זוכה חידון סובב ישראל אופק ברג
זוכה חידון סובב ישראל אופק ברג

אופק ברג, תלמיד דה שליט ברחובות, במקום הראשון בארץ בתחרות ״סובב ישראל – חידון בגאוגרפיה וסביבה"

אופק ברג מחטיבת הביניים דה שליט ברחובות, הוא הזוכה הגדול בגמר ״סובב ישראל - חידון בגאוגרפיה וסביבה". הזכייה מזכה אותו במלגת לימודים לשנה במחלקה לגאוגרפיה וסביבה באוניברסיטת בר אילן

פורסם בתאריך: 4.4.19 15:26

-->

השבוע נערך גמר חידון "סובב ישראל" בגאוגרפיה וסביבה. החידון הינו אירוע שיא בלימודי הגאוגרפיה והסביבה בישראל בחטיבות הביניים, ופועל לעודד את תלמידי ותלמידות חטיבות הביניים מכל הארץ ומכל המגזרים ללימוד מעמיק בנושא.

במסגרת אירוע הגמר הגדול התמודדו 13 תלמידים על התואר "חתן / כלת חידון סובב ישראל, לאחר שגברו על אלפי תלמידים בדרך לגמר. התלמידים שעלו לגמר "סובב ישראל" מייצגים בתי ספר שונים מכל הארץ – בתי ספר התיישבותיים ועירוניים מהגליל ובקעת הירדן בצפון ובמזרח ועד הנגב ואילת בדרום. העולים לגמר השנה מייצגים את הרב תרבותיות של החברה הישראלית יהודים חילוניים, דתיים, מהעיר מהכפר ונציגים מהמגזר הדרוזי.

אופק ברג מחטיבת הביניים דה שליט ברחובות, הוא הזוכה הגדול בגמר, ומעבר לכבוד הגדול הוא גם גרף מלגה לשנת לימודים במחלקה לגאוגרפיה וסביבה באוניברסיטת בר אילן.

הנושאים המרכזיים בהם עוסק חידון "סובב ישראל" הם: אתרי נוף ומורשת, אוכלוסייה והתיישבות בחברה רב תרבותית, קרקע ושטחים פתוחים, פיתוחים במגוון תחומים – אנרגיה, מים, תעשייה, חקלאות תחבורה ותקשורת. דגש מיוחד מושם בחידון על נושאים סביבתיים שהם חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים. יתר על כן, "חידון 'סובב ישראל' משקף גם השנה את העובדה כי המקצוע "צבוע בירוק" – דבר הבא לידי ביטוי בסוגיות ובדילמות סביבתיות המשתקפות בחידון עצמו.

לחידון שיזם הפיקוח על "גאוגרפיה – אדם וסביבה" במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, חברו המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, המועצה לישראל יפה, המרכז למיפוי ישראל, האגודה הגאוגרפית הישראלית ומטח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "החינוך לאחריות סביבתית מתחיל בידיעת הסביבה. חידון 'סובב ישראל' הוא מופת של אהבת ידע והיכרות עם ארצנו ומורשתה, שמשקף תכנית לימודים מקיפה בגאוגרפיה והסביבה. אנו מחזקים את לימודי הגאוגרפיה ומעודדים תלמידים לגשת לבחינת בגרות ב-5 יחידות, ובכלל זה מציעים מסלול סייבר-גאוגרפיה ייחודי, שמאפשר השתלבות ביחידות המודיעין של צה"ל. יישר כח למתמודדים, למורים, למנהלים, וכמובן גם לזוכים".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות ברחובות?

הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של "ערים"

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "ערים רחובות" באייפון


תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

3 תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר