רחוב אחד העם המחודש
רחוב אחד העם המחודש

רחוב אחד העם שוב בתנועה

אחרי עבודות תשתית ופיתוח מאסיביות, רחוב אחד העם נפתח לתנועה ביום חמישי בטקס חגיגי במעמד ראש העיר

פורסם בתאריך: 15.3.18 17:00

-->

ביום חמישי בשבוע שעבר הגיעו אל סיומן העבודות באחד הצירים העמוסים והידועים בעיר רחובות – רחוב אחד העם. את העבודות ביצעו אגף תשתיות, פיתוח ותחבורה במינהל ההנדסה בעיריית רחובות, ו"הבאר השלישית", תאגיד מים וביוב בע"מ, בשיתוף אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני, ואגף גנים ועיצוב הסביבה. העבודות כללו החלפת תשתיות עמוקות וכן פיתוח חיצוני.

הרחוב מהווה צומת לשפכי ביוב וניקוז, עקב מיקומו הנמוך טופוגרפית לרחובות העיר מצפון וממזרח. במסגרת העבודות התברר כי יש צורך להחליף גם את תשתית קווי המים. במהלך החודשים האחרונים הוחלפו קווי הביוב לכל אורך הרחוב, וכן קווי מים, בוצע ניקוז בקטע שבין רחוב ויצמן לסמטת הרב בסקי ובוצעו עבודות ניקוז ברחוב ויצמן בקטע הרחובות יעבץ – אחד העם. כמו כן, הרחוב שינה את פניו לחלוטין, כאשר העירייה ביצעה עבודות פיתוח חיצוניות ובהן מדרכות חדשות, ריצוף הכביש, עקירת עצים על פי סקר עצים ואישור פקיד היערות ושתילת עצים חדשים, התקנת תאורה וריהוט רחוב חדש, וכן הנגשה לאנשים בעלי מוגבלויות. בנוסף, נוספו ברחוב עוד 23 מקומות חניה.

תכנון ביצוע העבודות ברחוב נמשך זמן רב, עקב היותו של הרחוב ציר מרכזי בלב העיר, אשר משלב מגורים ועסקים, לרבות חניונים. ראש העיר הנחה את הצוות שעסק בנושא לשנות תכניות הסדרי תנועה וחניה, כדי להקל עד כמה שניתן על תושבי הרחוב ותושבי העיר הבאים בשערי המקום. בטרם העבודות ובמהלכן נעשתה הידברות עם תושבי הרחוב על מנת להקל עליהם עד כמה שניתן. בחלק העבודות הראשון הוקצה להם מגרש חניה, ניתן להם תו חניה חינם בכל העיר, ועוד.

ראש העיר רחמים מלול: "רחוב אחד העם עבר מתיחת פנים פנימית וחיצונית בהיקף נרחב, לרווחת התושבים. אנו מתנצלים בפני התושבים על אי הנוחות הזמנית שנגרמה, ומקווים כי כל תושבי האזור והבאים בשערי הרחוב ייהנו מהתוצאה".

מנכ"ל העירייה דורון מילברג: "הקפדנו לבצע את העבודות בשני שלבים, על מנת להקל על תושבי הרחוב, והוספנו עוד 23 מקומות חניה על מנת להיטיב עם העסקים והתושבים כאן".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר