עיריית רחובות
עיריית רחובות

היום יאושר תקציב עיריית רחובות לשנת 2021: יותר הוצאות לחינוך ורווחה

תקציב עיריית רחובות לשנת 2021 יעמוד על מיליארד ו-113 מיליון שקלים, המשקף עליה של כ-2.3 אחוז מתקציב 2020. הגידול בעיקר בתחומי החינוך והרווחה

פורסם בתאריך: 10.2.21 17:05

-->

הערב (רביעי) תתכנס מועצת העיר רחובות לאישור תקציב העירייה לשנת 2021, אשר מסתכם בסך של 1,113,000,000 שקלים, המשקף עליה של כ-2.3 אחוזים מתקציב 2020, שעמד על 1,087,900,000 שקלים.

על פי הנתונים המשוערים של ביצוע התקציב בשנת 2020, גם שנת 2020 צפויה להסתיים באיזון תקציבי, למרות הפגיעה בהכנסות כתוצאה מההתמודדות עם נגיף הקורונה. נכון לסוף שנת 2020 אוכלוסיית העיר מונה 156,467 נפש, המשקפת גידול של כ-2,500 איש לעומת אשתקד.

במסגרת הגידול בתקציב עיריית רחובות לשנת 2021, נרשם גידול בהוצאות בתקציבים המיועדים לתחומי החינוך והרווחה. בתקציב שנת 2021 נלקחו בחשבון הכנסות העירייה המחולקות בין הכנסות עצמיות בהיקף של 63% והכנסות מתקציבי הממשלה השונים בהיקף של כ-37%. ‏הכנסות העירייה העצמיות כוללות הכנסות מארנונה בשיעור של כ-43%, הכנסות מתקציבי משרד החינוך (26%) משרד הרווחה (9%) , משרדי ממשלה אחרים וממקורות נוספים.

הכנסות העירייה מקרנות הפיתוח לשנת 2020 מסתכמות בכ- 194 מיליון שקלים. כ-153 מיליון שקלים מתוכם הושקעו בשנה החולפת בחידוש תשתיות ברחבי העיר, בשיפור חזות העיר, גנים ונוף, מוסדות חינוך ומבני ציבור, תשתיות ניקוז, שיפוצי קיץ במוסדות חינוך, חידוש כבישים ומדרכות וסלילתם ועוד.

ראש העיר רחמים מלול: "שנת 2020 הייתה שנה מאתגרת בריאותית וכלכלית. בפנינו עמדו אתגרים רבים הנוגעים לבריאות התושבים ורווחתם, אכיפה והסברה והתמודדות עם המצב במגוון דרכים. עשינו כל מאמץ על מנת לעמוד בהם יחד עם המשך מתן שירות שוטף לתושבים, התאמת שירותים שונים ומתן מענה ופתרונות למצב הקיים. השלכות שנת הקורונה מתבטאות בכך שהכנסות העירייה הצטמצמו והוצאות העירייה גדלו, אולם אנו לא חסכנו במאומה על מנת לספק לתושבים את השירותים להם הם ראויים".

ראש העיר מוסיף לגבי התקציב ואומר: "פעלנו על מנת להכין את התקציב לשנה זו למרות אי ודאות, כדי להיות ערוכים תקציבית ומקצועית על מנת להמשיך ולהעניק לתושבים את מלוא השירותים, כולל השירותים שנוספו עקב ההתמודדות עם הקורונה. אנו ממשיכים להגדיל את ההשקעה בחינוך בעיר כפי שעשינו תמיד, וכן ברווחה – בפרט בשנה זו . אנו מציגים תקציב מאוזן ואחראי שמבטא את המחויבות שלנו לתושבים, יחד עם הצורך לשמור על מסגרת מאוזנת".

חבר המועצה פנחס הומינר, מחזיק תיק הכספים: "חרף אתגרי הקורונה, הבאנו תקציב ראוי המשקף את השירות לתושב תוך השקעה רבה בחינוך, תשתיות ורווחה. אני מודה לראש העיר, הגזברית וכל השותפים לגיבוש התקציב".

דורון מילברג, מנכ"ל העיריה: "בעקבות השנה הקשה ומלאת השינויים שעברנו בשל ההתמודדות עם נגיף הקורונה, בנינו תקציב נכון. התקציב שבנינו תואם את הצורך בהתפתחות שירותי העירייה לתושבים, לצד ההבנה שהקורונה תלווה אותנו גם בשנה הבאה, וצפויים שינויים כתוצאה מכך".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר