כך תיראה קרית משה בעתיד (הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים)
כך תיראה קרית משה בעתיד (הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים)

תוכנית ההתחדשות העירונית בקרית משה לפני אישור סופי

תוכנית ההתחדשות העירונית בקרית משה מגיעה לישורת האחרונה ובימים אלה היא מופקדת לדיונים אחרונים. ראש העיר רחמים מלול: "אנו מקווים כי עוד בטרם סוף 2019 התוכנית תקבל תוקף"

פורסם בתאריך: 29.7.19 09:03

-->

ביוני 2018 החליטה הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) על הפקדת תכנית ההתחדשות העירונית קרית משה לאזור המגורים ולאזור התעשייה. באוקטובר 2018, לאחר תהליך מזורז שכלל גם שלב של שמיעת התנגדויות, התקבלה החלטת הוותמ"ל לפיה רוב התוכנית מאושרת, וכלל הנושאים במחלוקת יידונו בישיבה הקרובה. לאחר מכן צפוי הוותמ"ל לאשר בחודשים הקרובים באופן סופי את התוכנית המפורטת, שמכוחה ניתן יהיה לקבל היתר בנייה.

במקביל פועל ראש העיר רחובות, רחמים מלול, ביחד עם הצוות המקצועי ממינהל הנדסה, משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, לקדם את החתימה על הסכם הגג שיאפשר למדינה להעמיד לעיריית רחובות מימון להקמה של מבני ציבור, מוסדות חינוך ותשתיות. בהמשך, לאחר אישור התוכנית והחתימה על הסכם הגג, צפוי משרד הבינוי והשיכון לצאת בקול קורא לקרקע המשלימה למתחמים שיעמדו בתנאים שיפורסמו בהמשך.

כך תיראה קרית משה בעתיד (הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים)

כך תיראה קרית משה בעתיד (הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים)

 

ראש העיר רחמים מלול: "אנו מקווים כי עוד בטרם סיום השנה האזרחית 2019 התוכנית תקבל תוקף. מדובר בצעד משמעותי לקידום התוכנית שתשנה את פני השכונה ואת פני העיר בכלל. אני קורא לתושבים לפנות למינהלת ההתחדשות העירונית על מנת למצות את זכויותיהם ולצעוד יחד איתנו אל העתיד".

חבר המועצה ומחזיק תיק התחדשות עירונית, גיא צור: "אני קורא לתושבים לפעול רק לאחר היוועצות עם גורמי המקצוע במנהלת הפיתוח של השכונה. שכונת קרית משה עומדת בראש סדר העדיפויות העירוני ועמדתנו זו בהנהגתו של ראש העיר רחמים מלול מקבלת רוח גבית גם ממשרדי הממשלה השונים. תכנית ההתחדשות בשכונה תהיה חלק מהסכם גג אשר ישנה את פני השכונה כולה לרווחת תושביה ותושבי העיר כולה ייהנו מהסכם זה".

מנהל אגף תכנון ורישוי במינהל הנדסה, אדריכל שגיא תמרי: "התוכנית הינה תוצאה של עבודה תכנונית מאומצת המרחיבה את מושג ההתחדשות העירונית וקובעת סטנדרטים חדשים לגבי אופן התחדשות שכונת מגורים קיימת. זאת על ידי מתן זכויות בניה להתחדשות אזור התעשייה ויצירת מקומות תעסוקה; מערך תנועה ותחבורה חדש הגדלה משמעותית של השטח הציבורי לצורכי מבני ציבור ופארקים; וראיה חברתית כוללת שתאפשר היצע מגורים מגוון לטובת בני בשכונה והתושבים החדשים".

ראש המינהלת להתחדשות עירונית בקרית משה, ד"ר אור גולדפרב: "פרויקט קרית משה מתקדם כמתוכנן והוא עומד לפני אישור סופי. מינהלת התחדשות עירונית קוראת לתושבי השכונה להגביר מאמצים בהתארגנות המתחמים, בחירת עורך דין ובחירת יזם, כך שעם אישור התוכנית ולאחר החתימה על הסכם הגג הם יהיו מוכנים לשלב הבא של יישום התוכנית: הגשת מועמדות לקול קורא לקרקע משלימה שיפורסם על ידי משרד הבינוי והשיכון או הגשת בקשה להיתרי בנייה במקרה של מתחמים שאינם זקוקים לקרקע משלימה.

"חשוב להדגיש שמומלץ לכל בעלי הדירות להגיע למינהלת ולהתייעץ עם היועץ המשפטי של המינהלת שעומד לרשות תושבי השכונה בכל הנושאים המשפטיים. המינהלת ממליצה לחתום מול יזמים רק לאחר התארגנות הנציגות של המתחם ורק לאחר שיש למתחם הסכם שכר טרחה חתום מול עורך הדין שנבחר על ידם ואשר נמצא שהוא מומחה בתחום פינוי בינוי. המינהלת עומדת לרשות כל התושבים בכל דבר ועניין והם מוזמנים להגיע אלינו".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר