תלמידים בדרך לעוד בחינה (צילום: יעל גוראון)
תלמידים בדרך לעוד בחינה (צילום: יעל גוראון)

תלמידי רחובות והסביבה שימו לב: כך ייראה לוח הבגרויות הסופי השנה

משרד החינוך מפרסם את לוח הבגרויות הסופי שיכלול לכל היותר 5 בחינות. בנוסף הוא מפרסם מיקוד נוסף של החומר לבחינת הבגרות, יותר בחירה וגמישות בבחירת השאלות

פורסם בתאריך: 7.4.20 11:36

משרד החינוך נערך לקיים את בחינות הבגרות, ולאור זאת הוא מפרסם את לוח הבגרויות הסופי. לפי הלוח, הבחינות יתפרסו על פני חמישה שבועות, החל מהתאריך ה- 22.6 ועד לסוף חודש יולי, במסגרתם ייבחן התלמיד לכל היותר ב-5 מקצועות:

מקצועות החובה: מתמטיקה, אנגלית ושפת אם.

מקצוע אחד מתוך אשכול הומניסטיקה: ספרות / תנ"ך / היסטוריה / אזרחות.

מקצוע אחד מתוך אשכול מדעים: כימיה / פיסיקה / ביולוגיה / מדעי המחשב (ובלבד שהתלמיד משויך לאחת מהמגמות הללו).

לוח הבגרויות:

בשבוע הראשון אשכול מדעיים: התלמידים ייבחנו באחד ממקצועות כימיה / פיסיקה / ביולוגיה / מדעי המחשב, בהתאם להחלטת בית הספר.

בשבוע השני בגרות במקצוע מתמטיקה.

בשבוע השלישי בגרות במקצוע אנגלית.

בשבוע הרביעי בגרות באחד מהמקצועות היסטוריה / תנ"ך / ספרות / אזרחות.

בשבוע החמישי בגרות בשפת אם.

כפי שהודיעו שר החינוך ומנכ"ל המשרד, במקצועות הבחירה שעליהם תלמידים לא ייבחנו השנה יופעל ציון בית ספרי משוקלל שייקבע בתיאום עם נציגי האקדמיה.

לצד פרסום הלוח הסופי, המשרד מפרסם את המיקוד הנוסף שהוא ביצע במקצועות הבגרות. לאור זאת, התלמיד יקבל יותר בחירה וגמישות בשאלות הבגרות. כך למשל, במתמטיקה כל שאלוני 4 ו-5 יחידות לימוד נפתחו לבחירה בניגוד לשנים עברו בהם הפרקים היו סגורים, דבר שמנע מהתלמיד בחירה רחבה.

בהיסטוריה התלמיד ייבחן על 3 מתוך 4 פרקים. בשנים עברו התלמיד נדרש לענות על כל 4 הפרקים. בספרות התלמיד ייבחן על 3 מתוך 4 פרקים, כאשר פרק החובה בוטל. בשנים עברו תלמיד נדרש לענות על 4 פרקים, כאשר אחד מהם נקבע כחובה.

קישור ללוח הבחינות.

קישור למיקודים.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "ערב פסח תש"פ, ובצל התפשטות נגיף הקורונה, אנו אומרים לבוגרי מערכת החינוך, תלמידי י"א וי"ב, דבר חד וברור: נעשה כל שנדרש כדי שתסיימו תיכון עם זכאות לבגרות בכיסכם. ערכנו לוח בגרויות חדש, הקצינו שבוע שלם של מועדי בחינות כדי שניתן יהיה להיבחן בקבוצות קטנות, ביטלנו פרקי חובה והרחבנו את אפשרויות הגמישות ובחירת השאלות, כדי שהתלמידים שלנו יגיעו למועדי הבחינה מוכנים, ערוכים ובטוחים בעצמם. נקיים מרתונים של תרגולים וחזרות, נמשיך לקיים ניטור מסביב לשעון ונבצע התאמות ככל שיהיה צורך, כדי שבחינות הבגרות, גם בקיץ זה, יאפשרו לכל תלמיד ותלמידה להצטיין ולהצליח".

שר החינוך רפי פרץ: "תלמידי החינוך המיוחד חייבים לקבל פתרון ביניים. כך פעלנו עד עכשיו וכך גם נפעל בעתיד. השאיפה שלנו שתלמידים אלו יחזרו לאחר הפסח במתכונת שלא תסתור את הוראות משרד הבריאות ושתשמור על בריאותם של התלמידים ואנשי הצוות. אנחנו עמלים על פתרון מול משרדי הממשלה ומקווים שנוכל להודיע על בשורה בנושא".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר