גינת כלבים (צילום אילוסטרציה: דודו בכר)
גינת כלבים (צילום אילוסטרציה: דודו בכר)

השירות הווטרינרי ברחובות מגביר אכיפה בתחומי אחזקת כלבים ומכירת מזון מן החי

בימים אלה יחל השירות הווטרינרי העירוני ברחובות באכיפה מוגברת בכל התחומים השייכים לשמירה על בריאות הציבור, המצויים תחת אחריותו: החזקת כלבים ומכירת מזון מן החי. בשל התפשטות הכלבת בישראל לאחרונה, תהיה הקפדה יתירה בנושא הוראת החוק על חיסון כלבים נגד המחלה

פורסם בתאריך: 21.11.18 10:17

-->

בימים אלה יחל השירות הווטרינרי העירוני ברחובות באכיפה מוגברת בכל התחומים השייכים לשמירה על בריאות הציבור, המצויים תחת אחריותו: החזקת כלבים ומכירת מזון מן החי. בשל התפשטות הכלבת בישראל לאחרונה, תהיה הקפדה יתירה בנושא הוראת החוק על חיסון כלבים נגד המחלה.

המדובר בעיקר בשני תחומים: תחום החזקת הכלבים, אשר מוסדר בחוק על פי כללים ברורים כגון החזקת כלב ברישיון, החובה לחסנו נגד כלבת, החובה להציב שלט זהירות, איסור החזקת כלב מסוכן, ועוד. אי שמירה על הנ"ל גוררת הטלת קנסות על פי חוק.

התחום השני שבו תוגבר האכיפה הוא מכירת מזון מן החי – בשר, עופות, דגים, ביצים וכדומה על ידי עסקים שונים. השירות הווטרינרי מפקח על תנאי החזקת המזון הנמכר, וגם בתחום זה יוטלו קנסות כנגד מי שיכול לפגוע בבריאות הציבור עקב אי שמירה על הוראות החוק.

מנכ"ל העירייה, דורון מילברג: "בימים אלה אנו נערכים להגברת האכיפה בשני תחומים חשובים לבריאות הציבור, תוך ראיית טובת התושבים ברחובות ורווחתם. לשם כך אנו מבקשים מהתושבים לשתף פעולה בשמירה על הוראות החוק בנושא החזקת כלבים ומכירת מזון מן החי".

ד"ר אבי צרפתי, הווטרינר העירוני המשמש גם כיו"ר האיגוד הארצי של הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות: "תחום החזקת הכלבים מוסדר על ידי מערכת של הוראות ברורות בחוק, שנועדו לשמור על איכות החיים בעיר, ביטחון התושבים ורווחת הכלבים, ואנו קוראים לציבור מחזיקי הכלבים לשמור עליהן היטב. בחודשים האחרונים היינו עדים להתפשטות מחלת הכלבת באזורים מסוימים בארץ, ועל כן נקפיד הקפדה יתירה בנושא חיסון כלבים נגד מחלת הכלבת, המחויב על פי חוק, על מנת להקדים תרופה למכה.

השירות הווטרינרי בעיריית רחובות אחראי גם על מניעת הפצת מחלות ונקיטת פעולות לשמירת בריאות התושבים, בכל הקשור לצריכת מזון מן החי. פעמים רבות תפסנו סחורה שיכולה לפגוע במי שאוכל אותה, ואנו מבקשים למנוע את המקרים הללו. אנו קוראים לתושבים לשמור על ערנות ולהקפיד על החוק בנושאים אלה".

ד"ר אבי צרפתי: (צילום: אלירן אביטל)

ד"ר אבי צרפתי: (צילום: אלירן אביטל)


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר