אתר בנייה אילוסטרציה Depositphotos_20949867_XL-lagereek
אתר בנייה אילוסטרציה Depositphotos_20949867_XL-lagereek

מילצ'ן, אושיות ושכונות נוספות: מנהלת התחדשות עירונית הוקמה במנהל ההנדסה

המנהלת החדשה תהיה חלק ממנהל ההנדסה בעירייה. בראשה יעמוד נדב שפירא, אשר כיהן בשנתיים האחרונות כראש היחידה לתכנון אסטרטגי במנהל ההנדסה

פורסם בתאריך: 26.6.23 16:09

-->

מנהלת להתחדשות העירונית בעיר הוקמה במינהל הנדסה בעיריית רחובות. המנהלת תעסוק בקידום התחדשות העירונית בשכונות אושיות, מילצ'ן, נווה מרמורק ודניה, המצטרפות לתכניות שכבר אושרו למתחמי פינוי בינוי במתחם דרך האצ"ל ובשכונת שעריים. המנהלת תקדם בנייה של אלפי יחידות דיור, תעביר ותנגיש מידע לתושבים באופן שוטף. למנהל המנהלת נבחר נדב שפירא, ראש היחידה לתכנון אסטרטגי במינהל הנדסה בעיריית רחובות.

נדב שפירא, ראש מנהלת התחדשות רחובות, צילום אולפני רחובות

נדב שפירא, ראש מנהלת התחדשות רחובות, צילום אולפני רחובות

מטרתה של המנהלת היא קידום תהליכי התחדשות עירונית בהתאם למדיניות העירונית. מטרה נוספת היא מתן מענה שוטף לשאלות והתלבטויות רבות שעולות בקרב דיירים השותפים לתהליכי התחדשות עירונית או כאלו השוקלים להצטרף לתהליך זה. הקמת המנהלת במנהל הנדסה, הכפופה למהנדסת העיר, דלית הראל, מקנה יתרונות רבים לקידום תהליכי התכנון ומענה שוטף ונהיר לתושבים.

המנהלת תעסוק בסיוע וקידום התחדשות עירונית ובנייה של אלפי יחידות דיור בשכונות הוותיקות של העיר, בדגש על מבני מגורים שנבנו לפני 1980, וזאת על ידי הנגשת המידע לתושבים, ליזמים ולבעלי מקצוע באמצעות כנסים, מתן סיוע לדיירים בהתארגנות לקראת בחירת נציגות מטעמם. המנהלת העירונית תהיה אחראית על ליווי בעלי הדירות והתושבים לאורך כל תהליכי ההתארגנות, תוך הגברת השקיפות והוודאות לכלל הגורמים המעורבים.

המנהלת עתידה לטפל בהליכי התחדשות עירונית בכלל העיר, מלבד שכונת קריית משה לה הוקמה מנהלת ייעודית לפני מספר שנים. עם הקמת המנהלת, כלל תכניות ההתחדשות העירונית ילוו באופן צמוד עם נציגי המנהלת והגורמים הרלוונטיים במנהל הנדסה והחברה לפיתוח רחובות, זאת על מנת לקדם את התוכניות הללו בצורה מהירה אך מסודרת שתעניק מענה שוטף לדיירים בשכונות אלו.

לאחרונה הושלם תהליך בחירת מנהל המנהלת התחדשות העירונית. לתפקיד נבחר נדב שפירא, בעל תואר שני בתכנון ערים מהטכניון אשר כיהן בשנתיים האחרונות כראש היחידה לתכנון אסטרטגי במינהל הנדסה בעירייה. עם גיבוש צוות המנהלת העירייה תקבע ותפרסם לתושבים ימים ושעות קבלת קהל בהם יוכלו להגיע/לטלפן ולקבל את מלוא המידע על ההתחדשות העירונית בשכונה שלהם.

מהנדסת העיר, דלית הראל, הוסיפה: "לצד פיתוח המרקמים החדשים בעיר אנו עמלים על חידושם של המרקמים הוותיקים. הקמת המנהלת להתחדשות עירונית במנהל הנדסה תיטיב עם הדיירים ותחזק את השקיפות התכנונית מול היזמים והקבלנים. אנו רואים חשיבות רבה בייעול התהליכים בתחום ההתחדשות העירונית לצד שמירה על זכויות הדיירים ובאמצעות המנהלת החדשה נוכל להקל על הציבור בתהליכי ההתחדשות המורכבים ולהנגיש להם את המידע".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר