קייטנת קיץ
קייטנת קיץ

כל הפרטים על קייטנות הקיץ ברחובות

מהרו להירשם: החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש תפעיל ברחובות את הקייטנות לילדי בתי הספר ותציע בנוסף קייטנת הכנה לכיתה א', קייטנות ייחודיות בנושאי ספורט ואמנות, וכן את הקייטנות הציבוריות בהתאם לצו הפיקוח שהוציא משרד הפנים. גם ברשת חוויות ההרשמה בעיצומה

פורסם בתאריך: 27.5.18 14:57

-->

גם במהלך הקיץ הקרוב יוכלו תלמידי רחובות לבחור לעצמם את הקייטנה המתאימה והמועדפת עליהם ביותר במסגרת קייטנות החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש. הקייטנות כולן מופעלות בבתי הספר היסודיים, במרכזי החברה השונים ובאולמות הספורט ברחבי העיר, וכוללות פעילויות מגוונות, מפעילים מקצועיים ותכנים עשירים ומעשירים שמועברים על ידי הצוות הבית ספרי והצוותים המקצועיים של החברה העירונית.

החברה העירונית מקיימת ברחובות את קייטנת 'בית הספר של חופש הגדול' והפעם בנושא 'מפליגים עם סיפורים'. הקייטנה מיועדת לילדים בכיתות א'-ג' וכוללת את תלמידי החינוך המיוחד. תכנית הקייטנה עשירה במגוון הפעלות – פעילות מוזיקלית, ספורט, מחול, הרקדות, הצגות ילדים, מופע קסמים, יום שיא בשיתוף הורים ועוד.

בית הספר של החופש הגדול יתקיים בין התאריכים 1-19 ביולי, בימים א'-ה', בין השעות 08:00-13:00. יש אפשרות להירשם לצהרון עד השעה 16:30, על פי תכנית העשרה מותאמת הכוללת ארוחת צהריים חמה ומזינה.

ילדי כיתות ג' בבתי הספר ניצני המדע, הרצוג, רמת אלון ומעלות משולם יזכו לקייטנת מצוינות באנגלית (תכנית תלמ"א – תכנית לאומית מצוינות אנגלית), שתופעל במסגרת קייטנות בתי הספר בין התאריכים 2-19 ביולי, בין השעות 08:00-13:15. הקייטנה לילדי בית הספר מעלות משולם תתקיים במבנה בית הספר אמי"ת עמיחי עקב שיפוצי קיץ.

במקביל, תפעיל החברה העירונית בבתי הספר את הקייטנות הציבוריות הנמצאות תחת צו הפיקוח של מחירי הקייטנות שפורסם על ידי משרד הפנים. הקייטנות הציבוריות תתקיימנה בין התאריכים 1-19 ביולי, בימים א'-ה', בין השעות 08:00-13:00. תינתן אפשרות להירשם ליום ארוך עד השעה 16:00, הכולל ארוחת צהריים חמה ומזינה (תנאי לקיום יום ארוך בבית הספר הינו מינימום של 66 נרשמים).

קייטנת קיץ

קייטנת קיץ

 

החברה תקיים בבתי הספר בעיר גם קייטנות הכנה לכיתה א', שיועברו על ידי מורים מוסמכים לגיל הרך, ובהן ילמדו הילדים בצורה חווייתית את האותיות בהשראת הספר "אותיות מפטפטות" של דתיה בן דור. באופן זה הילדים יחוו הכרות עם סביבת הלימוד החדשה וייחשפו לתכנים חינוכיים בדרך יצירתית. הקייטנה תתקיים בין התאריכים 1-31 ביולי, בימים א'-ה', בין השעות 13:00-8:00, וניתן יהיה להירשם לצהרון עד השעה 16:30 בתוספת תשלום.

מחזור שני של הכנה לכיתה א' יתקיים בין התאריכים 9-1 באוגוסט ב-5 בתי ספר בעיר: ניצני המדע, בן גוריון, נבון, ויצמן ומעלות משולם (שתתקיים באמי"ת עמיחי עקב שיפוצים), בפורמט של יום ארוך (08:00-16:00).

כמו כן ייפתח מחזור שני של קייטנת קיץ ציבורית לילדי כיתות א'-ג', בהתאם לצו פיקוח הקייטנות, וזאת הודות להחלטת ראש העיר בדבר מימון הקייטנות. המחזור השני יכלול פעילות עשירה בנושאים מגוונים, בין התאריכים 22.7-9.8, בין השעות 08:00-13:00, ב-5 בתי ספר בעיר: ניצני המדע, בן גוריון, נבון, ויצמן ומעלות משולם (שתופעל באמי"ת עמיחי עקב שיפוצים). תינתן אפשרות להירשם ליום ארוך עד השעה 16:00 בתוספת תשלום, הכולל ארוחת צהריים חמה. התנאי לקיום קייטנת קיץ במחזור השני בבית הספר הינו מינימום של 66 נרשמים.

קייטנת המדע לכיתות א'-ו', ביוזמת משרד המדע והטכנולוגיה ובמימונו, תופעל אף היא על ידי החברה העירונית ב-4 בתי ספר בעיר: הדרים, הרצוג, סמילנסקי ורמון – במטרה להנגיש את תחומי המדע, הטכנולוגיה והחלל לילדים. במסגרת התכנית, שתתקיים בין התאריכים 22-26 ביולי, בין השעות 08:00-13:00, יעבירו המדריכים 3 סדנאות בדרך חווייתית באמצעות ערכות רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה. ההרשמה לקייטנת המדע תחל מחר (יום שני ה-28.5) בשעה 8:00. מספר המקומות מוגבל וכל הקודם זוכה.

בנוסף על קייטנות אלו, החברה העירונית תקיים מגוון רחב של קייטנות ייחודיות שמתאימות לכל אחד מהילדים – 'קייטנת אמנויות הבמה' שתתקיים בבימת הנוער רחובות בשני מחזורים, ובמסגרתה הילדים יתנסו מידי יום בכל הקשור לעולם הבמה – סדנאות דרמה ייחודיות, משחקי אלתור ומשחקי תפקידים, שירה, פיתוח קול, איפור במה ויצירת אביזרי במה. בסיום התהליך מעלים הילדים, יחד עם הבמאי, מופע סיום מושקע וססגוני.

תכנית קיץ מיוחדת לילדים ונוער בבית האמנים שתציע פעילות קיץ יצירתית לילדים ונוער חובבי אמנות, ובין היתר, עיסוק בציור, פיסול, בניית מודלים בהשראת חגיגת הקיץ, בשילוב פעילות חברתית, חווייתית והעשרה אמנותית. מורי התכנית הינם אמנים פעילים המלמדים גם בתכנית המצטיינים לילדים יוצרים. סדנאות קיץ לילדים בבית הקרמיקה אשר במסגרתה פיסול בחימר, פסיפס, פעילות חברתית-חווייתית והעשרה אמנותית.

במרכז חלומות תפעל קייטנת החלומות, שתחל עם סיום צהרון הקיץ, ב-22.7, ותופעל עד לשבוע האחרון של אוגוסט (24.8), ובמסגרתה ייהנו הילדים, בגילאי 4-8, מימי כיף מלאים בהפעלות והופעות.

עבור הספורטאים הצעירים שבין ילדי העיר, מציעה החברה העירונית גם קייטנות ספורט בהדרכת מאמנים ומדריכים מוסמכים, המשלבות הדרכה מקצועית ופעילויות חברתיות ומהנות המתקיימות באולמות ספורט ממוזגים ומיועדות לילדים מכיתה א' ועד לבני נוער בכיתה י"ב, בחלוקה לקבוצות גיל. בין היתר, קייטנת כדורגל בהיכל הספורט הממוזג "ברזילי" בשני מחזורים לתלמידי היסודי, קייטנת כדורסל שתתקיים באולמות הספורט "אוסי וזוהר" ו"שפרינצק" גם היא בשני מחזורים לתלמידי היסודי, מחנה כדורסל מקצועי, באולמות הספורט "קציר", "אמי"ת" ו"שז"ר" לעולים לכיתות ה'-יב', קייטנת כדור-יד בהיכל הספורט "קציר", ומחנה מצוינות "אתנה" לכדורסל בנות בכיתות א'-ו' הכוללת גם 2 הרצאות העשרה באולם הספורט "שז"ר".

לבקשת הנהגת ההורים, הנחה ראש העיר להאריך את יום הקייטנה במחזור הראשון (בבית הספר של החופש הגדול ובהכנה לילדי כיתה א') עד לשעה 16:30, בתוספת תשלום שאושרה על ידי הנהגת ההורים.

כמו כן נענה מלול לבקשת הנהגת ההורים לקיים מחזור נוסף של קייטנה בבתי הספר לילדי כיתות א'-ג' במחיר התואם את צו הפיקוח הקייטנות, והורה כי עיריית רחובות תשתתף בסבסוד הקייטנות.

מנכ"לית החברה העירונית, יוספה חליבה: "עמלנו על הכנת תכניות איכותיות לקייטנות שיתנו מענה לאלפי ילדי העיר החל מגן חובה. כל ההורים יוכלו למצוא קייטנה העונה על תחומי העניין של ילדיהם. אנו שמחים שראש העיר היה קשוב לבקשות ההורים ואישר סבסוד של קייטנות המחזור השני, שאפשר את קיומן. אנו עושים כל מאמץ על מנת להוציא את הקייטנות לפועל באופן המיטבי ביותר".

יוספה חליבה

יוספה חליבה

 

אורית שרגאי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "הנהגת ההורים רוצה להודות לראש העיר ולכל העוסקים במלאכה – יוספה חליבה מנכ"ל החברה העירונית והמשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון חוויות, חבר המועצה יניב מרקוביץ', שהיו קשובים לצרכי ההורים ועל שיתוף הפעולה. ביחד יצרנו מתווה לקייטנות שנותן מענה למרבית הצרכים ובמחירים הוגנים".

לפרטים ולהרשמה: 086683890, באתר החברה העירונית רחובות www.ironit-rehovot.co.il ובעמוד הפייסבוק של החברה העירונית.

נפתחה ההרשמה גם לקייטנות רשת חוויות

רשת חוויות רחובות מודיעה על פתיחת ההרשמה לקייטנות גני ילדים, זאת לאחר שבימים האחרונים הוסדר מתווה פעילותן בעיר רחובות, בהתאם לתיקון לצו שהוציא שר הפנים ולמחירים שנקבעו בצו הקייטנות הציבוריות. ברשת חוויות מדגישים כי בשיתוף עם נציגות ההורים נקבע מתווה להפעלת קייטנות צהרוני גני הילדים במסגרת מלאה בתוך הגנים עד השעה 16:30, זאת במקביל לקייטנות הציבוריות, כך שלרשות הציבור יעמדו שני המסלולים לבחירה.

בנוסף, נפתחה ההרשמה לקייטנות במרכזי רשת חוויות לילדי גילאי בתי הספר, אשר מציעות פעילויות מדע, חקר, אנימציה, אומנות, הישרדות, כדורגל, מבוכים ודרקונים, הרפתקאות, מחול, התעמלות אמנותית ועוד.

רחמים מלול, ראש העיר: " חשוב לנו לתת מענה איכותי להורים במהלך החופש הגדול, ולכן שקדנו בשבועות האחרונים על הקמת המערך המורכב של מסלולי הקייטנות השונים . מצאנו פתרון הולם וראוי, שמאפשר להורים לבחור את האלטרנטיבה המועדפת עליהם, כל אחד לפי שיקולו שלו. אני מברך על החשיבה המשותפת של כל הגורמים הרלוונטיים בהידברות עם הנהגת ההורים העירונית".

יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר הרשת, הסביר: "בשבועות האחרונים השתתפנו בדיונים בכנסת והובלנו דיונים פנימיים בהשתתפות הנהלת העיריה, הרשת ונציגי ההורים, על מנת למצוא מתווה שיאפשר פתיחת קייטנות ציבוריות במחירים מוזלים מחד, אך גם את פתיחתן של קייטנות רשת חוויות במסגרת שעות מלאה ובתוך גני הילדים עצמם. אני סבור שהצלחנו להעמיד מסלולים שיאפשרו בחירה אופטימלית להורים ויקלו עליהם במהלך החופשה הארוכה. בשל החלטות הכנסת שהתקבלו באיחור, חל גם עיכוב בפתיחת ההרשמה לקייטנות. אני מברך על הפתרונות שנמצאו וקורא להורים למהר להירשם".

אורית שרגאי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "הנהגת ההורים רוצה להודות לראש העיר ולכל העוסקים במלאכה – המשנה לראש העיר ויו"ר רשת חוויות יניב מרקוביץ ולגב' יוספה חליבה מנכ"ל החברה העירונית שהיו קשובים לצרכי ההורים ועל שיתוף הפעולה. ביחד יצרנו מתווה לקייטנות שנותן מענה למרבית הצרכים ובמחירים הוגנים".

רחמים מלול, יניב מרקוביץ' והנהגת ההורים

רחמים מלול, יניב מרקוביץ' והנהגת ההורים

 

מהרשת נמסר עוד כי בשני מסלולי הקייטנות נבחר השנה נושא "חוויות מסביב לעולם", במסגרתן יכירו ויחוו הילדים ארצות ותרבויות שונות, באמצעות פעילויות מוסיקה, תנועה, יצירה, בישול ועוד. בשני המסלולים יתקיימו שלושה חוגים בשבוע, שיכללו פעילויות דרמה, ריקוד, תנועה ומוסיקה. בקייטנות שמפעילה רשת חוויות בגני הילדים, יתקיים בנוסף גם יום שיא אחת לשבוע, שיכלול הצגה או מופע וכן, יום ארוך יתקיים עד השעה 16:30. יש לציין שיום ארוך בקייטנות הציבוריות יתקיים עד השעה 16:00 בתוך מבנה מרכזי אזורי, שייבחר בהתאם לרישום והן מותנות ב-28 נרשמים, על בסיס מקום פנוי.

מסלולי קייטנות צהרוני גני הילדים: במהלך חודש יולי יפעלו הקייטנות בתוך גני הילדים, בין התאריכים 1-19.7.18, כאשר יום קצר יתקיים בין השעות 7:30-13:00 ועלותן תעמוד על 990 שקל ויום ארוך יתקיים בין השעות 7:30-16:30 ועלותו תעמוד על 1416שקל. כמו כן, קייטנות הצהרונים של רשת חוויות מציעות גם מסלול ארוך יותר, הכולל 23 ימים בין התאריכים 1-31.7.18, באותן שעות פעילות ובעלות של 1,518 שקל ליום קצר ו-2,171 שקל ליום ארוך. הקייטנות יפעלו בין הימים ראשון לחמישי.

מסלול הקייטנות הציבוריות, שכאמור פתיחתן מותנת במספר הנרשמים, יפעלו בין התאריכים 1-19.7.18, כאשר יום קצר יתקיים בין השעות 07:30-13:00 בעלות של 800 שקל ויום ארוך יתקיים בין השעות 07:30-16:00 בעלות של 1,200 שקל. מיקום הקייטנות יקבע במבנה מרכזי אזורי, בהתאם לביקוש והוא יתבצע על בסיס מקום פנוי ומותנה במינימום של 28 נרשמים.

מסלול קייטנות חודש אוגוסט של צהרוני גני הילדים של רשת חוויות: רשת חוויות מציעה לתושבים להירשם גם לקייטנות חודש אוגוסט, שיפעלו למשך שבעה ימים, בין התאריכים 1-9.8.18 במתחם רחובותי (גני חרמון, אדיר, גלבוע), מתחם יובל נאמן (גן הרמוניה), מתחם הרמן מאאס (גני סביון, לוטוס), מרכז העיר ( גני איריס, שלדג, תבור), מתחם אפרים קציר (גני יהל , רמון, הר סיני), מתחם רחובות החדשה (גני מנגו, תפוז, תדהר), מערב העיר (גני סיגלון, רקפת) ורחובות ההולנדית (גני כרמים, אמירים, יעלון). עלות יום קצר תעמוד על 462 שקל ויום ארוך על 660 שקל.

קייטנות במרכזי הרשת: במרכזי הרשת נפתחה ההרשמה לעשרות קייטנות לגילאי בית ספר יסודי, במגוון תחומים ונושאים. במרכז שוויץ המדע יופעלו קייטנות הישרדות, כדורגל, מבוכים ודרקונים, התעמלות אמנותית וקייטנת כל צבעי הקשת, במרכז שוויץ רחובות החדשה יתקיים מחנה הישרדות, קייטנת מחול וקייטנת מולקולה העוסקת בחשיפה לפעילויות מדעיות, ניסויים ותכנים מרתקים בתחום המדע. קייטנה זו תופעל גם במתנ"ס נווה יהודה. במרכז אושיות תתקיימנה קייטנות אנימציה, קייטנת חוקרים צעירים וקייטנת כל צבעי הקשת. במרכז קריית משה תתקיים קייטנת כל צבעי הקשת בת 27 ימים, מגילאי טרום חובה עד כיתה ו'. במרכז גבירול יופעלו קייטנות במסגרת החוגים של טאיקוונדו, קפוארה ואקרובטיקה, ובמקביל במהלך חודשי יולי אוגוסט, ייערכו ימי שיא שייצאו ממרכז הולנדית וגבירול לפעילויות מרתקות בנות יום אחד.

פרטים והרשמה באתר רשת חוויות: http://bit.ly/2xgDEEh

תגובות

תגובה אחת
תגובה אחת
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    גנבה ופשוט בושה!!! כל הערים מסביב נסציונה וראשון לוקחים 1400 שקל לחודש!!! פשוט לא להאמין.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר