צוות בית הספר העירוני להורים ברחובות (צילום: יח"צ)
צוות בית הספר העירוני להורים ברחובות (צילום: יח"צ)

פיילוט חינוכי חדש ברחובות: הורים ישתתפו בהסברה כנגד שימוש בסמים ואלכוהול בבתי הספר

18 מוסדות חינוך ברחובות ישתתפו בפיילוט עירוני חדש: קבוצות הורים שעברו הכשרה ינחו תלמידים בבתי ספר בנושאי מניעת שימוש סמים, אלכוהול והתנהגויות סיכון. הפיילוט יוטמע בתוכנית הלימודים לאחר שקלול תוצאותיו

פורסם בתאריך: 21.11.17 07:00

-->

כ-18 בתי ספר ברחובות ישתתפו בפיילוט חינוכי שבמסגרתו הוכשרו קבוצות הורים להנחות קבוצות בנושאי מניעת שימוש סמים, אלכוהול והתנהגויות סיכון. הקבוצות ישולבו כחלק מסגל ההוראה של בתי הספר, כאשר לאחר מיפוי וזיהוי צרכים וללקחים – ישולבו התכנים בתוכנית הלימוד. התוכנית היא שיתוף פעולה בין בית הספר להורים בחברה העירונית, לרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול ואגף החינוך והנוער בעיריית רחובות. התכנית תפעל בבתי הספר מכל המגזרים על כל רצף הגילאים, במטרה ליצור שפה אחידה של זיהוי ומניעה של התנהגויות סיכון וחינוך מיטבי במעגלי ההורים, המורים והתלמידים. בתי הספר שמשתתפים בתכנית: קריית החינוך למדעים,  קריית החינוך 'דה שליט' ב', קריית החינוך ע"ש 'רון ארד', תיכון טכנולוגי 'עמל זיו', 'בגין', 'ויצמן', 'הרצוג', 'נבון', 'סמילנסקי', 'רמון', 'נתיבות משה', 'בן איש חיל', תת' 'בני הישיבות', ת"ת 'הבאר', 'הראם', תת' 'עץ חיים', 'בית יעקב' ו'שובו'.

 

ראש העיר רחמים מלול: "החינוך ברחובות הפך לשם דבר גם בגלל החדשנות שאנו מביאים והפרויקטים המיוחדים שאנו יוזמים, מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה. אני מברך על הפיילוט המיוחד שיביא לשיתוף פעולה של כל הגורמים המחנכים ולשפה אחידה במלחמה בשימוש בסמים ואלכוהול".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "הפיילוט החדש משלב כמה גופים מקצועיים מומחים בתחומם. יש חשיבות גדולה במתן כלים מיטביים לסגל ההוראה, להורים ולתלמידים, אשר ידברו בשפה משותפת וחיובית. אני שמח שבתי הספר הביעו נכונות לחבק את התוכנית בשנת הלימודים תשע"ח, ובטוח כי בשנה הבאה יצטרפו נוספים".

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר