מתן דיל בביקור במתקני תאגיד המים הבאר השלישית, צילום דוברות העירייה
מתן דיל בביקור במתקני תאגיד המים הבאר השלישית, צילום דוברות העירייה

האם באר המים הוותיקה תחזור לפעול בקרוב?

באר המים בשכונת אושיות לא פועלת בשנה האחרונה. השאיפה של מתן דיל היא להחזיר אותה לפעילות בהקדם. וגם: איך תשפיע בריכת האיגום החדשה על אספקת המים לתושבים?

פורסם בתאריך: 29.5.24 08:32

-->

ראש העירייה, מתן דיל, סייר השבוע במתקני תאגיד המים של הבאר השלישית ובחן את יכולות אספקת המים לכל השכונות בעיר בשגרה ובחירום. בסיור ביקר דיל בבאר המים הוותיקה בשכונת אושיות, בריכת האיגום במזרח העיר, במחסנים לשעת החירום ובתחנת השאיבה של כל מערכות הביוב בעיר. בעירייה אומרים כי דיל פועל ודוחף לחיבור העיר רחובות לקו מים ראשי נוסף, צעד שיוביל את רחובות ליציבות יותר מבעבר.

הסיור נפתח בתחנת המשאבות של באר "רוזנמן" – באר המים הוותיקה בשכונת אושיות, שלא פעלה בשנה האחרונה מאחר והתגלה בה ליקוי מורכב שמנע את הפעלתה. במהלך הסיור הנחה דיל את עובדי תאגיד המים להחזיר את הבאר לתקינות בהקדם האפשרי, צעד שיוביל לחיסכון משמעותי בעלויות המים לעיר רחובות.

משם הסיור נמשך לבריכת האיגום החדשה שהוקמה במזרח העיר, פרויקט משמעותי ורחב היקף אותו מוביל תאגיד המים בשנים האחרונות. הבריכה מכילה 10,000 קוב מים הנושאים עימם יתרונות משמעותיים לעיר. בעזרת בריכת האיגום החדשה תתאפשר אספקת מים למאות אלפי תושבים בעת ובעונה אחת. יתרון נוסף של בריכת האיגום הוא לאפשר אספקת מים רציפה לכל האזורים בעיר גם בזמן עבודות לשדרוג קווי המים בעיר, ובכך לצמצם את השיבושים באספקת המים. הבריכה צפויה להיכנס לפעילות מלאה במהלך החודש הבא.

התחנה הבאה בסיור הייתה מתחם מחסני החירום של תאגיד המים המכילים עוקבי מים, ברזיות, ג'ריקנים ופתרונות נוספים שנועדו לספק מים לתושבים בזמן משבר מים, הפסקות מים ממושכות, פגיעה במשק החשמל או הרעלת מים. תאגיד המים ערוך עם מספר פתרונות למצב חירום ומחסני החירום מלאים בפתרונות שונים לטיפול במשבר מים מכל סוג שהוא.

הנקודה האחרונה והמשמעותית בסיור הייתה תחנת השאיבה של מערכות הביוב בעיר הממוקמת במועצה האזורית גן רווה. התחנה נועדה לאסוף ולסלק שפכים ובכך למנוע סכנה ופגיעה באיכות חיים של בני אדם, בעלי חיים והסביבה.

דיל אמר: "החזון שלי הוא לשפר את יכולות אספקת המים לכל השכונות והאזורים בעיר בזמן שגרה וחירום. כל המהלכים אותם אני מוביל כעת הכוללים את תיקון הבאר הוותיקה, הפעלת בריכת האיגום החדשה וחיבור קו מים ראשי נוסף לעיר יובילו לחיזוק משק המים של העיר ויצירת וודאות לאספקת מים יציבה ובטוחה בכל רגע נתון".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר