עמדה להאכלת חתולים ברחובות
עמדה להאכלת חתולים ברחובות

הי מיצי מיצי: עיריית רחובות החלה בפיזור עמדות מסודרות להאכלת חתולים

מהלך נוסף של עיריית רחובות לשיפור בנושא חזות העיר: בשכונות רבות החלו להציב מתקנים ורודים המיועדים להאכלת חתולי הרחוב - מה שאמור למנוע את פיזור המזון שלהם על המדרכות

פורסם בתאריך: 16.12.19 08:33

-->

עיריית רחובות החלה במהלך לפיזור עמדות מסודרות להאכלת חתולים ברחבי העיר. העמדות, אותן ניתן לזהות בקלות בשל הצבע הוורוד הבוהק שלהן, אמורות לספק מענה למאכילי החתולים שעד עתה פיזרו את המזון על מדרכות העיר – מה שגורם ללכלוך ולכעס בקרב תושבים אחרים.

מדובר במהלך נוסף בשורה של מהלכים שמבצעת בחודשים האחרונים עיריית רחובות, שקידמה שינוי ארגוני בנושא חזות העיר, התיק עליו ממונה סגן ראש העיר יניב מרקוביץ'. המהלך החל בהגדלת התקציב המוקדש לחזות העיר, כנס שיתוף ציבור בנושא "חושבים סביבה", קידום מכרזים שונים בתחום, רה ארגון בנושא מחזור בעיר (מכרז פסולת אלקטרונית, שינוי מערך מחזור בגדים, ועוד), הגדלת צי הכלים הכבדים במערך חזות העיר, הגדלת כוח האדם בתחום, הגברת אכיפה ופיקוח בנושא איכות הסביבה, ועוד.

הצבת תחנות האכלת החתולים נעשתה לבקשות תושבים הנוהגים להאכיל חתולי חצר, והמיקומים נקבעו בשיתוף עמם. בעירייה מסבירים: "חתולים מסייעים בהרחקת מזיקים כמו עכברים, חולדות ונחשים. על מנת להסדיר את אופן ההאכלה של חתולי חצר ואת מקומות האכלה שלהם, הותקנו תחנות האכלה אשר יתנו מחסה לחתולים בעת ההאכלה וירכזו את האוכל. הסדרת הנושא על ידי העירייה היא לטובת החתולים, וכן לטובת שמירה על הניקיון והסדר ברחובות, אשר תמנע האכלה במקומות לא רצויים ויצירת מפגעים תברואתיים וסביבתיים".

תחנות ההאכלה החדשות יוצרו במיוחד עבור עיריית רחובות, ומהוות חלק מתפיסה חדשה של המרחב הציבורי ושל ריהוט הרחוב. מחלקת תכנון נוף באגף הגנים ועיצוב הסביבה בעיריית רחובות פעלה לעצב, להציב ולהתקין את תחנות ההאכלה ותטפל בהצבת תחנות נוספות בהמשך.

להלן רשימת המיקומים שבהם הותקנו תחנות ההאכלה החדשות, עד כה:

רחובות החדשה: רחוב ראול ולנברג פינת שדרות מקס ואמפרו שיין, רחוב אידלבאום משה ליד בית מספר 3 ב', רחוב אידלבאום משה מול בית מספר 5 ב'.

שכונת רחובות המדע: רחוב פרופ' הרשקו אברהם פינת פרופ' יהודית בירק, ליד בניין מספר 3.

שדרות ח"ן בין בניין מספר 68 לבניין מספר 66, וליד בניין מספר 16.

שכונת רמת אלון: רחוב קיבוביץ, מול בניין מספר 16.

תושבים המעוניינים להתקין מתקני האכלה באזור שלהם, מוזמנים לפנות באמצעות דוא"ל: [email protected], ובקשתם תיבחן בהתאם על ידי אגף גנים ועיצוב הסביבה והווטרינר העירוני.

כאמור, התקנת תחנות האכלה נעשתה בשיתוף התושבים אשר מודעים לצרכים של חתולי החצר והדואגים גם לעיקור וסירוס החתולים באמצעות העירייה, על מנת למנוע התרבות בלתי מבוקרת ובכך צער בעלי חיים לחתולים רבים.

עו"ד יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר הממונה על חזות העיר: "אני שמח להוציא לפועל פרויקט נוסף בתחום חזות העיר, שנעשה אף הוא לבקשת התושבים ובשיתוף פעולה עמם. לתחנות ההאכלה לחתולים יש משמעות סביבתית במניעת מטרדי תברואה וניקיון, ובהסדרת פעילות קיימת".

ד"ר אבי צרפתי, הווטרינר העירוני: "האכלת החתולים תסייע במניעת צער בעלי חיים ותאפשר לאוהבי החתולים לדאוג להם ללא יצירת מפגעים סביבתיים. אנו קוראים לאוהבי החתולים מקרב התושבים להשתמש בהן ולשמור על ההנחיות המפורטות".

התקנת תחנות ההאכלה בימים האחרונים היא למעשה פיילוט, על מנת לבדוק את היענות התושבים הדואגים לחתולי החצר ואת ההשלכות הסביבתיות, ובהתאם לכך תישקל התקנה של תחנות נוספות בנקודות חדשות בעיר בהתאם לבקשות התושבים. לטובת שימוש נכון בתחנות ההאכלה, חשוב לשמור על מספר הנחיות מטעם הווטרינר העירוני, ד"ר אבי צרפתי:

1) האכלה תתבצע אך ורק בתוך התחנה במקום הייעודי, באמצעות מזון יבש ומותאם לחתולים.
2) יש לשים מים בשוקת באמצעות כלי מפלסטיק, ולהחליף את המים פעם ביום.
3) יש להאכיל בשעות לא עמוסות מבחינת מעבר התושבים באזור, כגון מוקדם בבוקר או מאוחר בערב.
4) את שאריות המזון יש לאסוף לאחר כחצי שעה על מנת למנוע הירקבות המזון או נגישותו לבעלי חיים אחרים.
5) יש לשמור על הניקיון בסביבות תחנת האכלה ובתחנת האכלה עצמה.
6) האחריות על האכלת החתולים הינה על המאכילים בלבד.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

תגובה אחת

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר