אתר בנייה אילוסטרציה Depositphotos_20949867_XL-lagereek
אתר בנייה אילוסטרציה Depositphotos_20949867_XL-lagereek

עיריית רחובות סגרה ביום אחד 31 אתרי בנייה בעיר

חלק מהאתרים נסגרו כי לא עמדו בתנאי ההסדר עליו חתמו, חלקם כי לא חתמו על הסדר. בתוך כך פורסמה החלטה של בית המשפט בעתירה של התאחדות הקבלנים נגד מספר רשויות

פורסם בתאריך: 2.11.23 09:27

-->

עיריית רחובות סגרה ביום אחד, ביום שלישי השבוע, 31 אתרי בניה בעיר. צוות השיטור והפיקוח העירוני סגר 19 אתרי בנייה שבעליהם לא עמדו בתנאי ההסדר שעליהם חתמו. כמו כן נסגרו
12 אתרי בניה שלא חתמו על ההסדר כלל. מתווה הלימודים להיום, יום רביעי, יימשך כפי שהיה אתמול. החלטה זו כפופה כמובן להתפתחויות במצב הביטחוני. חשוב לציין כי הלימודים יהיו בהתאם לקיבולת מרחבי מיגון תקניים הקיימים במוסדות החינוך, ועל פי שיקול דעת המנהל/ת. זימון הכיתות בכל מוסד ספציפי יהיה בהתאם להנחיות שנשלחות מההנהלה להורים.

בבית המשפט המחוזי בת"א לעניינים מינהליים התקבל אתמול פסק דין בעתירה של התאחדות הקבלנים נגד הרשויות שלא אפשרו להחזיר את העבודות באתרי הבנייה – רמת גן, בת ים, גבעתיים וראשון לציון. בית המשפט הבהיר כי לא ניתן להמשיך לעצור את פתיחת האתרים, אך ניתן לחייב את הקבלנים לחזור לעבודה תחת הגבלות מחמירות.

 

בהתאם לפסק הדין, חזרה לעבודה באתרי הבנייה מחייבת עמידה במספר תנאים, בהם: • הצבה של איש אבטחה בכל כניסה לאתר, חמוש בהתאם לשיקול דעתה של העירייה • האתר עומד בתנאי הנחיות פיקוד העורף ולא תהיה יציאה למקלוט מחוץ לאתר הבניה • העובדים באתר הם רק בעלי תעודת זהות כחולה או זרים בעלי אשרת עבודה • מדי יום תועבר רשימת העובדים לקב"ט העירוני ולאתר יש איש קשר מוגדר • לא תתאפשר לינה של אף עובד באתר הבנייה. כניסה לאתר עד 7:15 והוא ייסגר עד 8:30. יום העבודה יסתיים בשעה 18:00, האתר ייסגר וינעל. • לעירייה יש סמכות להפסיק את העבודה באתר במידה ותהיה הפרה מצד הקבלן.

עיקרי פסק הדין דומים מאוד לנוהל המחייב שעיריית רחובות הכינה זה מכבר עבור הקבלנים הבונים באתרי בניה פעילים בעיר. עד כה חתמו רוב הקבלנים בעיר על הנוהל, ובהתאם לפסק הדין המחייב – קבלן שלא יחתום על ההסדר, אתר הבניה שלו ייסגר. עוד ציינו בעירייה כי השיטור והפיקוח העירוני מבצעים סיורים בין אתרי הבניה בעיר מידי יום ומוודאים את אכיפת הנוהל, וכך סגרו כאמור 31 אתרי בניה ברחבי העיר.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר