רחוב ויצמן ברחובות
רחוב ויצמן ברחובות

השוואה: רחוב ויצמן ברחובות לעומת רחוב ויצמן בערים שונות בארץ

אתר יד2 בדק את השוני במחירים, בזהות השכנים ובסביבה ברחוב שהוקדש לזכרו של הנשיא הראשון חיים ויצמן ברחבי ישראל

פורסם בתאריך: 15.8.18 07:18

-->

אתר יד2 החליט לבדוק את מחירי הדירות ברחוב על שם חיים ויצמן , נשיאה הראשון של מדינת ישראל, מראשי הציונות וכימאי בעל שם עולמי שהשתקע בעיר רחובות. זאת במטרה לבחון את השוני במחירים, בזהות השכנים ובסביבה.

מהבדיקה עולה כי פערי המחירים ברחוב ויצמן ברחבי הארץ אדירים, בהתאם לעיר בה ממוקם הרחוב. הסקירה, המבוססת על מודעות למכירה המתפרסמות בלוח, מצביעה כי המחירים ברחוב ויצמן בישראל נעים בין כ-700 אלף שקל לדירת 3 חדרים בקרית ים, לכ-3.87 מיליון שקלים לדירת 5 חדרים בתל אביב. במחיר דירת 5 חדרים ברחוב ויצמן בתל אביב, ניתן לרכוש כ-5 דירות בנות 3 חדרים בקרית מלאכי.

מחירי הדיור ברחוב ויצמן בתל אביב הם הגבוהים ביותר מבין כל הערים שנבדקו. הרחוב ממוקם בצפון העיר, בסמוך לכיכר המדינה, וגם מחיר דירת 3 חדרים באזור זה מתחיל בכ-2.83 מיליון שקלים. מחיר דירת 4 חדרים עומד על כ-3.325 מיליון שקלים.

למי שהתקציב העומד לרשותו נמוך בהרבה ועדיין מעוניין להתגורר במרכז הארץ, מומלץ לחפש דירה בכפר סבא או ברחובות. בהשוואה לתל אביב, מחירי דירות 3 חדרים ברחוב ויצמן ברחובות, הממוקם במרכז העיר, נמוכים בעשרות אחוזים ועומדים על כ-1.23 מיליון שקלים בממוצע. בכפר סבא, רחוב ויצמן ממוקם במרכז העיר ומחירי הדירות בו גבוהים יותר. בממוצע מחיר דירת 4 חדרים ברחוב ויצמן בכפר סבא עומד על כ-2 מיליון שקלים. למי שמחפש דירת מגורים גדולה יותר באותו רחוב, יהיה עליו להוסיף עוד כ-600 אלף שקל כדי לרכוש דירת 5 חדרים, אשר מחירה הממוצע עומד על כ-2.6 מיליון שקלים.
מי שמוכן להתרחק ממרכז הארץ יוכל למצוא ברחוב ויצמן בשכונה א' בבאר שבע דירות 3 חדרים במחיר של כ-778 אלף שקל בממוצע, ודירת 4 חדרים במחיר של קצת פחות ממיליון שקל. גם בנהריה ובקרית מלאכי הדירות ברחוב ויצמן זולות יחסית. מחיר דירת 4 חדרים בנהריה ובקרית מלאכי עומד בממוצע על כמיליון שקלים.

למי שמעוניין לשכור דירה ברחוב ויצמן במרכז הארץ, כדאי שישים לב לפערי המחירים. מחיר של שכר דירה חודשי לדירת 3 בתל אביב יפו מתחיל בכ-6,700 שקלים לעומת מחיר של 2,240 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בקרית מלאכי או 2,500 שקל בחודש לדירת 3 חדרים בבאר שבע. כשמדובר בדירות גדולות יותר, בנות 4 חדרים, מחירי השכירות עדיין נמוכים מאלו שנמדדו בתל אביב. כך למשל, בעוד שמחיר שכירות דירת 4 חדרים בתל אביב עומד על כ-8,350 שקל בחודש, ברחוב ויצמן בבאר שבע מחיר שכירות של דירת 4 חדרים עומד על 3,420 שקל בחודש ועל כ-3,400 שקל בחודש בנהריה ובקרית מוצקין.

למי שמבקש לרכוש דירה ברחוב ויצמן ברחבי הארץ כדאי שישים לב כי באשקלון, בקרית מלאכי ובנהריה שיעור התושבים המתגוררים בדירה בבעלותם הוא מהגבוהים שנרשמו. באשקלון שיעור של 90% מתגוררים ברחוב ויצמן בבעלות, בנהריה ובקרית מלאכי שיעור של 70%. גם באר שבע מספר התושבים המתגוררים בבעלות ברחוב ויצמן בעיר גבוה יחסית ועומד על שיעור של כ-62%. לעומת זאת, בתל אביב שיעור של 45% מהתושבים באזור רחוב ויצמן מתגוררים בשכירות. מדובר בשיעור הגבוה ביותר בקרב הערים שנבחנו.

לרווקים המבקשים להתמסד נמליץ לחפש דירה ברחוב ויצמן בקרית מלאכי. מנתוני מדד הנדל"ן של האתר עולה כי 58% מהתושבים המתגוררים באזור הם רווקים. גם ברחוב ויצמן בקרית מוצקין סיכוי של כ-53% שרווקים יוכלו למצוא שידוך באזור. לעומת זאת, בתל אביב, אשקלון, כפר סבא, נהריה, באר שבע ורחובות נרשם רוב לנשואים ברחוב ויצמן.

למשפחות עם ילדים נמליץ לחפש דירה ברחוב ויצמן באשקלון. שיעור של כ-60% ממשקי הבית באזור ויצמן באשקלון הם עם ילדים עד גיל 17. לעומת זאת, בתל אביב שיעור של כ-80% ממשקי הבית באזור רחוב ויצמן הם ללא ילדים. שיעור גבוה של משקי בית ללא ילדים נמדד גם ברחובות, עם 72% אחוזים.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר