הדברה מפני תהלוכן האורן
הדברה מפני תהלוכן האורן

יש לכם עצי אורן בחצר? הגיע הזמן להדביר את זחל 'תהלוכן האורן'

אגף גנים ועיצוב הסביבה בעיריית רחובות נערך לטיפול הדברתי בשטחים הציבוריים. על תושבים שבחצרותיהם עצי אורן לבצע הדברה מקדימה מפני זחל 'תהלוכן האורן' המזיק לבני אדם. ניתן לבצע הדברה באופן פרטי או באמצעות העירייה בתשלום כדי להימנע מקנסות

פורסם בתאריך: 28.10.19 06:09

-->

עיריית רחובות קוראת לתושבי רחובות בעלי חצרות פרטיות להדביר מפני מפגע זחל "תהלוכן האורן". שערותיו הצורבות של הזחל גורמות לדלקות עור ודלקות עיניים לילדים ומבוגרים.

בחודשים ינואר-פברואר ניתן למצוא על עצי האורן ביצים של תהלוכן האורן ותחילתה של בקיעת הזחלים. במטרה למנוע פגיעה בציבור, נערך אגף גנים ועיצוב הסביבה בעירייה לטיפול הדברתי בתהלוכן האורן בשטחים ציבוריים בלבד, במהלך חודש נובמבר. על מנת שניתן יהיה לטפל באופן יעיל ואפקטיבי בזחל המזיק, נערך האגף למיפוי ולסימון כל האתרים בהם נטועים עצי אורן לסוגיהם ברחבי העיר. לאחר הטיפול העצים יסומנו בצבע אדום (באמצעות נקודה בתחתית הגזע).

יוסי כפיר, מנהל אגף גנים ועיצוב הסביבה: "ברשותנו קיים מיפוי של כל עצי האורן בשטחי הציבור ברחבי העיר. בימים אלה אנו נערכים לטיפול הדברתי בשטחים הציבוריים. אני קורא לתושבי העיר שבחצרותיהם מצויים עצי אורן להקדים ולהדבירם. הימצאות עץ נגוע בזחל התהלוכן אשר לא הודבר הינו בגדר "מפגע תברואתי" ויש להדבירו על מנת להימנע מקנסות".

לידיעת בעלי בתים, אחריות ההדברה בחצרות ובשטחים פרטיים אשר בהם נטועים עצי אורן חלה על בעל הנכס בלבד ועליו לבצע הדברה באופן פרטי באמצעות תברואן מוסמך עד תחילת חודש דצמבר השנה. לחלופין, ניתן לבצע הדברה באמצעות תברואן מטעם עיריית רחובות, לאחר תשלום אגרת הדברה בסך 118 שקלים לכל עץ. את התשלום לעירייה ניתן לבצע בבנק הדואר, לפקודת אגף גנים ועיצוב הסביבה, מספר מסלקה 246/540. את ההעתק עם חותמת הבנק יש להעביר עד ה-24.11.19 לאגף גנים ועיצוב הסביבה באמצעות פקס: 089392360 או בדוא"ל: [email protected].

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאגף גנים ועיצוב הסביבה בעיריית רחובות, רחוב ביל|ו 2, קומה 4, או באמצעות טלפון: 089392393/56.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר