מדורה (צילום אילוסטרציה)
צילום אילוסטרציה

עיריית רחובות קוראת לתושבים לצמצם במדורות ל"ג בעומר

מנכ"ל העירייה דורון מילברג: "אנו מייחסים חשיבות רבה להמלצות הגורמים המוסמכים. בטיחות התושבים היא מעל לכל. באם יוחלט לקיים מדורה, חשוב להקפיד על הנחיות נציבות כיבוי אש". ההנחיות המפורטות מצורפות. פקחי השיטור העירוני נערכים לאכיפתן

פורסם בתאריך: 2.5.18 12:28

-->

לאור הערכת מצב של עיריית רחובות עם תחנת כיבוי אש והצלה ומשטרת רחובות, עיריית רחובות קוראת לתושבים לצמצם במדורות ל"ג בעומר. לתושבים שיחליטו לקיים מדורות בכל זאת, יש לאחד מדורות כל שניתן, לשמור על מדורות קטנות, לגדרן ולנהוג במשנה זהירות בהדלקתן וכיבוין. פקחי השיטור העירוני החלו באכיפה בהתאם ופינו הבוקר 3 מערומי קרשים למדורות שהוצבו בניגוד להנחיות הבטיחות. צוותי לוחמי האש ברחובות יערכו הלילה סיורים יזומים ברחבי העיר.

לפני זמן קצר הסתיימה הערכת מצב בלשכת ראש העיר בהשתתפות אגף התנועה והשיטור העירוני, מפקד תחנה אזורית של כיבוי אש ברחובות ומשטרת ישראל.

מנכ"ל העירייה, דורון מילברג: "אנו מייחסים חשיבות רבה להמלצות הגורמים המוסמכים. בטיחות התושבים וילדיהם היא מעל לכל, ולכן אנו מליצים להמעיט בקיום מדורות. באם יוחלט לקיים מדורה בכל זאת, חשוב להקפיד על הנחיות נציבות כיבוי אש והצלה. אני קורא לתושבים לשמור היטב על כל כללי הזהירות בשל תנאי מזג האוויר שעלולים לסכן את כל הסביבה".

דורון מילברג

דורון מילברג

 

בשעה האחרונה המליץ המשרד להגנת הסביבה כי לאור תנאי מזג האוויר וההיבטים הבריאותיים של זיהום האוויר, יש לקיים פעילות סביבתית אלטרנטיבית אחרת. זאת בנוסף להנחיות נציבות כיבוי והצלה אשר המליצה לאחד מדורות, להבעיר מדורות קטנות ככל שניתן ולנהוג במשנה זהירות בהדלקת מדורות החג. הנחיות מפורטות של נציבות כיבוי אש בדבר איסור על עריכת מדורות שאינן עומדות בתנאים מצורפות להלן:

החלטה על מועד ואזור אסורים למדורות

 

כאמור, פקחי השיטור העירוני נערכים לאכיפת ההנחיות בכל הקשור למיקום המותר של הבערת מדורות. כבר מהבוקר הפקחים מסיירים על מנת לאתר מערומים של קרשים למדורות במקומות ללא היתר, ולדאוג לפנותם. לצורך כך הוכן מבעוד מועד מנוף של האגף לשיפור פני העיר. 3 מערומים של מדורות שהיו סמוכים מדי לבתי מגורים פונו על ידם הבוקר. היום, יום רביעי, החל משעות הצהריים ועד לשעות הלילה הקטנות יסיירו ברחבי העיר ניידות הפיקוח והשיטור העירוני לאכיפת ההנחיות, וידרשו לכבות מדורות המובערות בשטחים ציבוריים שאינם מותרים לכך וכן מדורות אשר מובערות בניגוד לכל הנחיות הבטיחות.

תגובות

אין תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר