מפגש תושבים, התחדשות שכונת מילצ'ן, צילום דוברות העירייה
מפגש תושבים, התחדשות שכונת מילצ'ן, צילום דוברות העירייה

1,700 דירות: תכנית ההתחדשות בשכונת מילצ'ן הוצגה לתושבים ותוגש לותמ"ל

בעירייה אומרים שתכנית ההתחדשות הגדולה אמורה להיות מאושרת בשנה הקרובה. כיום יש במתחם 475 יח"ד במבני שיכון ותיקים

פורסם בתאריך: 21.3.23 08:28

-->

עיריית רחובות והרשות להתחדשות עירונית מובילות את קידום ההתחדשות העירונית בשכונת מילצ'ן (תמ"ל 2044) במסגרת מסלול רשויות. בשבועות האחרונים העירייה והרשות הציגו לתושבים את תכנון השכונה החדשה וקיימו שבעה מפגשי שיתוף ציבור עם כל הנציגות בשכונה. התוכנית תוגש בחודש הקרוב לותמ"ל והיא צפויה להיות מאושרת בשנה הקרובה.

המפגשים התקיימו עם כלל הנציגויות בשכונת מילצ'ן ולאחר מכן עם כלל בעלי הדירות, לפי חלוקה למתחמים, כדי להציג לתושבים את התוכנית בטרם גיבושה הסופי להפקדה בותמ"ל – הועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור. למפגשים המשותפים הגיעו 200 בעלי דירות, מתוכם 31 נציגים וראו את השכונה החדשה שתוכננה עבורם וגם את התוכנית בכל אחד משבעת המתחמים. במסגרת המפגשים התושבים הכירו את כל הגורמים המקצועיים הפועלים לטובת קידום התכנית, שאלו שאלות וקיבלו תשובות על סוגיות שונות בנושא התחדשות העירונית בשכונה.

במתחם מילצ'ן קיימות היום כ- 475 יח"ד במבני שיכון ותיקים, ועל פי התכנון ההתחדשות העירונית שמובילות העירייה והרשות להתחדשות עירונית באמצעות משרד חן אדריכלים, ייבנו במקומן כ- 1,700 יחידות חדשות בעירוב שימושים עם בניה מרקמית לצד בניינים. במסגרת ההתחדשות ייבנו מבני ציבור חדשים רבים וכמובן גם שטחים ציבוריים פתוחים שיתנו מענה לתושבי השכונה ולמתחמים סמוכים.

 

מתחם מילצ'ן המחודש ייהנה מנגישות תחבורתית גבוהה לאור מיקומו על ציר הרצל בו יעבור בעתיד פרויקט מהיר לעיר וגם גובל לתחנת מטרו 1M – "תחנת הקיבוצים". העירייה פועלת באמצעות החברה לפיתוח רחובות וחברת 360 מינהל להתחדשות עירונית (מבית גרין גרופ) כמנהלת מקצועית מטעמה. ראש העירייה, רחמים מלול: "ההתחדשות בשכונת מילצ'ן קורמת עור וגידים, ועם ההתחדשות העירונית הגדולה בקרית משה, היא מצטרפת לתכניות ההתחדשת העירונית שלנו בשכונות ותיקות נוספות כמו שעריים, אושיות, מרמורק ודרך האצ"ל. אנו פועלים יחד עם התושבים כדי לקדם את תכנית ההתחדשות בשכונה שלהם, תוך שקיפות מלאה. ההתחדשות העירונית בשכונה תוביל שיפור משמעותי באיכות החיים של התושבים ואנו עושים מאמצים רבים כדי לקדם אותה מהר ככל הניתן".

חבר המועצה ומחזיק תיק ההתחדשות העירונית, גיא צור: "אנו פועלים בשיתוף פעולה עם כל הגורמים המקצועיים כדי לקדם באופן איכותי ומהיר את ההתחדשות העירונית בשכונה, זאת תוך קשר רציף עם התושבים והתחשבות בצרכים ורצונות שלהם. לאורך כל התהליך דאגנו להתייחס להערות של התושבים וכמובן גם להטמיע אותן בתכנון ואף ביישום של התכנית החשובה הזו שתוביל את השכונה אל העתיד".

מהנדסת העיר, דלית הראל: "תכנית נוספת של התחדשות עירונית לשיפור איכות החיים של התושבים נעה קדימה. התכנון משובח ומייצר איכויות אדריכליות, מרחבים ירוקים מתוך ראייה תכנונית רחבה ומענים ציבוריים בתחומי החינוך, הרווחה התרבות והפנאי".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר