מתן דיל וזהר בלום
מתן דיל וזהר בלום

מי נתן לך רישיון לאופניים?!

עיריית רחובות תקיים שיעורי נהיגה על אופניים חשמליים לתלמידי בתי הספר

פורסם בתאריך: 22.5.17 14:13

בעקבות העלייה בשימוש באופניים חשמליים בקרב בני הנוער, והעלייה במעורבותם של רוכבי האופניים בתאונות מסוכנות ובאירועי בטיחות, החליטה עיריית רחובות לקיים שיעורי נהיגה על אופניים חשמליים בבתי הספר בעיר. לאחר שהפיילוט עבר בהצלחה, תונהג התכנית בכל בתי הספר, כאשר השיעורים יכללו הדרכה עיונית והדרכה מעשית.

האופניים החשמליים הפכו לכלי תחבורה שימושי במיוחד בקרב בני הנוער, שלא תמיד מכירים או מצייתים לחוקי התנועה. למרות החוק הקיים שנועד להגביל את גיל הרוכב, בפועל הוא כמעט ואינו נאכף. יתרה מכך, המדינה לא מחייבת את הרוכב בתיאוריה או בקבלת רישיון. בעיריית רחובות החליטו כאמור להילחם בתופעה המסוכנת, ובאמצעות מחלקת הילדים והנוער ובשיתוף עם אגף החינוך, החלה העירייה בפיילוט שנועד להקנות לרוכבים הצעירים ידע, מידע והתנסות מעשית. הפרויקט פעל בשלב הראשון בתשע כיתות י"א בתיכון 'קציר' בעיר, כאשר כל כיתה עברה שעת הדרכה עיונית ושעת הדרכה מעשית ברכיבה. הדגשים שהועברו למשתתפים היו: חוקי תנועה, הכרת התמרורים, יציבות, בטיחות, חבישת קסדה ועוד. לפני כשבוע התקיים השלב השני בפרויקט לכל שכבת י"א בבית ספר 'דה שליט' בעיר, כאשר המטרה בהמשך היא להרחיב את הפרויקט לכלל התיכונים ברחובות.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "זו הזדמנות נפלאה עבור בני הנוער ללמוד בהרחבה על כלי הרכב הזה שנקרא 'אופניים חשמליים'. בני הנוער נוטים לראות בו משהו טריוויאלי, אך המציאות היא שמדובר בכלי רכב שעלול לסכן את חייהם ואת חיי הסובבים. היוזמה שלנו לקיים 'שיעורי נהיגה' על אופניים חשמליים נועדה להעניק להם ידע שלא מוקנה להם מאף גורם רשמי אחר".

עו"ד מתן דיל, סגן ראש העיר ומחזיק תיק נוער וצעירים: "אנו מלמדים את בני הנוער כיום בכדי לנסות ולהשפיע על עתידם בכל הקשור לתרבות נהיגה על אופניים חשמליים, ובכלל על כלי רכב. שוחחתי עם חלק מבני הנוער שלקחו חלק בפרויקט, התרשמתי מכך שהם מעוניינים במידע שיסייע להם לנהוג בהתאם לחוקים ולתקנות. לאור הצלחת הפיילוט שקיימנו, החלטנו כי כלל בני הנוער בכיתות י'-יא' ברחובות יעברו הכשרה דומה".

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר