השוק העירוני החדש במהלך הבנייה (צילום ג'ני גפטרשוסטר)
השוק העירוני החדש במהלך הבנייה (צילום ג'ני גפטרשוסטר)

הושג הסכם היסטורי: השוק העירוני החדש ברחובות צפוי להיפתח בקיץ

נסללה הדרך למעבר לשוק העירוני החדש ברחובות, בעקבות הסכם היסטורי שנחתם בין עיריית רחובות לבין ועד סוחרי השוק. ראש העיר רחמים מלול: "הכוונה היא להפוך את המקום לאזור תוסס ושוקק של קניות ובילוי גם ביום וגם בלילה". סמדר כהן, יו"ר ועד סוחרי השוק: "נקווה שהשוק יזכה לפריחה מחודשת"

פורסם בתאריך: 24.2.20 14:43

-->

כשנה אחרי הקמת הוועדה הציבורית לגיבוש פתרונות להפעלת השוק העירוני החדש ברחובות, הוסכם על מתווה מול סוחרי השוק ונחתם הסכם היסטורי המסדיר את המעבר מהשוק הישן ואת הפעלתו של השוק החדש עוד השנה.

בנייתו של השוק החדש הסתיימה לפני מספר שנים, אך בשל אי הסכמה בין סוחרי השוק לעירייה המעבר לא יצא לפועל עד עצם היום הזה. בבסיס העניין עמדו טענות משפטיות, סוגיות בעלות על הנכסים, גודלם, ועוד. לאחר שכל ניסיונות ההידברות בין הצדדים כשלו, בניסיון אחרון להימנע מפנייה לבית המשפט להוצאת צווי פינוי, החליט ראש העיר רחמים מלול בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בינואר 2019 להקים ועדה ציבורית שתגבש פתרונות מוסכמים להפעלת השוק העירוני החדש.

חברי הוועדה שהובילו את הליך המעבר לשוק החדש הם סגן ראש העיר יניב מרקוביץ׳, חברי המועצה אבי קינד ואמיתי כהן, רמי מדהלה מנהל אגף שכונות ומנהל השוק העירוני, וליאור שוקרי מנהל אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני. הם קיימו פגישות רבות עם ועד סוחרי השוק ועם אנשי מקצוע רלוונטיים, במטרה להגיע להסכמה. הצדדים קיימו בחודשים האחרונים עשרות ישיבות משותפות והגיעו להבנות בכל הנושאים הקשורים למעבר השוק: ניהולית, כלכלית, תכנונית ותפעולית.

היום (שני) הם נפגשו הצדדים לשם החתימה על ההסכם בין העירייה לבין ועד סוחרי השוק. בהתאם למתווה המוסכם, בעלי הדוכנים מהשוק הישן יעברו לדוכנים בשוק החדש שייבחרו בהתאמה לגודל הדוכנים שהיו להם בשוק הישן. במהלך השבועות הקרובים יחתום כל אחד מהסוחרים על הסכם מעבר. קביעת מיקום הדוכנים תיעשה על פי החתך הקיים בשוק הישן ככל שניתן. העירייה תבצע עבודות התאמה בשוק החדש, ותאפשר חניה קצרת מועד בסמוך לשוק במהלך עבודות ההתאמה.

רגע אחרי החתימה על ההסכם בין העירייה לבין ועד סוחרי השוק ברחובות

רגע אחרי החתימה על ההסכם בין העירייה לבין ועד סוחרי השוק ברחובות

 

כעת, עם החתימה על ההסכם, תחל העירייה באמצעות החברה לפיתוח רחובות לבצע עבודות התאמה לשוק החדש, במטרה להכין אותו להפעלה בהתאם להסכם. הצפי הוא שבמהלך הקיץ יסתיים הליך המעבר לשוק החדש והשוק הישן ייהרס. אז ניתן יהיה להתחיל בבנייתו של שלב ב'.

בכך, ההסכם שנחתם היום בין העירייה לבין ועד סוחרי השוק מסדיר למעשה את הליך המעבר של כל סוחרי השוק מהשוק הישן לחדש.

ראש העיר רחמים מלול: "אני מלווה את השיחות בין העירייה לבין ועד סוחרי השוק בשנים האחרונות, אולם רק בחודשים האחרונים הגענו לפריצת דרך של ממש והיום נחתמה ההסכמה בינינו. השוק הישן חייב לסיים את תפקידו. לתושבי רחובות ולסוחרי השוק מגיע להשתמש בשוק החדש שנבנה עבורם וממתין להם. אני שמח שהצלחנו לפתור את הסוגייה הזו בהידברות ובשיתוף פעולה ומודה לכל חברי הוועדה על המאמץ שהשקיעו, על הסבלנות והיצירתיות במציאת הדרך לפתרון. אנחנו כעת עם הפנים קדימה למעבר לשוק החדש עם סיום עבודות ההתאמה ותחילת שלב ב', מתוך כוונה להפוך את המקום לאזור תוסס ושוקק של קניות ובילוי – גם ביום, וגם בלילה".

רחמים מלול ברגע החתימה מול יו"ר ועד סוחרי השוק

רחמים מלול ברגע החתימה מול יו"ר ועד סוחרי השוק

 

סמדר כהן, יו"ר ועד סוחרי השוק: "אני רוצה להודות בשם כל סוחרי השוק לראש העיר רחמים מלול, לסגנו יניב מרקוביץ', לכל חברי הוועדה ולעורכת הדין שלנו עליזה לוין, על שיתוף הפעולה ועל כך שהיו לנו לאוזן קשבת והבינו את הצרכים המיוחדים. נקווה שהשוק יזכה לפריחה מחודשת לתועלת התושבים ולרווחת סוחרי השוק".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר