מתחם הבניה בשכונת קריית משה צילום: דוברות עיריית רחובות
מתחם הבניה בשכונת קריית משה צילום: דוברות עיריית רחובות

מאות דירות: יוצאים לדרך שני מכרזים לבניית דיור מוזל ברחובות

ההערכה היא כי מדובר יהיה בהנחה של כחצי מיליון שקלים לדירה במסלול זה, ובהמשך יתקיימו הגרלות. המכרזים הם למתחמים בשכונת קרית משה ובקרית ההגנה מזרח

פורסם בתאריך: 1.1.23 07:36

-->

לאחר מספר שנים בהם מפורסמים בערים שונות מכרזים לדיור מוזל במסגרת תכניות ממשלתיות, הגיעו השבוע תכניות אלה בפעם הראשונה בהיקף משמעותי לרחובות. השיווקים כוללים שני מתחמי שיווק במסלול מחיר מטרה ומהווים חלק מהסכם הגג עליו חתמה העירייה בחודש פברואר השנה. שיווקים אלה יאפשרו את פיתוח השכונות יחד עם הקמת תשתיות כלל עירוניות, מבני ציבור ופארקים לתושבי העיר.

המתחם הראשון נכלל במסגרת תכנית התחדשות קרית משה וכולל 510 יחידות דיור לאורך רחוב הורוביץ. בחלקו הדרומי ייבנו 5 מבנים בגובה 7 קומות. בחלקו הצפוני מול פרויקט אמטל מתוכננים 3 מבנים בגובה 7 קומות. המכרז ייסגר להצעות ב-30 לינואר.

המתחם השני שייצא לשיווק בשבועות הקרובים נמצא בשכונת קרית ההגנה מזרח, בין שכונת קרית ההגנה לכביש 40. השיווק הראשון במתחם זה כולל 494 יח"ד במבנים של עד 17 קומות.

המכרז במודל מסלול מחיר מטרה פונה ליזמים שמגישים לרכישת הקרקע על בסיס מחיר מכירה קבוע שנקבע על ידי שמאי בהתאם להחלטות רמ"י. מחיר המכירה הסופי צפוי לגלם הנחה משמעותית הן בשל מודל הסבסוד והן בשל עליית המחירים שחלה בתקופה שממועד קביעת מחיר המכירה. ההערכה הרווחת היא שהמחירים יגלמו הנחה של כחצי מיליון שקל לדירה.

 

המכרז שפורסם בשכונת קרית משה הוא המכרז השלישי למגורים שמפורסם בשכונה. מוקדם יותר השנה פורסם המכרז הראשון שכלל 1,017 יח"ד ונועד ליצירת מקורות תקציב לפיתוח התשתיות בשכונה, הקמת מוסדות ציבור והקמת תשתיות על כלל עירוניות. ההכנסות מהמכרז הופנו לקרן כספית ייעודית לסבסוד ההתחדשות העירונית במתחמי הפינוי-בינוי באזור הוותיק של קריית משה, ובחודש האחרון נסגר סבב הסבסוד הראשון בו זכו לסבסוד 10 מתחמים בהיקף של 210 מיליון שקלים. מאחר וקיים ביקוש לסבסוד מצד מתחמים נוספים, העירייה והחברה לפיתוח רחובות פועלות לפרסום מכרז סבסוד נוסף בהקדם מול הגורמים הממשלתיים. המכרז השני שפורסם היה במודל מכרז סגור ליזמי התחדשות עירונית עם מחיר קבוע מראש. בניסיון הראשון למכרז לא ניגשו לקרקע מציעים. עקב זאת נערכה סדרת דיונים של עיריית רחובות עם הל"ר יחד עם משרד הבינוי והשיכון, רמ"י ומשרד האוצר וסוכם על יציאה מיידית למכרז סגור חדש עם תנאים מעודכנים.

ראש העירייה, רחמים מלול: "לאחר שהשקענו מאמצים רבים מול משרד השיכון והבינוי ורשות מקרקעי ישראל, אנו מביאים היום בשורה משמחת לתושבי העיר שחיכו זמן רב לאפשרות לרכוש דירות מוזלות בעיר. עם סגירת המכרז נפעל לפרסום מהיר של הגרלה לדירות אשר צפויות לגלם הנחה משמעותית למחירים בשוק. השיווקיים הם מרכיב נוסף הסכם הגג. מעבר לדיור מוזל החודש הוכרזו הזוכים לסבסוד מתחמי פינוי-בינוי בהיקף של 210 מיליון שקלים. סבסוד זה מאפשר הקמת אלפי יח"ד חדשות בקרית משה. כמו כן פעלנו לפרסום חוזר מיידי של המכרז הסגור על מנת לאפשר למתחמים גם מסלול בינוי-פינוי-בינוי".

חבר המועצה ומחזיק תיק התחדשות עירונית, גיא צור: "מדובר בבשורה מצוינת. מכרז בהיקף של מאות יחידות דיור יחד עם שמירה על עיקרון של עדיפות לבני המקום באחוז יחסי מהווים תמהיל נכון מאוד שמראה שההשקעה משתלמת ושכונת קריית משה מתחדשת".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר