אשפה ברחובות (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מחאת הזבל)
אשפה ברחובות (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של מחאת הזבל)

מילה גורודצקי: "כל עוד אין עובדות בשטח והעיר מטונפת מחאת הזבל תימשך"

לא כל תומכי מחאת הזבל מתרגשים ממפגש הפיוס שנערך בשבוע שעבר עם מחזיק תיק שיפור פני העיר גיורא בן ארי. גורודצקי: "אמרתי לקייסי חזי וליניב עבדי שהם מייצגים רק את עצמם"

פורסם בתאריך: 29.10.17 08:31

-->

ביום שלישי בשבוע שעבר נערכה פגישת פיוס היסטורית בין חבר מועצת רחובות ומחזיק תיק שיפור פני העיר, גיורא בן ארי, לבין כמה ממובילי מחאת הזבל והעומדת בראשם קייסי חזי. זאת בתיווכם של יניב עבדי ואשר פרי. הפגישה התקיימה כשנה לאחר שהמחאה יצאה אל הדרך – שנה שבה השתלחו הצדדים זה בזה בנושאי נראות העיר והאשפה ברחובות.

גיורא בן ארי ואנשי מחאת הזבל ערכו פגישת פיוס

אלא שלא כל תומכי המחאה רואים את הפגישה המדוברת עין בעין, ישנם כמה מהם שחושבים שמדובר בטעות בעוד אחרים רק מתייחסים אליה בספקנות. מילה גורודצקי, ממובילות המחאה ומי שהקימה את דף הפייסבוק שמרכז את מרבית התלונות והתמונות שהועלו בנושא זה בשנה החולפת, אומרת ל"ערים": "המחאה לא נגמרה. פגישה לא אומרת כלום, כי כבר היו פגישות. אם העיר תהיה נקיה לאורך זמן ונראה שינוי במדיניות העירייה, ולא סתם כיבוי שרפות, אז אני אתחיל להיות אופטימית. בינתיים העיר עוד מטונפת".

מילה, שלא השתתפה בפגישת הפיוס בין קייסי ויניב עבדי, נציגי מחאת הזבל, ובין גיורא בן ארי מחזיק תיק שפ"ע, מוסיפה: "אני אמרתי לקייסי וליניב שהם מייצגים רק את עצמם".

למה לא השתתפת בפגישה? הרי מטרת המחאה הייתה להביא בסופו של דבר להכרה של נציגים מהעירייה במצב ולהידברות על מנת לשפר אותו.

"למה שאדבר עם מישהו שפגע בי? אם גיורא רצה להתנצל הוא היה יכול להתנצל בפומבי. הוא עדיין לא עשה זאת".

מתי מבחינתך תיגמר המחאה?

"כל עוד אין עובדות בשטח והעיר מטונפת המחאה תימשך".

 

גיורא בן ארי ואנשי מחאת הזבל בפגישת הסולחה

גיורא בן ארי ואנשי מחאת הזבל בפגישת הסולחה

 

בן ארי התייחס בשבוע שעבר לפגישה ואמר לאתר "ערים": "רציתי לקיים את המפגש הזה לטובת העיר. ישבנו עד שעה 22:45 בלילה בביתו של יניב עבדי במרכז העיר, הייתה אווירה נהדרת, אווירה של סולחה, ואפילו התנשקתי בסוף עם קייסי. לגיורא בן ארי חשובה הצלחתו של ראש העיר יותר מכל אחד אחר. הסברתי לאנשי המחאה שהכתבה והדברים שלי בעיתון 'ערים' באה ממקום שנפגעתי מכל המחאה והתלונות, כי עבודת אגפי הגנים והתברואה נעשית על הצד הטוב ביותר וכולם באמת עובדים קשה מאוד, כולל גיורא בן ארי. העלינו את העובדות, שהדברים תלויים בתקציבים ובגורמים נוספים. רשמתי את הדברים שנאמרו על ידם ואני אעביר אותם. הייתה אווירה ממש טובה, הם הסבירו שהם לא פועלים מטעמים פוליטיים אלא מתוך תחושת רצון פנימית לשפר את מצב ניקיון העיר, ומתוך אכפתיות. אני מאוד מעריך אותם על כך. סיכמנו שנשלב כוחות ונוביל את העיר למקום אחר וטוב יותר. הם הסכימו איתי וקבענו על המשך שיתוף פעולה חיובי".

עוד ציין בן ארי: "קיבלתי הודעה מספר ימים לפני הפגישה וישבתי וחשבתי עם עצמי. לא שיתפתי אף אחד במידע על הפגישה שהם ביקשו, רק הראיתי לראש העיר את ההודעה שלהם והוא נתן את ברכתו ללכת אליה. הכל למען זה שהעיר תיראה יותר טוב ומתוך ראייה ששיתוף הציבור זה תמיד דבר חיובי. ואכן, שמחתי לפגוש אותם. לפני הפגישה סיירתי עם סגן מנהל האגף, ערן יחיא, שעושה עבודה מדהימה, אבל אפילו לו לא סיפרתי על הפגישה המתוכננת. היחידים שידעו על כך לפני הפגישה היו ראש העיר רחמים מלול, מנכ"ל העירייה דורון מילברג ואשתי, שאמרה לי: 'גיורא, מריב לא נבנים, זה הכל'".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר