מפגש הכשרה של סיירת ההורים העירונית
מפגש הכשרה של סיירת ההורים העירונית

סטודנטים ממכללת פרס יגישו קפה לבני נוער מרחובות במקום אלכוהול

הסטודנטים הצטרפו להכשרה של סיירת ההורים העירונית בנושא סמים ואלכוהול במסגרת שיתוף הפעולה החדש

פורסם בתאריך: 26.11.17 15:46

-->

הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול רחובות, המפעילה את סיירת ההורים העירונית מאז הקמתה, שוקדת בימים אלה על הרחבת השורות והוספת מתנדבים חדשים: סטודנטים שיגישו קפה לבני הנוער במקום אלכוהול. שיתוף הפעולה המיוחד, שיוצא השבוע לדרך, כולל סטודנטים וסטודנטיות מלגאים במכללת פרס, דרך תכנית "פרס לאב רחובות" בניהולן של שרי בן מוחה קולטון ושחר רובין, ודרך הפורום לקידום מעמד האישה בהנהגתה של אביבה חלבי. לקבוצה זו מצטרפים סטודנטים ממכללת קרית אונו המקבלים מלגה בשח"ק – שרות חברתי קהילתי שמרכזת פולי פירון מטעם משרד הקליטה והעלייה.

צרוף מתנדבים ומתנדבות ממגזרים שונים באוכלוסייה משתלב עם דרכי הפעולה של הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, הכוללים את חיזוק החוסן הנפשי של היחיד, חיבור בין בני נוער ובין מבוגרים משמעותיים בקהילה, וכן מציאת חלופה בריאה לתרבות צריכת האלכוהול הפושה בקרב בני הנוער והצעירים.

המתנדבים יפעלו בתצורה חדשה של הגשת קפה לבני הנוער כחלופה לאלכוהול, אחרי שהצטרפו להכשרה של סיירת ההורים בנושא סמים ואלכוהול שהתקיימה בשבוע האחרון במתנ"ס חוויות אושיות בניהולה של רייצ'ל פלג.

מפגש הכשרה של סיירת ההורים העירונית

 

זהר בלום, סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה למניעת נגע הסמים ואלכוהול: "חיבור נכון של הכוחות הפועלים בשטח ומציאת האינטרס המשותף יצרו פרויקט יפה שכולו עשייה למען הקהילה".

דוד מנצור, מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול:" הסטודנטים הגרים ולומדים בעיר הם כוח אדם איכותי, המעוניין לבצע את שעות ההתנדבות שלהם תוך עשייה משמעותית המעצימה את שני הצדדים. אני שמח כי עשרות הסטודנטים בחרו ברשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול כגוף המאפשר להם זאת".

לימור סואן, רכזת סיירת ההורים העירונית היוצאת, מברכת על היוזמה ומוסיפה: "אם יש צורך בכפר שלם על מנת לגדל ילד בריא אחד – אנחנו בסיירת מייצרים את הכפר הזה יחד. הנוער שלנו צריך להכיר מבוגרים רבים ושונים בקהילה ולקבל מהם דוגמה אישית, כאשר כל אחד מהם מוסיף נדבך של ניסיון חיים אחר. יחד אנו מייצרים קהילה חזקה ומיודעת שערבות הדדית היא נר לרגליה. הסטודנטים ברחובות הם חלק חשוב במיוחד מהמכלול הקהילתי בעיר".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר