לימודי אנגלית מילון אוקספורד (צילום אילוסטרציה)
לימודי אנגלית מילון אוקספורד (צילום אילוסטרציה)

תיכון ברנקו וייס ע"ש רבין במזכרת בתיה נבחר לפיילוט: לראשונה תתקיים בגרות באנגלית ללא מילונית וללא מילון

37 בתי ספר שנבחרו לפיילוט של משרד החינוך, ובהם תיכון ברנקו וייס ע"ש רבין במזכרת בתיה, ייבחנו בשאלון E ללא עזרים של מילון לאחר שלמדו לאורך שנת הלימודים מאגר של מאות מילים

פורסם בתאריך: 24.3.19 08:32

-->

משרד החינוך מרחיב את התכנית הלאומית לקידום האנגלית, ולראשונה הוא יקיים חלק מבחינת הבגרות שצפויה להתקיים בקיץ הקרוב במתכונת חדשה. הפיקוח על הוראת האנגלית החליט כי במסגרת המתכונת החדשה ייבחנו תלמידי המסלול מוגבר של 4 ו-5 יחידות לימוד בשאלון אחד, שאלון E, ללא מילונית ומילון. מדובר בפיילוט שבו נבחרו לקחת חלק 37 בתי ספר, ובהם תיכון ברנקו וייס ע"ש רבין במזכרת בתיה. לשם כך, התלמידים למדו לאורך כל שנת הלימודים הנוכחית מאגר של 200 מילים עליהם ישענו הטקסטים ובכלל תכני הבחינה.

ההחלטה לצאת במתכונת חדשה של נבעה מהצורך להגדיל לתלמידי בתי הספר את מאגר אוצר המילים שמהווה את התשתית החשובה ביותר ברכישת שפה. מחקרים רבים שנערכו בתחום מעלים כי אוצר מילים מהווה מרכיב מרכזי ומנבא ההצלחה החזק ביותר ברכישת השפה. כמו כן, הם מצביעים על קשר ישיר בין רמת המיומנות שנרכשות לשליטה בשפה האנגלית לבין מספר המילים שהלומד יודע.

משובים מהשטח מעלים כי המורים והתלמידים אשר הצטרפו למהלך מביעים שביעות רצון לאור הרחבת אוצר המילים ותחושת הבעלות של התלמידים על הידע הנלמד. בתום הפיילוט, ייבחנו תוצאות הבחינה ויוסקו מסקנות לגבי המשכה והרחבתה בשנה הבאה.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "השפה האנגלית מהווה כלי משמעותי ומרכזי  בהצלחתו של הבוגר להשתלב באקדמיה ובשוק התעסוקה. לאור זאת, מערכת החינוך מקדמת שורה רחבה של תכניות ופעולות שנועדו להנחיל לתלמידים את השפה באופן מעמיק ורחב, ולא רק אנגלית שעוסקת בכתיבה או בקריאה אלא גם אנגלית מדוברת שתאפשר להם לנהל שיחה שוטפת שעושר של מילים שזור בה. קיומה של חלק מבחינת הבגרות בקיץ הקרוב ללא אמצעי עזר של מילון, הוא רק צעד אחד מתוך רבים שאנחנו מטמיעים בנושא החשוב הזה".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר