הסייעות שסיימו את הכשרת "יום של תכלת"
הסייעות שסיימו את הכשרת "יום של תכלת"

סייעות גני הילדים ברחובות זכו להכשרה ייחודית

לראשונה בארץ התקיימה ברחובות הכשרה לסייעות הגנים בנושא כישורי חיים וחיזוק מיומנויות התמודדות, במסגרת תכנית משותפת לרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול והשירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך

פורסם בתאריך: 21.1.18 10:57

-->

באחרונה הסתיימה הכשרה בת שמונה מפגשים לסייעות הגנים ברחובות בשם "יום של תכלת", המיישמת את מתווה כישורי החיים לגיל הרך. ההכשרה לסייעות הגנים עלתה כצורך מהשטח, בעקבות ההכשרה שהתקיימה בשנה שעברה לגננות מגני הילדים בעיר. מטרת התוכנית היא לזמן לילדי הגן והוריהם שיח משמעותי על מצבי החיים עמם הם מתמודדים, תוך פיתוח כישורים תוך אישיים ובינאישיים וחיזוק מיומנויות להתמודדות במצבי שיגרה ובמצבי סיכון. בין היתר ההכשרה מאפשרת לילדים להיות מודעים יותר ואחראים יותר בנוגע לשמירה על גופם, להימנע משימוש בחומרים מסוכנים ולהתייחס לתזונה בריאה.

ההכשרה בוצעה על ידי אוסנת ברזילי, יועצת חינוכית לגיל הרך במשרד החינוך, והשתתפו בה 19 סייעות מגני ילדים ברחובות. ביום האחרון של ההכשרה חולקו תעודות סיום בחתימת זהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, דוד מנצור, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, מזל דהן, מנהלת מחלקת גני הילדים, ודקלה לוי, אחראית כוח אדם במחלקת גני הילדים באגף החינוך. בסיכום ההכשרה ציינו כלל נציגי העירייה כי מדובר בפיילוט מוצלח ביותר, אשר בהחלט ימשיך גם לשנה הבאה ואף יורחב לפי הצורך.

הסייעות שסיימו את הכשרת "יום של תכלת"

הסייעות שסיימו את הכשרת "יום של תכלת"

זהר בלום: "יום של תכלת היא תכנית המאפשרת לילדים בסיס איתן לעיצוב אישיותם, להעלות את ביטחונם העצמי ולראות את החיים באור חיובי, להיות אופטימיים יותר. בנוסף, התוכנית מאירה נושאים של מותר ואסור, כדאי ולא כדאי, מועיל ומזיק, כגון: גילוי אחריות ואכפתיות, חובת הדיווח במקרה של סיכון, עמידה בפני לחץ חברתי והפעלת שיקול דעת במצבים שמסכנים את עצמנו ואת סביבתנו".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר