פורימון של הצופים בשנה שעברה
פורימון של הצופים ברחובות

הלימודים יושבתו בגלל הקורונה? בתנועת הצופים נערכים להפעלת הילדים ובני הנוער

בעקבות התפשטות מגפת הקורונה בישראל, בתנועת הצופים נערכים להפעלת תוכנית חירום שבמסגרתה היא תפעיל את ילדי ישראל מהרגע שמערכת החינוך תושבת, לרבות אלה שאינם חניכי הצופים

פורסם בתאריך: 11.3.20 16:07

תנועת הצופים מוציאה אל הפועל את תוכנית המגירה להפעלת ילדי ישראל החל מהרגע שבו משרד החינוך ומשרד הבריאות יכריזו על השבתת הלימודים בעקבות התפשטות מגפת הקורונה ברחבי הארץ.

במהלך השבועיים האחרונים, נוכח התגברות מגפת הקורונה ברחבי הארץ, נערכו בצופים לאפשרות שמערכת החינוך תושבת עקב החשש להדבקה המונית של ילדי בתי הספר והגנים. במסגרת התוכנית, התנועה ערוכה להפעיל את עשרות אלפי חניכיה הפזורים כמעט בכל עיר ובכל ישוב ברחבי הארץ כדי שישמשו כמפעילים של מאות אלפי התלמידים אשר יאלצו לשהות בביתם חסרי מעש.

התנועה תפעיל את הילדים ובני הנוער באמצעות פעילות צופית חווייתית, בקבוצות קטנות של עד 15 ילדים אשר תתקיים במרחב הפתוח, תוך הקפדה על כל הנחיה שתינתן בהמשך. הפעילות תתקיים בקהילות בהן פועלים שבטי התנועה ותהיה פתוחה לכל ילדי ישראל, לרבות אלה שאינם חניכי הצופים. זמני הפעילות, מקומות ההתכנסות והפריסה המדויקת יפורסמו מדי יום בקהילות ובשכונות בהן תתקיים הפעילות.

מזכ"ל תנועת הצופים, קלי כהן: "זוהי שעת חירום עבור כלל אזרחי המדינה ובעיקר עבור מאות אלפי ילדי ישראל שלפתע ימצאו את שערי בתי הספר סגורים. אנחנו ערוכים לתת מענה מהרגע שתתקבל ההנחיה. תנועת הצופים אשר חרטה על דגלה את ערכי הערבות ההדדית והציונות תפעל באמצעות מאות מתנדביה ועובדיה המסורים למען כל משימה לאומית ואזרחית אשר לה היא תידרש ומודה לרשויות המקומיות על שיתוף הפעולה ההדוק".

קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים

קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים

רז פרל, יו"ר תנועת הצופים: "תנועת הצופים מאז ומתמיד עמדה לצד המדינה, הרשויות המקומיות והקהילה ברגעי משבר קטנים כגדולים. אני מאמין כי פעילות שכזו היא חלק מזכות קיומנו כתנועת הנוער של המדינה, ולכן הנחנו כי מהיום משאבי התנועה יופנו ככל שצריך למטרה אחת – לצלוח את המשבר הלאומי על הצד הטוב ביותר, לפעול למען ילדים ונוער, להיות לעזר האזרחים הוותיקים ולעשות כל שניתן לרומם את רוח המדינה בתקופה זו. כברכת תנועת הצופים אני מאחל לכל עם ישראל – חזקו ואמצו – בערבות הדדית נעשה ונצליח".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר