גשם
צילום אילוסטרציה

מתכוננים לגנרל חורף

עיריית רחובות ביצעה פעולות היערכות לקראת העונה הגשומה עם תיקוני בורות, ניקוי והוספת קולטנים, הכנת מערכת הרמזורים, גיזום עצים, טיפול ופתיחת תעלות ניקוז, הכנת מוסדות החינוך, ועוד

פורסם בתאריך: 30.10.17 09:55

-->

אגפי עיריית רחובות נערכו, כמידי שנה, לקראת עונת הגשמים על מנת למזער את נזקי הטבע כגון הצפות, דליפות מים, בורות בכבישים, ועוד. אגף תשתיות, פיתוח ותחבורה תגבר את שרות תיקוני הבורות בכבישים ובמדרכות, ניקוי תעלות הניקוז הפתוחות, שיפר תשתיות בעבודות ופרויקטים ברחבי העיר, וביצע פעולות לשיפור הניקוז, כגון הוספת קולטנים וניקיונן, ביצוע מערכות ניקוז חדשות ומתן מענה לאזורים שסבלו בעבר מנזקי העונה.

במקביל, ביצע אגף תחזוקה עבודות ניקיון של קולטנים, פולטנים, תעלות ניקוז ובדיקת תקינות רשתות של מערכות הניקוז בעיר, וכן עבודות ניקיון מרזבים ופתיחת תושבות ניקוזים, תיקוני גגות, איטום גגות במוסדות החינוך בעיר, ועוד. אגף גנים ועיצוב הסביבה ביצע עבודות גיזום עצים, דילול ענפים, ניקוי קולטנים וניקוז בפארקים ובגנים הציבוריים, חיזוק ובדיקת הצללות ופרגולות וטיפול בתאורת הפארקים והגנים הציבוריים ברחבי העיר. אגף תנועה ביצע טיפול מונע למערכות הרמזורים בעיר, הסדיר את כל התמרורים המוארים ואת עמודי קרנות הרחוב ונערך למצבי חרום. אגף שפ"ע (שיפור פני העיר) בדק את מוכנות הטרקטורים והמנוף לטיפול בפינוי עצים ונזקי החורף, והאגף לשירותים חברתיים הנחה את כונני הרווחה לתת מענה למשפחות במצוקה על פי יכולתם המקצועית.

 

דורון מילברג, מנכ"ל העירייה: "אנו מצפים ומייחלים לשנת גשמים מבורכת. במהלך השנה האחרונה ביצענו פעולות רבות לשיפור מערכת הניקוז ברחבי העיר, על מנת לסייע במניעת הצפות. בימים אלו נסיים את ניקוי הקולטנים וניערך לתפקוד תקין של מערכת ניתוב התנועה בעיר".

על המוכנות העירונית לעונת החורף מפקח אגף ביטחון, בטיחות חירום תקשוב, רכש ומוקד עירוני. מנהל המוקד העירוני מרכז רשימת כוננים במסגרת ההיערכות לחורף, להפעלת כל המערכות בעיר. אגפי העירייה, כל אחד בתחומו, הונחו לבצע פעולות מנע בכל נקודות התורפה בעיר. כמו כן, בוצעו על ידי האגף פעולות היערכות של רכבי הביטחון העירוני לסיוע לתושבים בזמני מצוקה, וכן צוידו באמצעי חילוץ מתאימים. מחסני החירום נערכו לחלוקת אמצעים במידת הצורך.

לרשות התושבים עומדות ניידות תיקונים קלים, אשר מתופעלות על ידי המוקד העירוני, 106, ונותנות מענה לתקלות קלות שזמן תיקונן עד 15 דקות ביצוע, תוך עמידה בזמני תקן לביצוע של שעה וחצי מרגע הקריאה. בנוסף עומד לרשות צוות התיקונים ניידת תיקונים הכוללת מנוף לטיפול במפגעים בגבהים, אשר נותנת מענה מהיר לטיפול במפגעים ברחובות שזמן תיקונם לא עולה על 10 דקות.

התושבים מתבקשים לדווח על מפגעי מזג האוויר למוקד העירוני, 106, אשר זמין לפניותיהם 24 שעות ביממה, גם באמצעות פנייה דרך אתר האינטרנט העירוני: www.rehovot.muni.il בסלולר ובפייסבוק.

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר