חברי הוועדה מרחובות בדיונים משותפים בארצות הברית
חברי הוועדה מרחובות בדיונים משותפים בארצות הברית

הציונות החדשה: משלחת רחובותית מסיימת ביקור בקהילה היהודית במיניאפוליס

משלחת רחובותית בראשותו של ממלא מקום ראש העיר זהר בלום מסיימת בימים אלה ביקור חשוב בקהילה היהודית במיניאפוליס. בביקור נדונו 11 פרויקטים של שיתוף פעולה ועוד 4 פרויקטים חדשים

פורסם בתאריך: 5.6.19 10:38

-->

עיריית רחובות מקיימת את שותפות ״ביחד״ הקהילה היהודית במיניאפוליס, בירת מינסוטה, יחד עם הסוכנות היהודית. רחובות היא חלק מרשת של ערים מרכזיות בישראל המקיימות קשרי שותפות ואחווה הדוקים עם קהילות יהודיות בצפון אמריקה בעידודה של הסוכנות היהודית. במסגרת זו מתקיימים קשרים שונים בין גורמים ברחובות ובמיניאפוליס ומתקיימים חילופי משלחות שונות מספר פעמים בשנה, בעיקר מארה״ב לרחובות – על מנת להכיר את העיר ואת ישראל ולחזק את הקשר עם יהדות התפוצות. הפעילות מתקיימת באמצעות ועדת ההיגוי של השותפות רחובות – מיניאפוליס, המורכבת ממתנדבים בעיקר, הן מרחובות והן מקהילת מיניאפוליס והיא כוללת כ-30 איש.

מזה כשש שנים, מאז הקמתה, מוביל אותה ממלא מקום ראש העיר וסגנו, זהר בלום. יו״ר הוועדה הוא ד"ר יורם בלשר, רופא הילדים הידוע מרחובות, המשמש כיו״ר משותף עם מרק אפלבאום, יזם ואיש עסקים יהודי מקהילת מיניאפוליס.

השותפות בין רחובות והקהילה במיניאפוליס היא פורייה ביותר וכוללת 11 פרויקטים. בין היתר: פרויקט שיתוף הפעולה החינוכי בין בתי ספר ברחובות ובארה״ב, משלחת בני נוער, משלחת סטודנטים יהודים להיכרות עם ישראל, פרויקט מנהיגות ויזמות יהודית 248 עם הסוכנות, פרויקט שיתוף פעולה בין אמנים משתי הקהילות, מועדון קריאה משותף, משלחות מנהיגים ומחוקקים שמגיעים לישראל, משלחת מנהיגים צעירים, משלחת זוגות צעירים מארה״ב בירח דבש, פרויקט ״תפוצות בסלון״, ועוד. על הפרק עוד ארבעה פרויקטים חדשים להידוק שיתוף הפעולה, כגון הקשר הרב דורי בין נכדים וסבים בשתי הקהילות ופרויקט הקשור בנשים.

זהר בלום וסטיב הניג, מנכ״ל ארגון הגג של הקהילות היהודיות במינסוטה

זהר בלום וסטיב הניג, מנכ״ל ארגון הגג של הקהילות היהודיות במינסוטה

 

מדי שנה נפגשים חברי ועדת ההיגוי על מנת לדון בביצועי הפרויקטים במהלך השנה, לפתור את הבעיות שצצות ולדון בהתמודדות עם האתגרים שעומדים בפניהן. כמו כן הם דנים ביצירת פרויקטים חדשים להעמקת שיתוף הפעולה והקשר בין שתי הקהילות. השנה נערכה הפגישה במיניאפוליס, היות ובשנה שעברה נערכו הדיונים ברחובות. חברי המשלחת הרחובותית שהובילו בלום ובלשר, קיימו דיונים משותפים רצופים במשך מספר ימים עם מקביליהם בארה״ב, נפגשו עם חברי הקהילה ומנהיגים שונים, ולבסוף הוזמנו לקחת חלק באירוע השנתי המרכזי של ארגון הגג של הקהילות היהודיות במדינת מנסוטה.

במהלך הביקור במיניאפוליס התארחו חברי הקהילה בבתיהם של מקביליהם, חברי וועדת ההיגוי במיניאפוליס שהינם חלק מהקהילה היהודית בעיר. במהלך ביקורו בלום נפגש עם תורמים מהקהילה במטרה לגייס כספים לפרויקטים חינוכיים וקהילתיים ברחובות, וכן למרכז לגיל הרך בקרית משה בעיר.

בלום: ״זוהי הציונות החדשה. אנחנו מבססים יחסים הדוקים לשיתוף פעולה עם אחינו בתפוצות ומסייעים בחיזוק שמה הטוב של ישראל. הקשרים עם קהילת מיניאפוליס מתהדקים משנה לשנה. שיתוף הפעולה משרת את תושבי רחובות במגוון דרכים, וכן בגיוס כספים לטובת פרויקטים חינוכיים שונים. אנו מזמינים את תושבי העיר – סטודנטים, תלמידים, בני נוער, משפחות מארחות ועוד לקחת חלק בפעילות המשותפת במהלך השנה".

זהר בלום בביקור בבית הספר SAR בניו יורק

זהר בלום בביקור בבית הספר SAR בניו יורק

 

במסגרת הביקור בארה״ב ביקר בלום באירוע המסכם של ״248״ בניו יורק, שבו הוצגו פרויקטים בנושא יזמות וחדשנות של מנהיגים קהילתיים יהודיים מישראל ומכל העולם. לרחובות 4 נציגים מתוך 30 בוגרים.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר