חדר עיון בספריה המרכזית
חדר עיון בספריה המרכזית

תופעה: הסטודנטים הרחובותיים ממלאים עד אפס מקום את חדרי העיון בספריה העירונית

בשנת 2016 ביקרו בחדרי העיון בספריה המרכזית 30,942 איש, בנוסף ל-12,300 איש בסניפים האחרים

פורסם בתאריך: 17.7.17 11:01

-->

חדרי העיון בספריה העירונית של רשת חווית רחובות מלאים עד אפס מקום בסטודנטים שמגיעים ללמוד בתקופת המבחנים. כך עולה מדיווח שהתקבל מהנהלת הספרייה. חדרי העיון הוקמו ביוזמת המשנה לראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ', וחדרים נוספים נפתחו במרכז הקהילתי של הרשת בשכונת רחובות החדשה, על מנת לתת מענה לביקוש הרב.

חדרי העיון משרתים במהלך כל השנה תלמידים בכל הגילאים, לרבות תלמידי בתי הספר היסודיים, התיכונים וסטודנטים במכללות ובאוניברסיטאות שמחפשים לעצמם מקום למידה אפקטיבי ומועיל.  אוסף ספרי הלימוד והעיון העשיר תורם לא מעט להצלחת המיזם, כמו גם מאגרי המידע שמתעדכנים כל העת על פי צרכי הלמידה ובהתאם לתכניות הלימוד במוסדות החינוך השונים. לאור התופעה שהלכה והתפשטה, הושקעו על ידי העיריה ורשת חוויות מחשבה ותכנון שטחי לימוד קבוצתיים, הן במהלך שיפוץ הספרייה המרכזית והן בבניית המרכז הקהילתי החדש בשכונת רחובות החדשה.

יניב מרקוביץ': "חדרי הלימוד הקבוצתיים נולדו מתוך צורך של קבוצות לימוד שמתגבשות וצריכות מקום פיזי שבו הן יוכלו להיפגש, להכין פרויקטים, לכתוב עבודות ולקיים למידה משותפת למבחנים. ראש העיר רחמים מלול מגיע מתחום החינוך וההשכלה והוא רואה חשיבות גדולה בחיבור של הסטודנטים ובחיזוק ההשכלה הגבוהה בעיר. המטרה המשותפת שלנו הולידה את המענה הראוי. גם בשיפוץ המתוכנן בספריה בקרית משה נקצה משאבים לצורך חדרי לימוד קבוצתיים".

יניב מרקוביץ'

יניב מרקוביץ'

 

כל שירותי הספריות האמורים ניתנים ללא תשלום. עבור הדפסה, צילום וכריכה נגבים מחירי עלות בלבד. מרשת חווית נמסר כי בשנת 2016 ביקרו בחדרי העיון בספריה המרכזית 30,942 איש, בסניפי הספריות ביקרו בחדרי העיון 12,300 איש, מספר המשתמשים באינטרנט בספריה המרכזית עמד על 46,200 ובסניפים על 8,496 איש. עוד נמסר מחוויות כי בשנת 2016 בוצעו 195,407 השאלות ונרשמו 24,607 מנויים.

מרקוביץ': "נעשו בעבר ניסיונות שונים לספק מקום לימודים שקט ומועיל לסטודנטים, ולדעתי ההצלחה הגדולה של חדרי העיון בספריות נובעת מצורך לקבל סיוע מקצועי. צוות הספרייה נותן ערך מוסף ללמידה מאחר והוא מגיש סיוע בכתיבת עבודות, גיבוש רשימת המקורות, חיפוש פרטים ביבליוגרפים, עזרה מידענית בבניית עבודה ואיתור מקורות מתוך מאגרי המידע, מודפסים ואלקטרוניים".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר