הערכת מצב בעיריית רחובות
הערכת מצב בעיריית רחובות

עיריית רחובות קיימה הערכת מצב: גני הילדים אמורים לשוב לפעילות בראשון

ראש עיריית רחובות קיים הבוקר הערכת מצב שבה נקבע כי קבלת הקהל בעירייה תעבור לפסים טלפוניים ודיגיטליים בלבד. בנוסף, העירייה ווועד העובדים יתנו הוראה לסייעות להגיע למקום עבודתן כרגיל. יחד עם זאת, פתיחת הגנים תלויה גם בהופעתן של הגננות על פי הנחיות הסתדרות המורים

פורסם בתאריך: 13.3.20 12:41

-->

ראש עיריית רחובות רחמים מלול כינס הבוקר (שישי) הערכת מצב דחופה בלשכתו, בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים: סגניו, מנכ"ל העיריה ומנהלים רלוונטיים, וכן מנכ"ל החברה העירונית ומנכ"ל רשת חוויות.

מלול: "אנו מתמודדים עם מגיפה עולמית. בתנאים כאלה של חוסר ודאות, בריאות הציבור והאחריות הציבורית קודמים לכל. אנו פועלים על מנת לשמור על הרציפות התפקודית, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות, על מנת לבלום את ההידבקות ככל שניתן. אנו מבקשים מכל התושבים לגלות הבנה למצב ולסייע לנו לשמור על המשך השירותים לתושבים".

העירייה הקימה חמ"ל עירוני במתכונת שעת חירום, שמאויש בכל הגורמים הרלוונטיים על מנת לשמור על רציפות תפקודית. בחמ"ל יתקבלו החלטות בהתאם למצב ואלו ההחלטות נכון לרגע זה:

מערכת החינוך: בהתאם להחלטת הממשלה, לא מתקיימים לימודים בכלל בתי הספר בעיר. גני החינוך המיוחד וכן בתי הספר של החינוך המיוחד לוטם ועידוד – יפעלו כסדרם.

לגבי פעילות גני הילדים והחינוך המיוחד, סוכם כי בהתאם להחלטת הממשלה, העירייה ווועד העובדים יתנו הוראה לסייעות להגיע למקום עבודתן כרגיל. יחד עם זאת, פתיחת הגנים אינה תלויה רק בעירייה או בוועד העובדים, אלא בהופעתן של הגננות (עובדות משרד החינוך) לעבודתן. באם הסתדרות המורים תורה לגננות לא להופיע לעבודתן, על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך אסור לעירייה לפתוח את הגן ללא גננת ולכן הגן יישאר סגור.

כמו כן, בהתאם להחלטת הממשלה כל עובדי העירייה המועסקים במערכת החינוך נדרשים להופיע לעבודה, אחרת ינוכה שכרם.

קבלת הקהל במשרדי העירייה: עיריית רחובות נערכת להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה ופועלת בהתאם להנחיות משרד הבריאות על מנת לבלום את ההדבקה בעיר. מתוך דאגה לבריאות הציבור, ועל מנת לשמור על רציפות תפקודית של עיריית רחובות, האמונה על ניהול העיר בשעת חירום, החל מיום ראשון ה-15.3 ועד להודעה חדשה קבלת הקהל תעבור לפסים דיגיטליים וטלפוניים. רוב השירותים ניתנים באופן מקוון באתר העירייה או באמצעות מענה טלפוני במגוון המחלקות.

גם בתאגיד המים "הבאר השלישית" קבלת הקהל עוברת לפסים דיגיטליים וטלפוניים.

קבלת הקהל בעירייה תתקיים באופן מבוקר ותצומצם למקרים בהם יש צורך דחוף ומשמעותי: באמצעות עובדים שיאפשרו כניסה לעירייה או באמצעות תיאום מראש על ידי המוקד או תיאום טלפוני מול המחלקות. בהתאם לכך, עיריית רחובות נערכת מזה מספר ימים לעבודה מהבית של עובדי העירייה.

פעילות פנאי וקהילה: חוגי החברה העירונית לתרבות, נופש וספורט ברחובות למבוגרים (הקתדרה העממית) ולילדים יתקיימו במסגרות של עד 40 איש. כל הכנסים, האירועים וההרצאות מבוטלים. העירונוער ימשיך לפעול במתכונת מצומצמת, לרבות היחידה לקידום נוער.

ברשת חוויות חוגים עד גיל 25 מתקיימים כרגיל. חוגים לגילאים בין 25-50 מתקיימים בהתכנסויות של עד 50 איש. חוגים לגיל מבוגר מבוטלים למעט פעילויות קטנות שיאושרו ספציפית.

פעילות תנועות הנוער ברחובות לא תתקיים.

כל הפעילויות לגיל השלישי מבוטלות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

האגף לשירותים חברתיים הקים צוות מיוחד של עובדות סוציאליות לתמיכה בתושבים ובתושבות השוהים בבידוד.

השיטור העירוני ברחובות, שוטרים ופקחים, קיבלו חליפות מיגון ויוודאו כי מי שאמור להיות בבידוד אכן נמצא בבידוד.

התושבים מוזמנים לפנות לעירייה בכל דבר ועניין, 24 שעות ביממה, במוקד 106 או באמצעות הווטסאפ 0508806106.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר