עיריית רחובות (צילום: ג'ני גפטרשוסטר)
עיריית רחובות (צילום: ג'ני גפטרשוסטר)

עיריית רחובות מעמידה לרשות התושבים מרכז מידע להתחדשות עירונית

היעדר ידע בנושא תמ"א 38 ופינוי בינוי מביא להתנהלות לא נכונה המונעת את חידוש הדירות. כל השאלות והתשובות במרכז מידע להתחדשות עירונית, שירות שניתן על ידי עיריית רחובות למתן הדרכה ומענה ראשוניים לתושבי העיר ללא תשלום, מעורכי דין המתמחים בתחום

פורסם בתאריך: 20.2.18 11:06

-->

פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי הם ביטויים שכולנו מכירים, אך כיצד ליישם אותם? בשנת 2017 הונפקו מספר היתרי בניה לפרויקטים של תמ"א 38 וכן חלה התקדמות משמעותית בקידום פרויקט פינוי בינוי בשכונת קרית משה במערב העיר. פרויקטים נוספים לפינוי בינוי מתוכננים בעיר. לא אחת, היעדר הכוונה או היעדר מידע של דיירים המעוניינים בקידום פרויקט תמ"א 38 ופינוי בינוי מביאים להתנהלות לא נכונה שלהם, וכן לביצוע התקשרויות ולחתימה על מסמכים אשר מעכבים ואף מונעים את הוצאתם לפועל של הפרויקטים. התארגנות נכונה משרתת בראש ובראשונה את הדיירים, אך גם את היזמים שבאפשרותם לקדם פרויקטים מסוג זה.

כחלק מתוכנית קידום תחום ההתחדשות עירונית ברחובות ותוכנית הנגשת המידע לתושבים, ממשיכה עיריית רחובות את פעילות מרכז המידע לתושבים בנושא התחדשות עירונית (פינוי בינוי ותמ"א 38). במרכז יינתנו, ללא תשלום, מענה והדרכה ראשוניים בכל הקשור להתארגנות הדיירים, ליחסים בין הנציגות לדיירים, להתנהלות הראשונית מול היזם וכן מידע בנושאים כלליים (מימון עלויות תחזוקה, הרוב הנדרש מבין הדיירים לצורך קידום הפרויקט, זכויות הדיור הציבורי ועוד).

המידע יינתן על ידי עורכי דין המתמחים בתחום ההתחדשות העירונית, ומתוכננים שלושה מפגשים לחודש מרץ: 4.3, 18.3, 20.3, אשר יערכו בין השעות 18:00-20:00. המרכז פועל במשרדי העירייה, ברחוב ביל"ו 2, קומה 6, בתאום מראש בטלפון 089392231.

הפרויקט הינו ביוזמת חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התחדשות עירונית, אמיר ירון: "עיריית רחובות רואה בהתארגנות הדיירים ובמתן המידע חשיבות רבה להצלחת הפרויקטים ועל כן מנסה לסייע להם בכך. לא אחת תושבים רבים אינם מודעים להוראות החוק השונות בנושא. לצד זאת, ישנם דיירים וועדי בתים המעוניינים בקידום תהליך של תמ"א 38 ו/או פינוי בינוי בבניין שלהם בטרם בחרו ייצוג משפטי והם מבקשים לקבל מידע באשר לאופן ההתארגנות הנכונה. אני מזמין אותם להתעדכן במרכז המידע שלנו ולהשתמש באמצעים שאנו מעמידים לרשותם על מנת להתחיל בתהליך".

אמיר ירון (צילום: ג'ני גפטרשוסטר)

אמיר ירון (צילום: ג'ני גפטרשוסטר)

 

ראש העיר רחמים מלול: "נושא ההתחדשות העירונית נמצא על סדר יומנו כל הזמן ואנו פועלים על מנת ליישם אותו באמצעות הנגשת המידע לתושבים. אני קורא לכם – בואו לשמוע ולברר כיצד תוכלו להיות חלק ממהפכת הנדל"ן שהתחילה כאן".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר