מימין: אמיתי כהן, רחמים מלול, איציק עובדיה וצופית גולן
מימין: אמיתי כהן, רחמים מלול, איציק עובדיה וצופית גולן

חדשות טובות להורים: קייטנות חנוכה ייפתחו בגנים ובבתי הספר ברחובות

החברה העירונית ורשת חוויות רחובות הגיעו למתווה משותף עם הנהגת ההורים לפתיחת קייטנות חנוכה. ילדים הרשומים במהלך השנה לצהרון יהיו רשומים אוטומטית למסגרת הקייטנה ולא יצטרכו להוסיף כסף

פורסם בתאריך: 27.11.19 13:30

-->

רשת חוויות והחברה העירונית ברחובות יתנו גם השנה מענה לילדי העיר בחופשת החנוכה, זאת על אף ביטול תכנית "ניצנים בחופשות" של משרד החינוך. הרשת והחברה העירונית יפעילו קייטנות בגנים ובבתי הספר ללא תוספת תשלום עבור ילדי הצהרונים.

בשבועות האחרונים קיימו בחברה העירונית וברשת חוויות דיונים עם הנהגת ההורים העירונית על מנת לפתור את הנושא, כדי לשמור על שגרת יומם של הילדים וההורים גם בימי חופשת החנוכה. לאחר פתרון הסוגיות שעמדו לדיון, הושגו הבנות לפיהן הוחלט כי ההורים לילדים הרשומים בצהרונים לא יידרשו לתשלום נוסף עבור השתתפות בחמשת ימי קייטנת חנוכה. ילדים הרשומים לצהרונים ייהנו מפעילות עד השעה 16:00. ילדים שאינם רשומים בשגרה לצהרונים בגני הילדים יש צורך לרשום לקייטנת חנוכה ברשת חוויות, בעלות של 330 שקלים לחמישה ימים, בין השעות 7:30-13:00. במסגרת קייטנות חנוכה, רשת חוויות תעניק מענה גם לילדי גני החינוך המיוחד.

תלמידי בתי הספר שאינם רשומים בשגרה לצהרונים יש לרשום לקייטנת חנוכה בחברה העירונית, בעלות סמלית של 200 שקלים לכל חמשת ימי הקייטנה. שעות הפעילות הן 08:00-13:00.

הקייטנה תיפתח ביום שלישי 24.12 ותימשך כאמור חמישה ימים, עד ליום שני ה-30.12 (לא כולל יום שישי). במסגרתה ייהנו הילדים ממגוון פעילויות מהנות ומעשירות, ילמדו על מנהגי חג החנוכה בדרך חווייתית, יכינו יצירות באווירת החג ועוד.

ראש העיר רחמים מלול: "ההורים ברחובות יוכלו להמשיך בשגרת העבודה גם בחופשת החנוכה. ההורים ברחובות לא יסבלו בגלל שהמדינה לא העבירה את כספי "ניצנים בחופשות" . במשך השבועות האחרונים פעלנו מאחורי הקלעים על מנת למצוא פתרון למצב שבו המדינה אינה מעבירה את הסכומים למימון קייטנות חנוכה. חיפשנו את הדרך לשמור על שגרת העבודה של ההורים, יחד עם מימון חלקה של המדינה, כך שהורים לילדים הרשומים למסגרות הצהרונים לא ייאלצו לשלם יותר. אני מודה להנהלת החברה העירונית, להנהלת רשת חוויות ולהנהגת ההורים העירונית על המאמצים המשותפים".

איציק עובדיה, מנכ"ל החברה העירונית לתרבות, נופש וספורט: "בהתאם להנחיות ראש העיר, ובתיאום עם ההנהגה ההורים, צוותי החינוך בצהרוני החברה העירונית ערוכים ומוכנים להעניק לתלמידים מסגרת ערכית, מהנה ומעשירה גם בימי קייטנת חופשת החנוכה. הקייטנה פתוחה גם לילדים שאינם רשומים לצהרונים במהלך השנה, מה שיאפשר להוריהם להמשיך בשגרת עבודתם ללא דאגה. מחיר הקייטנה מסובסד באופן חלקי ומתואם עם הנהגת ההורים".

יו"ר רשת חוויות, חבר המועצה אמיתי כהן: "אני שמח שנמצא מתווה והגענו להבנות לטובת כלל השותפים לחינוך הבלתי פורמלי שמעניקה רשת חוויות לילדי העיר בכל ימות השנה ובחופשות. למרות שעד לרגע זה לא קיבלנו תשובות ממשרד החינוך לגבי תוכנית ניצנים בחופשות, מצאנו את הפתרון. נמשיך לבוא לקראת ההורים ככל שהדבר מתאפשר, וזאת תוך שמירה על רמת שירות איכותית לילדי העיר. תודתי למנכ"ל הרשת, אלרואי אסרף, על ניהול התהליך וכן להנהגת ההורים העירונית על שיתוף הפעולה".

מנכ"ל רשת חוויות, אלרואי אסרף: "נדרשנו לסוגיה מורכבת, זאת לצד מרכיבים נוספים שהשפיעו על תהליך קבלת ההחלטות. אנו מאמינים בתהליכי שיתוף. במסגרת הדיונים נבחנו אופציות שונות ובסופו של יום הוחלט כאמור כי הרשת תסבסד באופן חלקי את העלויות. תודתי לראש העיר, ליו"ר הרשת והנהגת ההורים העירונית על התמיכה בתהליך ובתוצאות".

צופית גולן, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "הנהגת ההורים שמחה על ההסכמות שהושגו ליצירת מענה ראוי לכל ילדי העיר בחופשת חנוכה, וללא תוספת תשלום של ילדי הצהרונים. אני מודה לראש העיר רחמים מלול, למנכ"ל החברה העירונית איציק עובדיה, ליו"ר חוויות אמיתי כהן ולמנכ״ל הרשת אלרואי אסרף על המאמץ והנכונות להגיע להסכמות לטובת כלל ילדי העיר והוריהם".

ההרשמה לקייטנות תפתח בימים הקרובים ואנו נפרסם על כך פרטים בהמשך.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר