מנופים באתר בנייה (צילום אילוסטרציה)
מנופים באתר בנייה (צילום אילוסטרציה)

עיריית רחובות באזהרה לתושבים: "אל תחתמו ליזמי התחדשות עירונית"

עיריית רחובות והל"ר פועלות לקידום מנהלות להתחדשות עירונית, וראש העיר רחמים מלול אומר בפנייה לתושבים: "אל תחתמו בינתיים ליזמים"

פורסם בתאריך: 24.1.21 08:13

-->

תופעה שזוהתה לאחרונה בעיר רחובות: יזמים פונים לתושבים ומנסים לשכנע אותם לחתום על חוזים והתחייבויות, תוך הבטחות בנושא התחדשות עירונית. בעיריית רחובות מביעים חשש כי החוזים עלולים לכלול תנאים לא סבירים, כמו למשל בנושא שכר טרחה. מדובר בהתחייבויות שלא ניתן יהיה לחזור מהן, אלא רק בהליכים משפטיים מחייבים.

בעיריית רחובות ובחברה לפיתוח רחובות פועלים כעת לגיבוש מנהלות והעסקת אנשי מקצוע שיוכלו לייעץ לתושבים, ולכן קוראים לתושבים להמתין ולא להתפתות לחתום.

יש לציין כי בימים אלו העירייה, באמצעות הל"ר, בוחנת מתווים תכנוניים וכלכליים לקידום התחדשות עירונית במתחמים אשר הוגדרו לכך ברחבי העיר. לצורך כך, נשכרו שירותים של אנשי מקצוע שונים (אדריכלים, עורכי דין, שמאים) אשר פועלים במסגרת המנהלת העירונית, על מנת לנתח את מתחמי ההתחדשות. כזרוע הביצועית של העירייה, ההכרות של הל"ר עם מנגנוני התכנון והדרישות העירוניות, מאפשרת למינהלת לפעול ביעילות וביסודיות בחתירה לקיצור לוחות הזמנים של תהליך ההתחדשות, תוך שיתוף הציבור בשקיפות לאורך התהליך.

למעשה, יתרונה הגדול של המנהלת הוא ביצירת וודאות לתושבים וליזמים בהליך סדור, כך שהסיכון במימוש הפרויקט פוחת, עובדה שמאפשרת ליזמים להציע הצעת התקשרות טובה יותר לתושבים ומאפשר לכם לקחת את גורלכם בידכם עובר לבחירת היזם/קבלן שיבצע את הפרויקט ובתנאי שזה יעמוד בתנאים ובסטנדרטים מוקפדים.

ראש העיר רחמים מלול, יחד עם חבר המועצה גיא צור, המחזיק בתיק ההתחדשות העירונית, פונים אל תושבי העיר בבקשה שלא יקבעו בינתיים עובדות בשטח: "על מנת למנוע קשיים ועיכובים בהוצאתו אל הפועל של פרויקט במתחם, נמליץ שלא לחתום על הסכמי התקשרות כלשהם עם יזמים או אנשי מקצוע כלשהם – לרבות עורכי דין, אדריכלים או מפקחים (ככל שלא נחתמו עד כה), שכן חתימתכם והתחייבותכם אליהם עלולות לעכב באופן משמעותי את הוצאתו אל הפועל של הפרויקט. תהליך התכנון הינו מורכב וארוך ורצוי עבורכם למסד קשר עם יזמים / גורמים רלוונטיים רק אחרי שהמדיניות להתחדשות השכונה, לרבות ההליכים וזכויות הבנייה בה, ייקבעו ויובאו לידיעת הציבור".

ראש העיר רחמים מלול מוסיף: "ההתחדשות העירונית היא אחת מגולות הכותרת של הפיתוח בעיר. גילינו כי במספר אזורים בעיר פונים יזמים לתושבים בהבטחות שונות וניסיון לקבוע עובדות בשטח ולהחתים אותם על מסמכים והתחייבויות. אני קורא לתושבים – תמתינו, אתם לא תפסידו דבר במידה ותחכו. אנחנו פועלים עכשיו עבורכם לגיבוש מתווים להתחדשות עירונית והעסקת אנשי המקצוע המתאימים שיוכלו לייעץ לכם".

חבר המועצה גיא צור: "מדובר בתחום מורכב הטומן בחובו אפשרויות רבות, ובעלי עניין לעתים בעלי אינטרסים נוגדים, על כן החלטנו לבנות מתווה מסודר ומאורגן עבור התושבים, בכדי להסדיר את התחום ולהוציא מהכוח אל הפועל את תוכניות ההתחדשות. אנו רואים בתושבים שותפים חשובים וקוראים להם לקחת חלק יחד איתנו במהפכה המתגבשת בתחום".

ניסים סלמן, מנכ"ל הל"ר: "המנהלות מהוות שלוחה ביצועית של הל"ר עבור תושבי מתחמי ההתחדשות העירונית. חשיבות הפעילות הסדורה במתחמי התחדשות עירונית קריטית למימושם היעיל והמוצלח. הדרישה למנהלות עולה מהשטח, והן יפעלו להנגשת מידע אודות תהליך ההתחדשות המורכב עבור התושבים, וכן יאיצו תהליכי התחדשות ע"י ניהול הפרויקט על ידי המומחים ביותר בתחום ההתחדשות לטובת תושבי המתחמים בלבד".

מתחמים אשר מעוניינים לבחון קידום של פרויקט התחדשות עירונית באמצעות מנהלת עירונית, מוזמנים לפנות במייל: [email protected]


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר