מיצ"ב ברשת
מיצ"ב ברשת

כל נתוני המיצ"ב בלחיצת כפתור

ראמ"ה משיקה את האתר "מיצ"ב ברשת" שכולל, לראשונה, גם את נתוני האקלים החינוכי של בתי הספר בחטיבה העליונה

פורסם בתאריך: 14.8.17 07:00

-->

הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) השיקה את האתר "מיצ"ב ברשת". האתר החדש מציג את נתוני המיצ"ב של בתי הספר בכל שלבי הגיל באופן מהימן, נגיש, ידידותי ואינטראקטיבי. ב"מיצ"ב ברשת" אפשר לאתר בית ספר ולראות את נתוני המיצ"ב שלו בהשוואה לנתונים ארציים, לנתוני בתי ספר דומים ולנתוני בית הספר משנים קודמות. זאת במטרה להרחיב ולהעמיק את השקיפות של משרד החינוך.

נתוני המיצ"ב של כל בית ספר נמסרו למנהל/ת בית הספר בדוח מקיף ועשיר שהוכן על ידי ראמ"ה והועמדו לרשות הציבור הרחב באתר משרד החינוך. לראשונה, מוצגים באתר גם נתוני האקלים והסביבה הפדגוגית של בתי הספר בחטיבה העליונה.

נתוני האקלים החינוכי הבית ספרי מתייחסים לחמישה נושאים: שביעות הרצון מבית הספר, יחסים בין באי בית הספר, הוראה, למידה והערכה, חינוך חברתי-ערכי ומוגנות והתנהגות נאותה.

המיצ"ב (מדדי יעילות וצמיחה בית ספרית) הנערך על ידי ראמ"ה, הוא מערכת של מבחני הישגים וסקרי אקלים וסביבה פדגוגית המועברים בבתי הספר. מבחני ההישגים נועדו לבדוק באיזו מידה עומדים תלמידי כיתות ה' ו-ח' בדרישות תכנית הלימודים בתחומי הדעת, שפת-אם, מתמטיקה, אנגלית ומדע וטכנולוגיה. סקרי האקלים והסביבה הפדגוגית נועדו להעריך את האקלים החינוכי והתהליכים הפדגוגיים המאפיינים את בתי הספר במגוון נושאים, כגון יחסים בין מורים לתלמידים, תחושת מוגנות ומעורבות חברתית. סקרים אלו מועברים לתלמידים ולמורים בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "משרד החינוך עושה היום צעד נוסף בהגברה ובהעמקה של השקיפות לציבור בישראל. האתר ינגיש בעבור אנשי חינוך, חוקרים והורים מידע חינוכי שיוכל לשרת אותם באופן מהימן, נגיש וידידותי. במהלך הימים הקרובים המשרד ירחיב את מערך השקיפות כאשר הוא יפרסם מגוון רחב ונוסף של נתונים אודות מערכת החינוך. אני מאמין שבאמצעות הרחבה של השקיפות נוכל לתת לציבור תמונה רחבה ומקיפה אודות פעילותה של מערכת החינוך בישראל".

האתר נמצא בכתובת http://meyda.education.gov.il/rama-mbareshet/. לצפייה מיטבית מומלץ לפתוח את הקישור דרך מחשב.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר