פגישת היערכות נאמני ניקיון ברחובות
פגישת היערכות נאמני ניקיון ברחובות

הניקיון מתחיל בתוכנו: רחובות תהיה העיר הראשונה בארץ שתפעיל מערך נאמני ניקיון באופן עצמאי

בימים אלו נערכים בעיריית רחובות להקמת מערך 'נאמני ניקיון' בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ובשימוש אפליקציה עירונית ייעודית. סגן ראש העיר יניב מרקוביץ': "זהו עוד צעד בתהליך שיתוף ומעורבות התושבים בשיפור חזות העיר"

פורסם בתאריך: 2.4.19 11:26

-->

בחודשים האחרונים התקיימו בעיריית רחובות מספר פגישות עם נציגי המשרד להגנת הסביבה, במטרה להקים מערך נאמני ניקיון עירוני ייחודי לעיר רחובות. נאמני ניקיון הם אזרחים מעל גיל 16 שהוסמכו לתפקיד על ידי המשרד להגנת הסביבה ולאחר הדרכה הם רשאים מתוקף תפקידם לסייע באכיפת החוק. רחובות היא העיר הראשונה בארץ אשר תפעיל את מערך נאמני הניקיון בליווי המשרד להגנת הסביבה, אבל באופן עצמאי תוך שימוש באפליקציה עירונית ייעודית.

יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, מסביר: "בשונה מהמצב הקיים כיום ברחבי הארץ, עיריית רחובות היא זו שתנפיק את תעודות נאמני הניקיון, תהיה הגורם המפקח, כמו גם הגורם שיקבע אלו עבירות סביבתיות יהיה ניתן לאכוף על ידי נאמני הניקיון. הרעיון התגבש כחלק ממדיניות חדשה שאני מוביל בתמיכת ראש העיר, בה הציבור הוא חלק בלתי נפרד מתהליכי שיפור חזות העיר. לצד פרויקטים חדשים, תגבור פעולות הניקיון, גיבוש בנק רעיונות בשיתוף הציבור ועוד, אנחנו מפתחים מענים מעשיים שבהם התושבים מובילים עשייה גם בשטח. המרחב הציבורי שייך לציבור ואנחנו מחזירים אותו לידי הציבור, בין היתר באמצעות פעולות אכיפה משותפות. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני על ההתגייסות להקמת מערך נאמני הניקיון".

נאמני הניקיון יעברו הכשרה והסמכה קצרה בעיר רחובות על ידי מדריך מטעם המשרד להגנת הסביבה וידווחו באמצעות אפליקציה ייעודית של עיריית רחובות, אשר מפותחת בימים אלו לצורך זה. את התכנית מובילים מרקוביץ' וד"ר רוני באום, מחזיקת תיק אזרחים ותיקים, קהילה ואקדמיה, בליווי ליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה ופיקוח, צוות אגף חזות העיר ובשיתוף נציגי המשרד להגנת הסביבה.

ד"ר רוני באום: "לניקיון ברשות הרבים השפעה רבה על איכות הסביבה ואיכות החיים של כולנו כאן בעיר. אני מאמינה שפרויקט נאמני הניקיון יגביר את המודעות והאחריות לנושא הניקיון ברשות הרבים ואין לי ספק כי מערך נאמני הניקיון יתרום רבות להפיכת רחובות לעיר נקייה יותר ובעלת איכות חיים משופרת דרך קבע".

מנכ"ל העירייה, דורון מילברג: "בפגישה משותפת עם נציגי המשרד זכינו לשיתוף פעולה ולהתאמת הפרויקט הראוי לצרכי העיר רחובות. כפי שאמרתי לא אחת, התושבים הם גורם מרכזי ומשמעותי בשמירה על ניקיון העיר. מעבר לאכיפה עירונית מוגברת, כאשר התושבים עצמם משגיחים על הניקיון אז האפקטיביות יכולה להיות גדולה ומרתיעה יותר מכל קנס כספי".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגובות

אין תגובות

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר