אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשנה החולפת
אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשנה החולפת

רחובות תציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה במגוון אירועים

הטקס המרכזי יתקיים בבית העם ברחובות היום (רביעי ה-11.4) בשעה 20:00, במעמד ראש העיר רחמים מלול והרב הראשי לרחובות, הרב שמחה הכהן קוק

פורסם בתאריך: 11.4.18 07:22

-->

העיר רחובות תציין את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשורה של אירועים עירוניים ובראשם הטקס המרכזי שיתקיים במעמד ראש העיר רחמים מלול והרב שמחה הכהן קוק שליט"א. הטקס יתקיים היום (רביעי ה-11.4) בשעה 20:00 בהיכל התרבות העירוני והציבור מוזמן. טקס הזיכרון לזכר ששת המיליונים שנספו בשואה יכלול השנה קריאת קטעים מתוך יומנה של אנה פרנק מפי שחקני תיאטרון רחובות וחניכי בימת הנוער של החברה העירונית. החזן דב סלע יישא את תפילת "אל מלא רחמים" ותישמע קריאת יזכור.

השנה, בשיתוף עם עמותת "עמך" התומכת בניצולי שואה ומסייעת להם, ידליקו שישה ניצולים את נרות הזיכרון לזכר הנספים. הניצולים יישבו על הבמה המרכזית וייקראו להדליק את הנר. בזמן הזה, בן משפחתם יקריא את סיפור חייהם ואת סיפור הגבורה שלהם.

מחר, יום חמישי ה-12.4, יתקיים טקס נוסף בשעה 10:00 בבוקר במעמד ראש העיר רחמים מלול באנדרטת השואה. צבי אבן בר יישא דברים בשם ניצולי השואה, שלמה אינגלמן יאמר קדיש והחזן ליאור ניצן יישא את תפילת "אל מלא רחמים". תלמידי קרית החינוך למדעים יציגו מסכת.

בבית דרור – המרכז למורשת השואה ברחוב החלוץ 5, יקריאו שמות נספים בין השעות 11:00 עד 14:00.

ראש העיר, רחמים מלול: "חובתנו לזכור ולהזכיר בכל שנה את קורות השואה ואת מיליוני היהודים שנרצחו על ידי הנאצים ועוזריהם. רחובות זוכרת וכואבת את הנספים, אולם לא שוכחת את הניצולים החיים בינינו".

 

טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה במרכזי השכונות

ניצולי השואה מעצבים זיכרון ובונים מדינה בסימן 70 שנה למדינת ישראל. הטקס ייערך בהשתתפות בני הנוער מתחרות השירה "קול העיר לנוער". בסיום הטקס נשמע עדות מפי הגברת ציפורה גרשון, ניצולת שואה מרומניה, שתספר את סיפורה המרגש והמטלטל.

יום רביעי, 11.4.18, בשעה 19:00, מרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה, רחוב קרוננברג 1. לפרטים: 086966171.

 

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בהובלת חניכי מועדונית "חץ קדימה" בחוויות קרית משה. הטקס יכלול קטעי שירה וקטעי קריאה וכן, בלובי המתנ"ס תוצג תערוכה לבאי הטקס, הכוללת תמונות וסרטונים שחניכי המועדונית הכינו ביחד עם צוותי ההדרכה. עוד בטקס יופיעו להקות השירה של המתנ"ס.

יום רביעי, 11.4.18, בשעה 18:00, מתנ"ס קריית משה, רחוב גבריאלוב 1. לפרטים: 089312700.

 

ערב זיכרון אישי. נשמע את סיפורה האישי והמרגש של ציפורה גרשון בת ה-81, אלמנה, אם לחמישה ילדים וסבתא ל- 8 נכדים. היתה בת 4 בפרוץ המלחמה ברומניה והגיעה לארץ בגיל 11 על אוניה "מדינת היהודים". בהגיעם הגיעו לפרדס חנה ובחלוף השנים עברו לחיפה. כיום מרצה בפקולטה לחקלאות בנושא מיקרוביולוגיה.

יום חמישי, 12.4.18, 20:00, חוויות ההולנדית, רחוב הר תבור 3. לפרטים: 086728014.

 

ערב אינטימי. נשמע את סיפורו האישי והמרגש של מר שרגא קלוש, שבשנת 1944 הגיע עם משפחתו מגטו מונקאטש לאושוויץ ושם בפעם האחרונה ראה את אמו, שתי אחיותיו ואחיו.

יום שני, 9.4.18, שעה 20:00, הספרייה במרכז חוויות גבירול, שלוחת בגין. לפרטים: 089472410.

שרגא קלוש

שרגא קלוש

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר