מיזם "חלקה טובה"
מיזם "חלקה טובה"

פרויקט עוצמתי: תלמידים מרחובות מאמצים קברי חללי צה"ל יתומים בעיר

במסגרת פרויקט ההתנדבות של "לאורו נלך", עשרות תלמידי בית הספר בית דוד ברחובות יוצאים מדי שבוע למיזם "חלקה טובה" במהלכו הם פוקדים בתי עלמין צבאיים ועורכים אזכרות לחללי צה"ל. השלב הבא בפרויקט: יצירת קשר עם משפחות שכולות במהלך השנה, כשהמטרה היא להיות עמן גם בימים שמחים ולא רק בימי אזכרה

פורסם בתאריך: 29.1.19 07:36

-->

במסגרת פרויקט ההתנדבות של עמותת "לאורו נלך", עשרות תלמידי בית הספר בית דוד ברחובות יוצאים מדי שבוע לפרויקט "חלקה טובה" במהלכו הם מאמצים את החלקה הצבאית בבית העלמין בעיר. המתנדבים פוקדים את כל הקברים, אך מטרתם העיקרית הנה להגיע לקברי החללים של העשורים הראשונים של קום המדינה. הוריהם של אותם חללים לרוב אינם בין החיים ולא תמיד יש מי שיערוך עבורם אזכרה.

עוד בטרם האזכרה התלמידים מגיעים ומנקים את הקבר, מסדרים את הצמחייה ואת כל סביבת הקבר על מנת לכבד את החלל. לאחר מכן הם מדליקים נר, אומרים פרקי תהילים ועורכים טקס אזכרה וקדיש לעילוי נשמתו. כשלב מקדים לביקור בבית העלמין, התלמידים עוברים על הרשימה של האזכרות לשבוע הקרוב ולומדים על כל חלל, מה היה סיפור חייו, היכן שירת וכיצד נפל. בנוסף לכך, מדי שבוע התלמידים לומדים על המלחמות והקרבות השונים בהם החללים נהרגו וכך הם מתחברים לחללים, להיסטוריה, למורשת הקרב ולמורשת של מדינת ישראל.

מיזם "חלקה טובה"

 

השלב הבא בפרויקט, עליו הם עמלים בימים אלו, הוא יצירת קשר עם המשפחות השכולות במהלך השנה, כשהמטרה היא להיות עמן גם בימים שמחים ולא רק בימי אזכרה. בחנוכה האחרון לדוגמה, המתנדבים ערכו הדלקת נרות עם משפחות שכולות ובימים אלו המתנדבים נערכים לחלוקת משלוחי מנות בפורים לאותן משפחות.

מנהל מחוז מרכז ב"לאורו נלך" ומרכז הפרויקט, חיים אטיאס, מציין: "החיבור של הנוער לשורשים באמצעות ההיסטוריה ומורשת הקרב של דור מייסדי המדינה ולוחמי מלחמות ישראל הוא עוצמתי ומשמעותי ביותר. המתנדבים אינם מוותרים בשום מזג אוויר על ההתנדבות ומדי שבוע מקיימים עשרות אזכרות. אני גאה להיות חלק מפרויקט שנותן כבוד לחללים שנלחמו ונפלו במלחמות ישראל, על מנת שאנחנו נוכל לחיות פה".

מנכ"ל 'לאורו נלך', הרב בני וורצמן, הוסיף: "מדהים לראות את ההתגייסות של בני הנוער, שעם כל העומס הלימודי יוצאים להתנדבות משמעותית וחשובה. בפרויקט זה כמו בפרויקטים אחרים ניתן לראות כי בני הנוער באים לתת, אך הם גם מקבלים בעצמם הרבה מאוד מתרומה זו. הרב נריה ז"ל שעל שמו נקרא הארגון, היה אומר 'חייב אדם לחשוב על עם ישראל, לדאוג לעם ישראל, ולהיות ערב לגורלו'. העשייה ההתנדבותית היא הדרך להנחיל ערכים כאלו לנוער והיא משפיעה על נפש האדם, כנער וכמבוגר. חשוב להדגיש איך העשייה יותר מכל דיבור היא זו שמובילה לשינוי בתודעה".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר