עבודות שבוצעו ברחוב דוד נדב
עבודות שבוצעו ברחוב דוד נדב

בטרם ההתחדשות העירונית בקרית משה: תשתיות הביוב והמים עוברות שדרוג

עד שייבנו הדירות החדשות, ואחרי הטיפול בגגות הבניינים הקיימים, עיריית רחובות ומינהלת ההתחדשות העירונית בקרית משה מטפלות בתשתיות הביוב והמים בשכונה

פורסם בתאריך: 18.3.21 06:42

-->

במסגרת פרויקט שיקום חוזר בשכונת קרית משה ברחובות, יושקעו כ-2 מיליון לטובת הטיפול בגגות ובתשתיות הביוב בשטח המשותף הפרטי.

עד היום טופלו 10 גגות וטופלה מערכת אחת של תשתיות ביוב ומים בבניין ברחוב דוד נדב. בימים אלה נערכים במינהלת ההתחדשות העירונית בקרית משה להמשך הפרויקט ולטיפול בתשתיות הביוב בתשעה בניינים נוספים. ביצוע העבודות יהיה באמצעות האגודה לתרבות הדיור ובשיתוף עם אגף השכונות בעיריית רחובות.

משרד הבינוי והשיכון ביצע סקר תשתיות לבניינים בשכונה, ולאחר ניתוח ותיעדוף מקצועי נבחרו הבניינים לטיפול. השיפוץ יכלול החלפת מערכת הביוב המשותפת של הבניין בקומת הקרקע. בנוסף, אם יתגלו בעיות גם במערכות המים יינתן להן מענה במסגרת התקציב.

תחילת הפרויקט והכניסה לבניינים תהיה לאחר תהליך קהילתי שתבצע מינהלת ההתחדשות בשיתוף עם אגף שכונות, ובמסגרתו יוקם ועד בית ותבוצע הסברה לתושבים שיתבקשו לאשר ולחתום על הסכמתם לפרויקט.

נציגות התושבים הודיעה לתושבים לאחרונה כי "מינהלת התחדשות עירונית בראשות ד"ר אור גולדפרב ומשרד השיכון בראשות נאוה רידי מבקשים להודיע לתושבי השכונה על השגת תקציב מיוחד לטובת טיפול בבעיות ״ביוב ומים״(תשתיות).

"מדובר בהישג חשוב לטובת התושבים. התקציב הושג לאחר דיונים רבים בעזרתם של מחזיק תיק התחדשות עירוני גיא צור, מחזיק תיק שכונות שאול צגהון ונציגות פעילים בשכונה. זו דוגמא למופת לשיתוף פעולה של כל הגורמים הפועלים לטובת מטרה משותפת מקווים לעשיות משותפות בהמשך".

ראש העיר רחמים מלול: "מינהלת ההתחדשות העירונית בקרית משה ועיריית רחובות פועלות למען התושבים עוד בטרם בניית הבניינים החדשים. מלבד קידום התהליך מול גופי המדינה, חשוב לנו לפעול למען שיפור איכות החיים של התושבים בשכונה. הדבר גם יבטיח את הצלחת הפרויקט לטובת תושבי השכונה. אני מודה לכל מי שלקח חלק בקידום הנושא – במשרד השיכון ובעיריית רחובות".

חבר המועצה, מחזיק תיק שכונות ויזמות חברתית, שאול צגהון: "התושבים חיכו בסבלנות לפרויקט הטיפול בתשתיות המים והביוב והנה הוא כאן. לצד זה יש חשיבות גדולה להמשיך ולתת מענה לתושבים בתקופת הביניים עד לתחילתה של ההתחדשות העירונית שכולנו מייחלים לה. אנחנו באגף השכונות נמשיך להיות גורם משמעותי בתהליכים מהסוג הזה, בתמיכת ראש העיר ובשיתוף כל הגופים הרלוונטיים לקידום התהליכים החברתיים בשכונה".

חבר המועצה, מחזיק תיק התחדשות עירונית, גיא צור: "שיקום התשתיות הפיזיות, ובכללן הביוב בשכונה, הוא חלק מתכנית כוללת לחדש, ליזום ולהניע את תהליך ההתחדשות העירונית בקרית משה. בצעדים מדורגים תהפוך השכונה למודל להצלחה לשיקום ושיפוץ שכונות ותיקות לא רק ברחובות אלא במדינה כולה".

ראש מינהלת התחדשות עירונית, ד"ר אור גולדפרב: "המינהלת מברכת על הפרויקט החשוב ועל הטיפול הצפוי בתשתיות הביוב אשר יתרום לשיפור איכות החיים של התושבים בתקופת הביניים עד לתחילתה של ההתחדשות העירונית".

מנהלת פרויקט שיקום שכונות במשרד הבינוי והשיכון, נאוה רידי: "שיקום שכונות קשוב לצרכי התושבים ומסייע במימון עבודות הטיפול בתשתיות בבניינים על מנת להיטיב ולשפר את איכות חיי התושבים בתקופת הביניים. אני קוראת לתושבים לשתף פעולה עם המינהלת לקידום תהליך קהילתי מוצלח ומקדם שיאפשר ביצוע העבודות בבניינים".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת
  1. סורי

    עירית רחובות היקרה ןהישרה כל הכבוד הגיע הזמן להתחיל להשקיע קצת בניראות של השכונה
    עכשיו תטפלו גם בנוער ןבפשע שם ץשקיעו בחינוך
    ועוד דבר אני בטוחה שמי מכם כנראה גם בקרית משה אולי בגלל זה ההשקעה ראיתים מה קורה בכפר גבירול ????? בשכונה הישנה ?

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר