בוגרות קורס מנהיגות ומגדר
בוגרות קורס מנהיגות ומגדר

בוגרות קורס "מנהיגות ומגדר" עשויות לשפר את התחבורה הציבורית ברחובות

16 תושבות רחובות שסיימו את קורס "מנהיגות ומגדר" יזמו פרויקט דגל: תכנית להנגשה ושיפור התחבורה בעיר

פורסם בתאריך: 21.2.18 10:27

-->

16 נשים מרחובות סיימו בהצלחה את קורס "מנהיגות ומגדר", שנערך ביוזמה משותפת של הפורום לקידום מעמד האישה בעיריית רחובות, בראשותה של חברת המועצה ד"ר מרה קנבל, ובליווי מרכז אדווה עם הרכזת הקהילתית אוריה זיני וסילבי דימנד. פרויקט הדגל של המשתתפות בקורס הוא תכנית להנגשה ושיפור התחבורה בעיר, אשר בימים אלו כבר נמצא בשיאו.

מטרת הקורס לקדם מנהיגות נשית, לקדם פרויקטים אשר יתנו מענה לצרכיהן של נשים תושבות העיר, ולהעצים את נשות העיר. הקורס עסק בניתוח מגדרי של תקציבים, דרכים לצמצום אי-שוויון חברתי ובלימוד הצרכים שיש לקבוצות שונות בחברה הישראלית. המשתתפות נחשפו לאופנים השונים שבהם ניתן ליישם חשיבה מגדרית ברשות המקומית, למדיניות המוניציפלית ולתמונת המצב החברתית בישראל בדגש על מקומן של הנשים בה.

אחת המטרות של הפורום לקידום מעמד האישה ברחובות הוא קידום הנגישות ושפור התחבורה הציבורית בעיר, זאת מתוך הבנה כי נשים הן המשמשות העיקריות בתחבורה ציבורית בכלל ובאוטובוסים בפרט. אחת הפעולות הראשונות בהן צוות זה נקט היה פרסום שאלון שבחן את הצרכים של התושבות והתושבים בנושא התחבורה בעיר. על השאלון ענו למעלה מ-300 תושבי/ות העיר ונמצא כי מרבית מן התושבים/ות מציינים כי ישנו מחסור ניכר בתחבורה הציבורית. עוד נערך מיפוי של מסלולי קווי האוטובוס בעיר במטרה לסמן את האזורים בעיר שהתחבורה הציבורית בהם דלה.

במפגש שנערך עם ראש העיר רחמים מלול, הציגו חברות הפורום את הנתונים והמשמעויות הרבות של מצב התחבורה הציבורית, והשפעתו על אורח חייהן של התושבות. מלול הביע רצון להמשיך את ההתקשרות עם חברות הפורום ונקבעה פגישה נוספת אליה יוזמנו בעלי ובעלות תפקידים נוספים בתחום בכדי לדון לעומק במצב ופתרונו.

 

ד"ר מרה קנבל: "אני מודה לנשים אשר מובילות תכנית שכזו, שיכולה להשפיע על תחומי החיים ולהביא לשיפור בחוויית היום-יום של תושבות העיר. קורס 'מנהיגות ומגדר' הוא בעל חשיבות גבוהה. הנשים שהשתתפו בו עברו שינוי מחשבתי גדול, ונמצאות במקום תודעתי אחר מזה שהיו בו לפני הקורס".

יועצת ראש העיר לענייני נשים, אביבה חלבי: בזכות שיתוף הפעולה של פורום הנשים החרדיות הצלחנו להעלות למודעות את נושא התחבורה הציבורית לנשים מול הגופים הרלוונטיים לקווי נסיעה לרחובות ומחוצה לה. אני קוראת לעוד נשים להצטרף לפורום ולהמשיך לעזור לנו לקדם צרכים המשותפים לנשים".

תגובות

אין תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר