סניף טיפת חלב בקרית משה
סניף טיפת חלב בקרית משה

אחרי ארבע שנים סניף טיפת חלב "אהרוני" ברחובות ייפתח מחדש

בקרוב יחל שיפוץ מבנה סניף טיפת חלב "אהרוני" ברחובות על מנת להשיבו לפעילות. תאריך הפתיחה המשוער: נובמבר 2019. גם טיפת חלב ברחוב פרשני תשופץ. ראש העיר רחמים מלול וסגנו עו"ד יניב מרקוביץ' החלו בהידברות מחודשת מול משרד הבריאות, שהביאה למתווה הפתרון

פורסם בתאריך: 15.7.19 09:01

-->

בשורה להורים בעיר: סניף 'טיפת חלב' של משרד הבריאות ברחוב אהרוני ברחובות, שנסגר לפני כארבע שנים בשל רמת תחזוקה ירודה של המבנה, יחזור בקרוב לפעילות. במהלך השנים בהן המקום היה סגור, לא בוצעו השיפוצים המיועדים במקום בשל חילוקי דעות בין העירייה לבין משרד הבריאות בכל הנוגע לאחזקה השוטפת של התחנה. כתוצאה מכך, תושבי האזור התפזרו בין סניפי 'טיפת חלב' ברחבי העיר לקבלת שירותים לתינוקות וילדים. כל הניסיונות שנעשו בעבר לפתור את המחלוקת ולגשר בין הצדדים לא צלחו, ולמעשה התחנה עמדה שוממה.

עם כניסתו לתפקיד של ממונה מנהל חדש במשרד הבריאות, קיים עמו ראש העיר רחמים מלול פגישת הכרות, בסופה ביקש מסגנו עו"ד יניב מרקוביץ לנסות ולגבש פתרון מוסכם בין הצדדים. במשך החודשים האחרונים עמל מרקוביץ' בניסיון להביא לפתרון הבעיה ולפתיחתה מחדש של התחנה. השבוע נחתם הסכם בין עיריית רחובות למשרד הבריאות המסדיר את ההסכמות בין הצדדים, לפיהן המבנה יעבור שיפוץ מקיף בהיקף של כרבע מיליון שקלים במימון משותף. השיפוץ יחל בעוד כשבוע ועיריית רחובות תנהל את העבודות שצפויות להימשך עד חודש נובמבר 2019.

משמעות הדבר היא כי התחנה תחזור לפעילות אחרי שיפוץ מלא, בעוד מספר חודשים. זאת ועוד: במסגרת ההסכם הוחלט גם על שיפוץ בתחנת טיפת חלב ברחוב פרשני על מנת לשפר את השירות להורים ולילדים המגיעים למקום: יצירת מרחב המתנה חדש, צביעה מחדש, החלפת מזגנים, טיפול במפגעים במקום, ועוד.

ראש העיר רחמים מלול: "אנו שמחים להציג להורים פתרון בנושא תחנת טיפת חלב ברחוב אהרוני. בעוד מספר חודשים ההורים יוכלו לקבל שירות ממשרד הבריאות סמוך לבית, ולא לסבול מעומס בטיפות חלב מרוחקות. גם השירות בטיפת חלב בפרשני ישתפר. אני מודה למשרד הבריאות על שיתוף הפעולה ולסגני, עו"ד יניב מרקוביץ', על הטיפול בנושא".

עו"ד יניב מרקוביץ': "עם חתימת ההסכם עם משרד הבריאות, ברור כי העירייה עם הפנים גם לזוגות הצעירים. לצערי, ניסיונות קודמים לפתור את הסוגייה לא צלחו, והורים צעירים נאלצו לכתת את רגליהם למקומות מרוחקים. לאור הנכונות מצד שני הצדדים הצלחנו להגיע למתווה של פתרון שיביא לפתיחתה מחדש של התחנה. אני מודה לראש העיר על האמון שנתן בי להוביל הסכם זה, ולאנשי משרד הבריאות על השותפות".

רחמים מלול ויניב מרקוביץ'

רחמים מלול ויניב מרקוביץ'

רופאת מחוז מרכז במשרד הבריאות, ד"ר עופרה חבקין: "אנו שמחים מאוד על שיפור והנגשת שירות חשוב זה לשמירה על בריאות הציבור והמשפחה. אני מקווה להמשך שיתוף פעולה פורה ומוצלח לטובת בריאותם ורווחתם של תושבי העיר. רק בריאות".

מנהלת אחראית למנהל בריאות בנפת רחובות, סוניה טלקר: ״אנחנו שמחים לשתף פעולה עם עיריית רחובות בפתיחה מחדש של מרפאת טיפת חלב ברחוב אהרוני. אני מודה לראש העיר רחמים מלול ולסגנו יניב מרקוביץ׳ על המתווה שמאפשר את המשך הפעילות. אין ספק שהצעד הזה ישפר את השירות שאנו מעניקים גם ביתר המרכזים שלנו בעיר״.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר