עורכי דין ברחובות. תמונה ממאגר Shutterstock
עורכי דין ברחובות. תמונה ממאגר Shutterstock

עורכי דין מובילים ברחובות

במקרים של גירושין, צוואות ותאונות דרכים חשוב להסתייע בעורכי דין בעלי ניסיון רב. בשעות הקשות ובתהליך הארוך ילוו אתכם אנשי מקצוע מנוסים. תכירו את עורכי הדין המובילים ברחובות

פורסם בתאריך: 3.7.19 11:31

עורכי דין מקרקעין: עו"ד קרן כץ

מאחורי מגוון העסקאות המורכבות, עומדים עורכי דין מובילים העוסקים בתחום ומנהלים אותן בהצלחה. אחת מהן היא עו"ד קרן כץ המתמחה בתחום המקרקעין. לאחר שסיימה תואר שני במשפטים והוסמכה כעורכת דין, עבדה עו"ד כץ כשכירה במשרדים גדולים. בין היתר שמשה יועצת משפטית בחברת נדל”ן.

משרד עורכת דין קרן כץ ברחובות פועל בתחום הנדל"ן במגוון רחב של תחומים: ייצוג מוכרים וקונים, יזמים וקבלנים, התדיינות משפטית, חוזים ועסקאות.

את מייצגת מוכרי וקוני דירות?

"אכן. למשך שנים ייצגתי יזמים וקבלנים שהם בעצם היו בגדר מוכרי דירות. מכרו בניינים, פרויקטים, ועשיתי חוזים רבים – לעתים אף 4-5 חוזים ביום. ייצגתי ואני מייצגת רוכשי דירות פרטים ואני מתמחה גם במכירה וגם ברכישה".

מה תפקידו של עו"ד מקרקעין בעת שהוא מלווה לקוח ברכישת דירה?

"עורך דין מקרקעין חשוב מאוד בעסקת רכישה ואי אפשר לוותר עליו. מדובר בעסקה המורכבת והחשובה ביותר, שאדם חוסך אליה כמעט כל חייו. עורך דין טוב למקרקעין נכנס לתמונה מרגע שיש אופציה של מכירה או קניה של דירה ותפקידיו רבים ומורכבים.

"בעת רכישת דירה, עורך הדין בודק ראשית את הזכויות, על שם מי הן רשומות, מהן הזכויות, האם יש חריגות? האם ישנה בעיה עם הדירה – משכון או עיקולים, האם העסקה טובה  ונקיה? לפעמים הוא מייעץ להביא לדירה מומחה שיערוך חוות דעת לראות שאין ליקויים מהותיים בדירה. אם הכל בסדר, מתקדמים לשלב הבא, קבלת הסכם מכר וניהול מו”מ עם הצדדים כך שיוסכם על כולם.

"אנשים שבאים ללא עורך דין, לא יודעים מה חשוב שיהיה בהסכם, על מה כדאי להתווכח ועל מה לא, ולפעמים מאבדים עסקה טובה בשל חוסר ידע או ניסיון. עורך דין טוב מלווה את הרוכשים לכל אורך הדרך, מנהל מו”מ, קובע מועד לחתימה על כל הניירת. לאחר מכן, עורך הדין מגיש דיווח לרשויות המס. זה נושא חשוב מאוד, כי חשוב לדעת איך מדווחים – אם יש פטור כזה או אחר במס הרכישה, וחשוב להגיש נכון ובזמן. לאחר לקיחת המשכנתא, דואג עורך הדין כי הכספים יועברו  נגד בטחונות מתאימים ולמעשה מלווה, מייעץ ומפקח על העסקה לכל אורך הדרך ומגן על הזכויות של לקוחותיו לכל אורך העסקה".

מהם האתגרים העיקריים בתחום הנדל"ן?

"ישנן עסקאות מיוחדות ומאתגרות. בעסקאות של בתים משותפים לדוגמה, ישנם מקרים שהזכויות עדיין לא נרשמו, ותפקידי כעורכת דין לעשות כל מה שצריך. אם זה לרשום תקנון, להכין תשריטי  בית משותף, לעבוד עם מודד מוסמך שעורך את הדברים הללו, ובשיתוף פעולה עם מהנדס  במידת הצורך, אדריכל, וכמובן שהכי חשוב שלעורך דין טוב יש גם את האנשים המקצועיים שהוא יכול לסמוך עליהם. גם בהיבט של חריגות בניה, ישנם מקרים חריגים המצריכים יצירתיות וידע וכאן אני נכנסת לתמונה עם הניסיון הרב שצברתי וארסנל הפתרונות המקיף".

אילו שירותים משרדך מספק בתחום הצוואות, ירושות ואפוטרופסות ובתחום האזרחי?

"אני בקיאה ומנוסה מאוד בתחום וערכתי את כל סוגי הצוואות. יש כאלו המכינים צוואה  לקראת הזקנה, ישנם כאלו שרוצים להבטיח את עתידו של ילד ספציפי שיש לו בעיה כלשהי להסתדר לבד ואז לפעמים זה מתחבר יחד עם אפוטרופסות. בשנים האחרונות, נכנסו גם צוואות הדדיות לבני הזוג, כדי להבטיח לילדים שאם אחד ההורים ילך לעולמו לפני השני, שהוא לא יעביר את חלקם לבן או בת הזוג החדש/ה והילדים יישארו בלי כלום. צוואות וירושות הם תחומים הכרוכים זה בזה. לרוב, ילדיהם של אנשים שערכתי עבורם את הצוואה, פונים אליי בהמשך להסדיר את נושא הירושה, להוציא צו קיום צוואה, או צו ירושה, אם יש נכס לייצג במכירה. וכמובן  טיפול בכל נושא הירושות, ייפוי כח, וטיפול מסור בכל הנלווה.

"התחום האזרחי הוא תחום רחב. גם בתחום זה, ייצגתי ואני מייצגת לקוחות רבים בכל מיני מחלוקות, תיקים אזרחיים, מחלוקות בין אנשים, מחלוקות בין קבלנים לרוכשים, תביעות מכל הסוגים. כתבי הגנה, ייצוג בבית משפט, גישור, הגעה לפשרות,  ניהול הליכים וכל הכרוך בכך.

"אני מקפידה לפעול במקצועיות ובשקיפות ומלבד ההיבט המקצועי, לספק ללקוחותיי זמינות, הקשבה, סובלנות ואמפתיה, תוך כדי עבודה להבטחת התוצאות הטובות ביותר עבורם".

משרד עורכת דין קרן כץ

כתובת המשרד: משולם סרנגה 127, רחובות

מעבר לאתר

טלפון: 054-9508980, טלפקס : 074-7289828

עו"ד קרן כץ. צילום באדיבות הלקוחה

עו"ד קרן כץ. צילום באדיבות הלקוחה


עו"ד אירנה פיין, עורכת דין ונוטריונית ברחובות

בבואנו לחתום על מסמכים בעלי תוקף משפטי, עלינו לזכור שישנה חשיבות רבה לשפת עריכתם. מסמכים דוגמת צוואות, הסכמי ממון, ייפוי כוח והסכמי חיים משותפים  – חשוב שינוסחו בשפת החותמים, בה הם מדברים, כותבים, קוראים ומבינים. עו"ד אירנה פיין, עורכת דין ונוטריונית, מציעה במשרדה שברחובות שירותי נוטריון בשבע שפות, בהן עברית, רוסית, רומנית, אוקראינית, אנגלית, ועוד.

מדוע קיימת חשיבות גדולה לשפה בה מנוסחים מסמכים משפטיים?

מסמכים משפטיים מטבעם מועדים לתקיפה והתנגדות, לעיתים כעבור שנים רבות ממועד החתימה. אם נחתם המסמך בשפה אשר אינה ידועה היטב לחותם, הדבר פותח פתח לטענה כי חתם עם המסמך מבלי להבין את תוכנו ומבלי להתכוון אליו. באופן זה, בן או בת הזוג ילידי חו"ל, אשר חתמו על הסכם הממון בשפה העברית, עלולים לטעון בעת הגירושין שלהסכם אין כל תוקף שכן לא הבינו את תוכנו. כמו כן, קרובי אדם שנפטר עלולים לטעון לאחר מותו, כי צוואתו פסולה נוכח העובדה שנחתמה בשפה שלא הייתה ידועה לו ,היטב והוא נפל קרבן להונאה.

עו"ד ונוטריון אירנה פיין הינה בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מטעם אוניברסיטה העברית בירושלים וחברה בלשכת עורכי הדין משנת 1990. משרדה מעניק שירותים בדיני משפחה, דוגמת ירושות, צוואות, הסכמי ממון, הסכמי חיים משותפים, ייפוי כוח ותביעות אבהות. כמו כן, במשרדה של עו"ד פיין מוצעים שירותי תרגום נוטריוני למסמכי נישואין הנערכים בחו"ל, דוגמת קפריסין, אוקראינה, רוסיה, צרפת, דנמרק, קנדה ועוד; וכן למסמכי אזרחות המוגשים למשרד הפנים ולשגירויות זרות וכן לבתי המשפט ולמוסדות שונים בארץ ובחו"ל. השירות מוענק מתחילתו ועד סופו – תרגום, אישור נוטריוני ואפוסטיל (חותמת משרד החוץ ומשרד המשפטים המעניקה תוקף משפטי למסמך באופן שיתקבל במדינות זרות).

למה בכלל לערוך הסכם ממון לנישואין או לחיים משותפים? האם זה חשוב רק לעשירים?

בני זוג העומדים לקראת נישואין ובני זוג ידועים בציבור, חשוב שיערכו הסכם ממון, גם אם אינם "בעלי ממון". הסכם הממון מסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג למקרה של סיום הקשר, באופן המונע מחלוקות וסכסוכים מייגעים בעתיד, לעיניי הילדים. יש להדגיש, שהסכם כזה מתייחס לא רק לרכוש הקיים, אלא גם לרכוש העתידי הפוטנציאלי, וכן מסדיר את הפרדת האחריות לחובות של אחד מבני הזוג. הסכם ממון מושכל שייערך בידי המומחה לדבר, ימנע הוצאות הון עתק בעתיד ויחסוך גם הרבה זמן ועצבים.

ומה לעניין הצוואות? האם כל אדם חייב לחתום על צוואה?

אין חובה לערוך צוואה; בהיעדר צוואה, לאחר מותנו יתחלק רכושנו בין היורשים לפי הדין. ואולם, לא כולנו מודעים לאופן חלוקת הרכוש בהתאם לדיני הירושה החלים בישראל. לדוגמא, בני זוג ללא ילדים מוותרים לעיתים על עריכת צוואה, מתוך מחשבה מוטעית, שלאחר מותם יעבור רכושם ממילא אל בן הזוג. אין זה כך, שכן בהיעדר צוואה יצטרך בן הזוג הנשאר בחיים להתחלק בירושה עם קרובי המנוח, לעיתים עם אחיו או עם בני דודיו. דוגמא נוספת היא דודה שיש לה אחיין אחד, והיא בטוחה שכל רכושה יעבור אליו. ואולם, לא תמיד קל להוכיח שאכן אותו אחיין הוא קרוב המשפחה היחיד, והליך כזה עלול לקחת שנים ויעלה הון תועפות.

ולא זו אף זו, גם הורים לילדים, כדאי שייערכו צוואה הדדית המאפשרת לבן הזוג הנשאר בחיים ליהנות ממלוא הרכוש המשותף, מבלי להתחלק בו עם הילדים בעודו בחייו.

צוואה מושכלת, הכתובה בלשונו של האדם והערוכה בהתאם לדין, אמורה להסדיר את חלוקת הרכוש בדיוק לפי רצונו של האדם ולמנוע סכסוכים מיותרים שלאחר מותו.

ניסיונה הרב, הידע המקצועי, השליטה בשפות זרות והמוניטין אותו צברה במהלך השנים, מאפשרים לעו"ד אירנה פיין להעניק שירות מקצועי ואדיב בתחומים המפורטים לעיל.

עו"ד אירנה פיין, עורכת דין ונוטריונית ברחובות

אחד העם 1, רחובות

טלפון: 050-3048949

מעבר לאתר

דוא"ל: [email protected]

עו"ד אירנה פיין. התמונה באדיבות "תמונות וחיוכים" רחובות

עו"ד אירנה פיין. התמונה באדיבות "תמונות וחיוכים" רחובות

 


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר