רחוב ששת הימים בקרית משה (צילום: ניר שמול)
רחוב ששת הימים בקרית משה (צילום: ניר שמול)

אושרה בקשת עיריית רחובות להכריז על קרית משה כעל מתחם מועדף לדיור

מדובר בתכנית הפינוי-בינוי הראשונה לעבור לאישור מואץ של הותמ"ל, בניגוד להליכים הארוכים המוכרים בוועדה המחוזית. המשמעות: כ-9,000 יחידות דיור חדשות בעיר

פורסם בתאריך: 20.11.17 15:01

-->

פריצת דרך בתחום ההתחדשות העירונית ברחובות. לאחר שנים שראש העיר רחמים מלול והגורמים הרלוונטיים בעיריית רחובות פועלים לקדם את פרויקט הדגל של ההתחדשות העירונית – בשכונת קרית משה בעיר, היום (שני) חלה התקדמות נוספת בדרך ליישום הפרויקט, כאשר אושרה בקשת העירייה להכריז על השכונה כעל מתחם מועדף לדיור. בכך, תכנית זו תהיה תכנית הפינוי-בינוי הראשונה לעבור לאישור מואץ של הותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים), תוך הליך מקוצר בניגוד להליכים הארוכים המוכרים בוועדה המחוזית.

ראש העיר רחמים מלול: ״לאחר עשור של עבודה מאומצת, ועדות היגוי, מתכננים רבים, שיתוף הקהילה והשקעה רבה של משאבים, אני שמח כי ממשלת ישראל אימצה את המלצותינו וקידמה בצעד נוסף את יישומו, על ידי הכללתו בותמ"ל. ההתחדשות העירונית בשכונת קרית משה היא פרויקט ייחודי וראשוני בשל היקפו, והוא עוד יהפוך לדוגמה לערים אחרות בישראל״.

המדובר בתוכנית להגדלת שכונת קרית משה במסגרת התחדשות עירונית, מ-1,300 ל-9,200 יחידות דיור. הפרויקט, שמקדם משרד הבינוי והשיכון, כולל בניית 9,500 דירות במקומן של 1,300 דירות שמיועדות להריסה. למעשה, במסגרת התוכנית תיהרס השכונה בשלמותה ותיבנה מחדש.

התכנית תאפשר בניית אלפי יחידות דיור נוספות בשכונה, ויצירת רובע עירוני חדש, חי ותוסס בעיר. יד ביד עם קידום התכנון, מדובר בנדבך חברתי משמעותי שיסייע רבות לבני העדה האתיופית ולשאר התושבים המתגוררים בשכונה.

 

הכנת התכנית לוותה בתהליכים חברתיים מעמיקים, במפגשים של שיתוף ציבור ובהכשרות לפעילים בשכונה, תוך דיאלוג רציף ושיתופי שנעשה על ידי אנשי מקצוע מטעם משרד הבינוי והשיכון ועיריית רחובות. בימים אלו מוקמת מינהלת להתחדשות עירונית בשכונה, בסיוע המשרד. פעולות אלו יתנו כלים מעשיים בידי התושבים ויתרמו לקידומה המוצלח של התכנית.

הכללתה של התכנית בנתיב אישור מהיר מתאפשרת על רקע החלטה נוספת שאושרה לאחרונה, בדבר "קרקע משלימה", כלומר קרקע פנויה שבה יתאפשר ליזמים לבנות ועל ידי כך להגדיל את הכדאיות הכלכלית בפרויקטים של פינוי-בינוי. בתכנית להתחדשות שכונת קריית משה הוקצו כ-250 דונם לטובת התחדשותה של השכונה כולה. בסך הכל כוללת התוכנית כ-1,200 דונם, מהם 750 בשטחים בנויים ו-250 דונמים הם קרקע משלימה.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר