פגישה עם סמנכ"ל משרד הרווחה בעיריית רחובות
פגישה עם סמנכ"ל משרד הרווחה בעיריית רחובות

חשיפה: נציגי הרווחה בעיריית רחובות ובמשרד הרווחה יקיימו ישיבות עבודה משותפות לבחינת צרכי העיר

בפגישה שנערכה בלשכת ראש העיר רחובות עם סמנכ"ל משרד הרווחה גדעון שלום, סוכם כי יקודמו פרויקטים 'תקועים' וייעשה ניסיון לגייס תקציבים ממשלתיים. ראש העיר רחמים מלול: "השירותים החברתיים בעיר מקיפים מגוון של תחומים ומשרד הרווחה חייב לסייע לנו בנושא"

פורסם בתאריך: 31.7.19 07:56

-->

בלשכת ראש עיריית רחובות התקיימה אתמול (שלישי) פגישה רבת משתתפים עם גדעון שלום, סמנכ״ל בכיר במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, העומד בראש תחום מנהל מוגבלויות. בפגישה השתתפו ראש העיר רחמים מלול, חבר המועצה ומחזיק תיק השירותים החברתיים עו"ד שמואל בר דאנזאן, מנכ"ל העירייה דורון מילברג, מנהלת האגף לשירותים חברתיים אירית שיפריס וצוותה, מנהלת הנפה קרן אהרוני, רייזי קירשנשטיין, מנהלת עמותת 'חיוך שלו', וגורמים מקצועיים רלוונטיים נוספים.

במסגרת הביקור, שנועד להציג את העשייה של האגף לשירותים חברתיים בעיר, התרשמו האורחים ממערכון שהוצג על ידי שחקני התאטרון החברתי שמפעיל האגף לשירותים חברתיים. במערכון הוצגו הקשיים שאיתם מתמודדים אנשים עם צרכים מיוחדים במהלך היום יום שלהם.

עוד במהלך הפגישה, דנו הנוכחים בקידום פרויקטים חדשים במימון ממשלתי ובהעמקת הקשר בין האגף לשירותים חברתיים לבין המשרד, ופיתוח פרויקטים משותפים אפשריים, ביניהם הקמת מרכז משפחה, התייחסות לאוכלוסיות מיוחדות וקהילות שונות ועיבוי השירותים הניתנים במרכז הזדמנות.

במהלך הפגישה אמר ראש העיר מלול כי במהלך 10 השנים האחרונות האתגרים בהם מתמודד האגף גדלו, עקב גידול במספר התושבים בעיר, ומנגד לא גדל התקציב מצד המשרד. מחזיק התיק, חבר המועצה עו"ד שמואל בר דאנזאן, ביקש לקדם מהר ככל הנדרש את תקצוב הפרויקטים שהוזכרו בפגישה.

ראש העיר, רחמים מלול: "השירותים החברתיים בעיר מקיפים מגוון של תחומים ומשרד הרווחה חייב לסייע לנו בנושא. אני מברך על פגישה פרודוקטיבית, ואנו נפעל לקדם את הנושאים שעלו בה".

חבר המועצה שמואל בר דאנזאן: "השירותים החברתיים בעיר הרוויחו מהפגישה החשובה ואנו נמשיך לקדם אותם כפי שסוכם. חשוב לציין כי הפגישה עם סמנכ"ל משרד הרווחה נדחתה מספר פעמים בחודשים האחרונים, וזאת על אף הדחיפות בנושאים שעמדו על הפרק. ראש העיר ואני עמדנו על קיום הפגישה בשל חשיבותה".

מנהלת האגף לשירותים חברתיים, אירית שיפריס: "בכירי משרד הרווחה והמפקחים התרשמו מהעשייה בתחום השירותים החברתיים בעיר. נמשיך לקיים דיון על הצרכים של העיר ולפעול למימוש פרויקטים חדשים".

בפגישה נקבע מפגש נוסף בין הצוותים המקצועיים לקידום מספר פרויקטים בעיר. עוד סוכם כי מדי שנה יתקיימו שני מפגשים מורחבים של גורמי האגף עם גורמי המשרד, על מנת לקדם את ענייני השירותים החברתיים בעיר.

רייזי קירשנשטיין, מנהלת עמותת 'חיוך שלו': "אירית שיפריס הדגישה בפגישה כי למרות שאוכלוסיית העיר גדלה, התקציבים הממשלתיים לאגף הרווחה בעיר כמעט ולא גדלו בעשר השנים האחרונות, מה שלא מאפשר מענה נאות של האגף וגורם לכך שפרויקטים רבים וחשובים, ביניהם קידום ילדים עם צרכים מיוחדים ומעונות יום עבורם, נותרים 'תקועים'. בעיה נוספת היא שרחובות מדורגת גבוה מבחינת איכות החיים, אבל הדירוג, מעצם היותו ממוצע של סך התושבים, לא לוקח בחשבון שישנן גם אוכלוסיות מוחלשות שנזקקות ליותר תקצוב".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר