שבט צופי שניר רחובות (צילום: יוני רייף)
שבט צופי שניר רחובות (צילום: יוני רייף)

שבט צופי שניר מרחובות – שיאני המיחזור של ישראל

חניכי השבט אספו בשנה שעברה כמות שיא של כ-12 אלף בקבוקים, רובם מתוך בקבוקים שנמכרו ב"קיוסק" שפתחו פעילי ופעילות השכבות הבוגרות של הצופים

פורסם בתאריך: 12.11.18 07:46

-->

בטקס הענקת אות המיחזור לשנת 2018, שהתקיים בבית המועצה לישראל יפה זו השנה ה-11 ברציפות, הוענקו למוסדות החינוך בארץ אותות הוקרה למובילי המיחזור בתחום מיכלי משקה החייבים בפיקדון, על הצטיינות בשיעורי מיחזור גבוהים בשנת הלימודים תשע"ח ותרומתם הרבה לסביבה.

השנה נאספו מעל-5 מיליון מיכלי משקה על ידי מוסדות החינוך, שיא כל הזמנים. נציגי מוסדות החינוך המצטיינים מכל קצוות הארץ הגיעו לטקס שבסיומו קיבלו את אות המיחזור ממר גיא סמט, סמנכ"ל בכיר שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, נחמה  רונן יו"ר דירקטוריון תאגיד אל"ה, וחיים זרביב מנכ"ל תאגיד אל"ה. בקטגוריית תנועות הנוער הגיע למקום הראשון שבט שניר מרחובות של תנועת הצופים. חניכי השבט אספו בשנה שעברה כמות שיא של כ-12 אלף בקבוקים, רובם מתוך בקבוקים שנמכרו ב"קיוסק" שפתחו פעילי ופעילות השכבות הבוגרות של הצופים. הכסף שאספו חברי הצופים מרחובות מיועד לסבסוד חניכים נזקקים בפעילות השבט ובעבור ציוד נוסף. בשם שבט צופי שניר מרחובות קבלו את אות המיחזור רכז השבט בן לוי ובוגרת השבט מעין ענקי שהייתה ממובילות פרויקט המיחזור ברחובות בשנה שעברה.

נחמה רונן יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה: " ההצלחה הגדולה של תאגיד המחזור , היא לא באחוזי המחזור , אלא בילדי המחזור. בודקים אותנו כל שנה אם הגענו ליעד של 77% במיכלי הפיקדון ו 55% במיכלי הליטר וחצי וכן, אנחנו בהחלט מגיעים ליעד. האם זה הדבר החשוב? מבחינתי הניצחון הוא בעיקר מספרם ההולך וגדל משנה לשנה של מוסדות החינוך שמלמדים ומחנכים למיחזור ושמירת הסביבה. זהו הדור הבא שייקח פיקוד על הפיקדון הנקרא מדינת ישראל וידאג לשמור עליה בהיבטים הסביבתיים. שום אחוז מיחזור, גבוה או נמוך, לא משתווה להצלחה הזו".

חיים זרביב, מנכ"ל אל"ה ציין: תוצאות פרויקט המיחזור שמוביל תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף עם מוסדות החינוך והרשויות ברחבי הארץ ניכר בשטח – יותר ויותר ילדים מקפידים למחזר מכלי משקה במסגרת בתי הספר וגני הילדים ומשפיעים גם על בני המשפחה בבית, שמצביעים ברגליים ומגיעים להשליך את בקבוקי המשקה המשפחתיים במיחזוריות הפזורות ברחבי הארץ. בשנים האחרונות עובר הציבור הישראלי תמורות בתחום השמירה על איכות הסביבה ומגלה הרבה יותר אכפתיות לנושא המיחזור והקיימות, וזאת כתוצאה מפעילות הסברתית אינטנסיבית להגברת המודעות לחשיבות הנושא".

גיא סמט, סמנכ"ל בכיר במשרד להגנת הסביבה: " המשרד להגנת הסביבה גאה בהישגים של מערכת החינוך באיסוף בקבוקים החייבים בפיקדון. המעורבות של תלמידי בתי הספר באיסוף פסולת למחזור וההישגים שהוצגו השנה, מעידים על כך שדור העתיד לומד שמחזור איכותי מתחיל בשיתוף הפעולה של הציבור ובהתנהלות של כל אחד ואחת מאתנו. אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה יועתק לתחומי המיחזור האחרים וליחס לסביבה בכלל".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר