היערכות לחורף בניית מאגר השהייה
היערכות לחורף בניית מאגר השהייה

עיריית רחובות נערכת לחורף ומוציאה המלצות לתושבים

עיריית רחובות נערכת לעונת החורף והגשמים במגוון דרכים: תיקוני תשתיות, ניקוי והוספת קולטנים, הכנת מערכת הרמזורים, גיזום עצים, טיפול בתעלות ניקוז ועוד * כחלק מהפקת הלקחים מהחורף האחרון, החברה לפיתוח רחובות ואגף התשתיות ביצעו עבודות רבות. אגף התשתיות ביצע בפארק המדע הרחבה וניקוי של תעלות הניקוז, והלר בנתה מאגר השהייה שמטרתו לקלוט עשרות אלפי קוב של מי שיטפונות

פורסם בתאריך: 20.10.22 17:32

-->

לקראת החורף, עיריית רחובות ממליצה לתושבים ולתושבות להיערך באמצעות הפעולות הבאות:

לנקות מרזבים וגגות להסדרת הניקוז, לנקות ולפתוח ניקוזים בחצרות פרטיות למניעת הצפות, להימנע מהוצאת גזם ופסולת אחרת למדרכה בעת הגשמים, כדי למנוע את סתימת הקולטנים, לבדוק את בטיחות מערכות החשמל בבית/בבניין המשותף, לבדוק ולהכין את הגגות למניעת דליפות, לחזק דודי שמש, אנטנות וחפצים אחרים הנמצאים על גגות ומרפסות, כדי שלא יינתקו בזמן רוחות, לבדוק ולתקן תריסים וחלונות ולוודא שהם אטומים ומחוזקים, לבדוק את תקינות המשאבות במרתפים תת – קרקעיים ובחניונים פרטיים, יש להצטייד בתאורת חרום למקרה של הפסקת חשמל, לטפל בעצים בשטח הפרטי/הבניין המשותף ולוודא כי הם עומדים בפני רוחות חזקות. במקרים של עצים הנושקים לכבלי חשמל השייכים לחברת החשמל, יש לפנות ישירות לחברת חשמל.

תושבות ותושבים שמתגוררים בקומות שמתחת לפני הקרקע ובעלי מרתפים: יש לוודא כי האיטום והניקוז של קומות אלו תקינים ופועלים כנדרש יש להצטייד באמצעים שימנעו חדירת מים לקומות שמתחת לפני הקרקע בזמן הצפות.

במקרה של שיטפונות והצפות:

יש להימנע מכניסה למקומות נמוכים וסגורים אשר מסכנים חיים, כדוגמת – מקומות מוצפים או בתהליך הצפה, חניונים ושאר מקומות מתחת למפלס הקרקע.

יש להימנע מלעשות שימוש במעליות מחשש להילכדות, במיוחד באזורים מתחת למפלס הקרקע כמו חניונים.

בעת הצפות יש לצאת מיידית ממבנים המצויים מתחת לפני הקרקע.

במידה ויש סערת ברקים יש להימנע, ככל שניתן מיציאה לשטח פתוח ולהתרחק מעצמים גבוהים כדוגמת אנטנות ועצים.

הציבור מתבקש לתת תשומת לב לתקלות שונות ברשת החשמל כגון: חוטי חשמל שנקרעו, המהווים סכנה במקרים אלו, יש לדווח למשטרה, למוקד העירוני ולחברת חשמל.

הציבור מתבקש להיות ער וקשוב לחסרי ישע, כדוגמת – קשישים, ילדים, בעלי מוגבלויות. לתת להם סיוע ראשוני, ככל שיידרש, ולהזעיק מיידית את כוחות ההצלה והרשויות.

חציית מקורות מים ומקומות עם זרימת מים חזקה מהווה סכנת חיים גם לנהגים ברכבי שטח.

מומלץ להימנע מטיולים בימים אלה, ובכל מקרה לפנות ולהישמע לגורמים המוסמכים בנושא טיולים לקבלת מידע והנחיות.

במקרה של שיטפונות, אין להתקרב למקורות המים ולערוצי הנחלים מחשש להתמוטטות גדות הקרקע ולהיסחפות.

יש להימנע משהייה בחופי הים ובים במצבי רוחות סערה, גשמים וברקים.

במקרה של פינוי הבית בגלל הצפה:

כדי למנוע סיכוני בטיחות מיותרים צריך לסגור את כל ברזי המים והגז ולנתק מכשירי החשמל.

במקרים של נטילת תרופות באופן קבוע, צריך להצטייד בהן בעת הפינוי.

מאז החורף האחרון, השקיעה העירייה משאבים כדי להכין את העיר לקראת החורף.החברה לפיתוח רחובות ואגף התשתיות בעירייה ביצעו עבודות רבות כחלק מהפקת הלקחים מההצפות בחורף האחרון. אגף התשתיות ביצע הרחבה וניקוי של תעלות הניקוז בפארק המדע, והלר בנתה מאגר השהייה שמטרתו לקלוט עשרות אלפי קוב של מי שיטפונות, ולהקטין את העומס על מערך הניקוז העירוני, כל זאת לאחר התייעצות עם  מומחים רלוונטיים כגון הידרולוגים.

כחלק מההכנות נערך אתמול סיור מסכם בראשות המנכ"ל, מאיר דהן,  עם כל גורמי המקצוע באזורים הרלוונטיים על מנת לוודא כי מערך הניקוז העירוני מוכן לחורף.

אגפי העיריה הנוספים נערכים בימים אלה לחורף: לקראת עונת הגשמים העומדת בפתח, מבצעים הכנות ופעולות שונות על מנת למזער את נזקי הטבע כגון הצפות, דליפות מים, בורות בכבישים, ועוד.

אגף הביטחון, בטיחות וחירום הכין את רכבי הביטחון העירוני לסיוע לתושבים בזמני מצוקה, וצייד אותם באמצעי חילוץ מתאימים לטיפול באירועים חריגים בחורף. מחסני החירום נערכו לחלוקת אמצעים במידת הצורך.

לרשות התושבים עומדות ניידות לתיקונים קלים, אשר מתופעלות ע"י המוקד העירוני 106 באגף הביטחון, בטיחות וחירום, ונותנות מענה לתקלות קלות , תוך עמידה בזמני תקן לביצוע של שעה וחצי מרגע הקריאה, כולל מנוף לטיפול במפגעים בגבהים, אשר מעניק מענה מהיר לטיפול במפגעים ברחובות שזמן תיקונם קצר יותר.

 

 

אגף התנועה, פיקוח ושיטור עירוני חידש את צביעת הסימונים בכבישים כגון מעברי חציה וקווי הפרדה , וביצע טיפול מונע למערכות הרמזורים בעיר.

עובדי אגף התשתיות והפיתוח ניקו את תעלות הניקוז הפתוחות וקולטנים, משפרים תשתיות בעבודות ופרויקטים ברחבי העיר ומבצעים פעולות לטיוב הניקוז, מבצעים מערכות ניקוז חדשות ומטפלים באזורים שסבלו בעבר מנזקי העונה. כמו כן תגברו את שרות תיקוני הבורות בכבישים ובמדרכות.

אגף לוגיסטיקה ביצע עבודות ניקיון של קולטנים ופולטנים ובדק את תקינות הרשתות של מערכות הניקוז בעיר וכן עבודות ניקיון מרזבים ופתיחת תושבות ניקוזים, תיקוני גגות, איטום גגות במוסדות החינוך בעיר, ועוד.

גם באגף החינוך נערכו בביצוע פעולות מנע להצפות במקלטים ובמוסדות החינוך, חיפוש אחר סתימות קיימות או נקודות תורפה וניקוי מרזבים במוסדות החינוך.

אגף הגנים ועיצוב הסביבה ביצע עבודות לדילול ענפי העצים במרחב הציבורי ובמוסדות החינוך, ניקוי קולטני ניקוז בפארקים ובגנים הציבוריים ופירוק מפרשי הצללה.

מאיר דהן, מנכ"ל העירייה: "מזה מספר שבועות שאנו מרכזים את ההכנות בכל האגפים הרלוונטיים, וביצענו פעולות משמעותיות כחלק מהפקת הלקחים מהחורף שעבר. חשוב מאוד שהתושבים יפעלו בהתאם להנחיות המפורטות ויכינו את בתיהם לקראת עונת הגשם והרוחות".

התושבים מתבקשים לדווח על מפגעים אפשריים למוקד העירוני 106 , אשר זמין לפניות 24 שעות ביממה, בטלפון, בוואטסאפ 050-8806106 ובאמצעות אתר האינטרנט העירוני: www.rehovot.muni.il

 

 

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר