מקבלי המלגות הקהילתיות
מקבלי המלגות הקהילתיות בעבר

עיריית רחובות והפלטפורמה יחלקו מלגות בהיקף חצי מיליון שקלים לסטודנטים תושבי העיר

250 סטודנטיות וסטודנטים תושבי רחובות יקבלו זו השנה השלישית מלגה בסך 2,000 שקלים ויעניקו לקהילה 25 שעות פעילות. ההרשמה המקוונת נפתחת בעוד שבוע

פורסם בתאריך: 13.1.19 11:40

-->

עיריית רחובות והפלטפורמה חילקו בשנתיים האחרונות מלגות קהילתיות ל-250 סטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר בכל שנה, בסך כולל של חצי מיליון שקלים. זאת בעבור התנדבויות בכ-60 ארגונים ציבוריים ועמותות ברחבי העיר. לאור הצלחת התוכנית, הוחלט להמשיכה גם בשנת הלימודים הנוכחית.

תכנית המלגות הקהילתיות מעודדת סטודנטים תושבי רחובות להתנדב ולפעול בקהילה תמורת מלגה עירונית. הסטודנטים הזכאים ישתלבו ב-60 ארגונים שונים הפועלים בעיר רחובות בתחומים מגוונים, כגון: ליווי משפחות, ילדים, אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, חלוקת מזון לנזקקים וקידום פעילויות לחברה. הסטודנטים יהיו זכאים למלגה על סך 2,000 שקלים ויעניקו 25 שעות פעילות בארגון על פי בחירתם.

ההרשמה תיפתח ביום ראשון ה-20.1 . תנאי הסף להגשת הבקשה: סטודנט/ית בגיל 18-35, תושב/ת רחובות על פי תעודת זהות (לפחות מ-01.01.2018), לימודים לתואר ראשון מינימום 14 שעות שבועיות בסמסטר א', או תואר שני מינימום 8 שעות שבועיות בסמסטר א', או הנדסאים או סמינרים להוראה. סטודנטים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה צריכים ללמוד מינימום שני קורסים בסמסטר א'.

כל סטודנט העומד בקריטריונים יוכל להירשם בטופס מקוון באתר האינטרנט של מרכז צעירים הפלטפורמה, ולבקש להשתבץ לפעילות בארגון אליו הוא מתחבר, מתוך הרשימה הקיימת. אין צורך להמציא טפסים ולהגישם ידנית. מערך המלגות העירוני אינטרנטי, וניתן להירשם דרך המחשב או באמצעות הטלפון הנייד. ההרשמה כוללת מילוי פרטים של הסטודנט וכן את העדפותיו למקום ההתנדבות.

עם סיום ההרשמה ב-31.01.2019, יתבצע בירור הזכאות של כל סטודנט. סטודנט שימצא זכאי יעודכן בשיבוצו לארגון ויתבקש לבצע את הפעילות בהתאם לדרישות הארגון. המלגות יחולקו לאחר השלמת הפעילות בטקס חגיגי במעמד ראש העיר רחמים מלול, חבר המועצה מחזיק תיק נוער וצעירים אסף אל-בר, נציגי הארגונים שבהם התנדבו וכמובן הסטודנטים.

ראש העיר רחמים מלול: "אנו שמחים לתמוך בסטודנטים תושבי רחובות במהלך הלימודים. תואר ראשון הוא מפתח חשוב לעולם העבודה ועיריית רחובות רואה חשיבות בעידוד ההשכלה של דור העתיד בעיר. העיר כולה נהנית מהתרומה האיכותית של הסטודנטים לארגונים ומוסדות ברחבי העיר, ואנו מודים להם על כך".

מחזיק תיק נוער וצעירים, אסף אל-בר: "התמיכה של עיריית רחובות בסטודנטים תושבי העיר מקדמת גם את הסטודנטים וגם אוכלוסיות רבות אשר נהנות מהתרומה שלהם לקהילה בעיר. נמשיך לחפש דרכים לעודד את הסטודנטים, לקדם אותם ולהקל עליהם בדרך לתואר. כל אלה רק מחזקים את מעמדה של רחובות כעיר המדע, המחקר והתרבות".

אורלי הלל, מנהלת מרכז צעירים "הפלטפורמה": "מרכז הצעירים "הפלטפורמה" אחראי על כל מערך המלגות העירוני. כל שנה אנחנו מנסים לשפר ולהקל על תהליך ההרשמה של הסטודנט. אנו פועלים באמצעות טופס מקוון שמאוד מייעל את התהליך הן עבור הסטודנטים והן עבורנו. אני מזמינה את הסטודנטים להכין את כל המסמכים מראש, וכשתפתח ההרשמה לבצע רישום מהיר ופשוט".

הרשמה לתוכנית המלגות באמצעות רישום בטופס מקוון תתקיים בין התאריכים 20.01.2019 ועד ל- 31.01.2019. הקישור יהיה באתר מרכז צעירים הפלטפורמה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"ערים"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר