שכונת אושיות ברחובות, צילום דוברות העירייה
שכונת אושיות ברחובות, צילום דוברות העירייה

תוספת של אלפי דירות חדשות: ההתחדשות העירונית בשכונת אושיות יוצאת לדרך

לאחר מספר שינויים המליצה הוועדה המקומית לוועדה המחוזית על הפקדת התכנית, שכולל תוספת של כ-2,300 דירות בשכונה באמצעות פרויקטים של הריסה ובנייה ושל חיזוק מבנים

פורסם בתאריך: 2.1.24 10:01

-->

ההתחדשות העירונית בשכונת אושיות יוצאת לדרך עם האישור בוועדה המקומית לתכנון ובניה: בהתאם לתוכנית, בשכונה יהיו כ-4,250 יחידות דיור במקום 1,900 יחידות כיום.

בתום תקופה של קידום התוכנית הכוללת להתחדשות שכונת אושיות, עיריית רחובות מתחילה במסלול אישורה: הוועדה המקומית לתכנון ובניה החליטה להמליץ לוועדה המחוזית על הפקדת התכנית. המלצה זו מגיעה לאחר דיון מקדים שנערך בוועדה המקומית ביוני האחרון, בו ביקשה הוועדה מצוות התכנון לערוך מספר שינויים ובדיקות נוספות בתכנית בשל מורכבותה הרבה. בימים האחרונים הוצגו השינויים התכנוניים הנדרשים ובהתאם לכך החליטה הוועדה להמליץ על הפקדת התוכנית. התוכנית הוגשה ע"י הועדה המקומית והרשות להתחדשות עירונית העומדת מאחורי מימון הכנת התוכנית. בעקבות החלטת הועדה המקומית, התוכנית תעבור לדיון בוועדה המחוזית אשר צפויה להפקיד את התוכנית לעיון הציבור במהלך שנת 2024.

תכנית ההתחדשות העירונית במתחם אושיות שהציגה עיריית רחובות מציעה תוספת של 2,327 יח"ד לכ-1,932 יח"ד הקיימות בשכונה, זאת באמצעות הריסה ובנייה של מתחמי פינוי בינוי ובאמצעות חיזוק ותוספת קומות של מבנים בודדים בשני מתחמים מרכזיים – מתחם השיכונים ומתחם הרצל. לצד תוספת יח"ד, התוכנית מציעה תוספת שטחי מסחר ומשרדים לאורך רחוב הרצל.

החלטת הועדה המקומית כוללת הגבלת גובה בליבה של השכונה כך שהבינוי העתידי יהיה מרקמי ולא יהיה גבוה מ-10 קומות סה"כ, זאת בהתאם למדיניות הועדה בשאר השכונות הוותיקות בעיר ומתוך רצון לשמור על אופייה הייחודי של שכונת אושיות. על מנת לשמור על המענים הציבוריים והתשתיתיים הנדרשים לצד תוספת האוכלוסייה העתידית, התוכנית מציעה תוספת של שני בתי ספר חדשים ושטחים פתוחים נוספים לשכונה, הרחבות רחובות ראשיים כדוגמת שדרות הקיבוצים, לדז'ינסקי וטרומפלדור, וכן שדרוג תשתיות המים, הביוב והניקוז בשכונה. במהלך הדיון הדגיש צוות התכנון במנהל הנדסה כי לשכונה פוטנציאל גבוה מאוד הנובע בין היתר ממיקומה האטרקטיבי הסמוך לרח' הרצל ולתחנת המטרו המתוכננת בפינת הרחובות הרצל ושדרות הקיבוצים.

‏‎ראש העירייה, רחמים מלול, אמר: "מדובר בבשורה של ממש לתושבי אושיות, התכנית תשפר משמעותית את איכות חייהם ותשנה לחלוטין את פני השכונה הוותיקה. השקענו משאבים רבים בתכנון ובקידום תכנית ההתחדשות העירונית באושיות, ואני שמח שהיא עוברת צעד נוסף בדרך אל המימוש. קידום התחדשות עירונית בעיר רחובות הוא מטרה אסטרטגית, שאנו מיישמים באמצעות תכנית עירונית כוללת להתחדשות עירונית בשכונות הוותיקות בעיר, ומתחמי פינוי בינוי נוספים שאנו מקדמים באמצעות מינהלת ההתחדשות העירונית שהקמתי, וביניהם שכונת מילצ'ן, מתחם האצ"ל, שיכון עלייה, מתחם בשעריים, מתחם נווה מרמורק, שכונת דניה ומתחם גוש עציון-ההגנה. כל זאת בנוסף להמשך מימוש תוכנית הדגל העירונית להתחדשות העירונית בקרית משה".

גיא צור, מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים: "השינוי המובטח בשכונת אושיות יוצא לדרך עם חותמת של הוועדה המקומית. השדרוג המשמעותי לוקח בחשבון איזון נכון בין מגורים למסחר ויזניק את השכונה בתשתיות, בבינוי ועוד".

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר