רוכב אופניים (צילום אילוסטרציה)
רוכב אופניים (צילום אילוסטרציה)

הולנד, מאחורייך: רחובות מכינה תוכנית אב לשבילי אופניים

במסגרת הוועדה העירונית לאיכות הסביבה ולקיימות, בקרוב תקודם תוכנית אב לשבילי אופניים ברחובות. אירוע שיתוף ציבור ייערך בנושא על מנת להכיר מקרוב את צרכי התושבים ולשלב עבורם מענה מתאים בתכנון העתידי

פורסם בתאריך: 9.9.19 09:03

-->

בשנה האחרונה מקדמת הוועדה העירונית לאיכות הסביבה ולקיימות ברחובות תוכנית עבודה כוללת. הוועדה, בראשות סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, יניב מרקוביץ', מיישמת את תוכנית "ברית ערים לאיכות הסביבה" של פורום ה-15, עליה חתמה גם עיריית רחובות. מטרת הוועדה היא לפעול לאיכות החיים והבריאות של תושבי העיר, להגן על משאבי הטבע והסביבה כחלק מהמאמץ העולמי והישראלי להגן על אקלים כדור הארץ, וכן לטפח עירוניות חיה ומשגשגת.

כעת יוצא לפועל, לראשונה ברחובות, נדבך משמעותי נוסף ביישום התוכנית: לאחרונה נבחר משרד התכנון לתוכנית אב לשבילי אופניים בעיר. הכנת תוכנית אב היא שלב קריטי בדרך להקמת רשת שבילי אופניים בעיר, שתספק שירות מיטבי לתושבים ולמבקרים. בשנים האחרונות נסללו מספר שבילים בעיר כשלב מקדים לרשת עירונית מלאה שצפויה לשדרג את רמת השירות ולגרום ליותר אנשים לעבור לשימוש באופניים. כל זאת בשיתוף פעולה מלא עם אגף התנועה ואגף התשתיות בעיריית רחובות.

החברה שנבחרה לבצע את התכנון היא חברת אמאב תחבורה ותנועה והיא מהמובילות בארץ בתחום תכנון תנועה ובתכנון שבילי אופניים בפרט. לחברה ניסיון של עשרות פרויקטים והיא תכננה בין היתר תוכנית אב לאופניים עבור הערים אשדוד, כפר סבא ומודיעין, וביצעה תכנון לתב"ע בערים שונות ברחבי הארץ.

העבודה על תוכנית האב תיעשה בחלוקה לשלבים: למידת המצב הקיים, הכנת חלופות לתוכנית אב, דו"ח סופי עם רשימת שבילים מוצעת, ומסמך המלצות ליישום. כל אלה צפויים להסתיים בעוד כ-10 חודשים מהיום.

בקרוב ייערך אירוע שיתוף ציבור בנושא עם המשרד שנבחר, על מנת לשמוע על צרכים רלוונטיים מהתושבים המשתמשים באופניים דרך קבע, ולשלב עבורם ככל שניתן מענה מתאים בתכנון העתידי.

עבודת המתכננים תכלול זיהוי מוקדים עיקריים להגעה באופניים ברחבי העיר, בחינת השפעות שילוב שבילים בדרכים קיימות מבחינת מקומות חניה ומדרכות, והכנת הצעה לרשת עירונית לאופניים, כולל חתכים טיפוסיים לשילוב השבילים ברחובות.

רשת השבילים העתידית תתבסס על סלילת שבילים ייעודיים, שילוב שבילים בתוך זכות הדרך של הרחובות, פיתוח שבילים בפארקים וסימון רחובות "שקטים" בהם ניתן לרכב באופניים ללא סימון שביל. כמו כן, יבחנו חיבורים לשבילים המשכיים מחוץ לעיר, בתיאום מול התוכנית לסלילת רשת שבילי אופניים שמקדמים משרד התחבורה והוועדה המחוזית לתכנון מרכז.

ראש העיר רחמים מלול: "עיריית רחובות מבקשת לקדם פתרונות תחבורה מגוונים. ברור כי ללא קידום תשתית לתחבורה חלופית לרכב הפרטי, לא ניתן יהיה להמשיך בפיתוח העיר ולשפר את מצב התנועה הקיים".

סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה העירונית לאיכות הסביבה ולקיימות, עו"ד יניב מרקוביץ': "חושבים סביבה אינה סיסמא מבחינתנו. אנו בעיצומו של תהליך ליישום תוכנית העבודה הכוללת של הוועדה העירונית לאיכות הסביבה ולקיימות. התחלנו בתקן מחייב לבניה ירוקה ובנושאים נוספים, ונמשיך לקדם את הנושאים הירוקים והסביבתיים בעיר. אני מזמין את התושבים לפנות אלינו בנושא ולהשתתף באירוע שיתוף הציבור שנערוך על מנת לקחת חלק בתכנון העתידי".

רחמים מלול ויניב מרקוביץ'

רחמים מלול ויניב מרקוביץ'


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר