אירוע שיתוף הציבור הראשון לקראת המשך תכנון מזרח העיר רחובות
אירוע שיתוף הציבור הראשון לקראת המשך תכנון מזרח העיר רחובות

תוכנית מזרח העיר רחובות: מפגש שיתוף ציבור שני ייערך בתחילת ספטמבר

מפגש שיתוף ציבור נוסף ייערך בנוגע לתוכנית מזרח העיר רחובות בקבוצות מיקוד בנושאים העיקריים שהועלו במפגש הראשון. המפגש ייערך ביום 3.9.19 בין השעות 18:00-20:30, באשכול הפיס בקרית החינוך ע"ש קציר

פורסם בתאריך: 19.8.19 15:28

-->

כפי שהובטח במפגש שיתוף הציבור שנערך בחודש יוני, עיריית רחובות מקיימת מפגש נוסף בנושא תוכנית מזרח העיר, על מנת לדון עם התושבים ובעלי העניין השונים באופן ממוקד בנושאים המרכזיים שעלו בהקשר לתוכנית. מטרת הדיון הממוקד היא להעמיק את התייחסות הצדדים לאלמנטים בתכנון ולהביאם לידי ביטוי ככל הניתן בתכנון המפורט.

המפגש ייפתח במתן רקע על התוכנית על ידי האדריכל המתכנן מנדי רוזנפלד. לאחר מכן יתחלקו המשתתפים לקבוצות מיקוד בארבעה נושאים מרכזיים: שטחים פתוחים בליווי יועצי סביבה ונוף; אדריכלות (בינוי, צפיפות, גובה) והקשר לעיר בליווי האדריכלים; פרוגראמה, מבני ציבור, תעסוקה ומסחר בליווי יועץ הפרוגראמה ונציג האדריכלים; תנועה ותשתיות בליווי יועצי תנועה ותשתיות.

לאחר מכן ייערך סיכום של עבודת הקבוצות השונות ובסיום הערב יתקיים דיון בנקודות המרכזיות שעלו בקבוצות המיקוד וסיכום המפגש.

המפגש ייערך ביום 3.9.19 בין השעות 18:00-20:30, באשכול הפיס בקרית החינוך ע"ש קציר. על מנת להשתתף במפגש יש להירשם מראש בקישור זה. במידת הנדרש, יפוצלו הקבוצות לפי הצפי למספר משתתפים.

אירוע שיתוף הציבור הראשון לקראת המשך תכנון מזרח העיר רחובות

אירוע שיתוף הציבור הראשון לקראת המשך תכנון מזרח העיר רחובות

לפני מספר חודשים אישרה מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה את התכנון העקרוני לשכונה חדשה במזרח העיר (בסמוך לכניסה לעיר מכיוון רמלה), המתוכננת בימים אלה על שטח של כ-1,200 דונם ממזרח לדרך בגין, ברצועה שגבולה הצפוני מקביל לשכונת אחוזת הנשיא וגבולה הדרומי הוא כביש 40. התוכנית צפויה לכלול כ-6,500 יחידות דיור וכ-700 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר. כמו כן התוכנית מספקת צרכים ציבוריים שונים כגון מבני ציבור, פארקים ירוקים (בשטח מתוכנן של למעלה מ-200 דונם) ותשתיות ציבוריות נוספות שיתנו מענה להיקף ופיתוח במתחם, וכן יספקו פתרונות תנועה ושירותי ציבור לעיר הוותיקה.

את התוכנית מוביל ראש העיר רחמים מלול, המחזיק את תיק ההנדסה, יחד עם צוות התכנון העירוני במינהל ההנדסה בעיריית רחובות, והאדריכל החיצוני מנדי רוזנפלד, המלווה בצוות מומחים בתחומי התנועה, נוף, סביבה, כלכלה, חברה, תשתיות ועוד.

עקרונות התוכנית אושרו במליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה על מנת לקבל את הערות החברים לפני המשך התכנון. ביוני האחרון נערך מפגש שיתוף ציבור ראשון בבית יד לבנים, שבו הוצגו עקרונות התוכנית לתושבים ונערך דיון לקבלת הצעות לפיתוח המתחם באופן המיטבי. במפגש זה הבטיח ראש העיר כי ייערך מפגש נוסף לשיתוף הציבור. התוכנית נמצאת כעת בשלב של בניית התכנון, וזאת לאחר מיפוי המצב הקיים על ידי צוות התכנון עד כה.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר